Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem találom a...

Mit tegyek, ha nem találom a helyem sem a családban, sem az életben?

Figyelt kérdés

Két idősebb testvérem van (23-22-20 évesek vagyunk), igazából nem tudom, hogyan sikerült az elmúlt 1,5-2 évben így eltávolodnunk... De míg régen hárman szinte legjobb barátnők voltunk, mindent együtt csináltunk, ma jó, ha 1-1 családi összejövetelen (pl most karácsonykor) beszélgetünk. Ami zavar, hogy én mindig maximalista voltam, a legjobb akartam lenni az osztályban, a versenyeken. Ők pedig nem, sokszor úgy voltak vele, hogy "majd lesz valahogy".

A legidősebb tesómat most jegyezte el a párja, együtt élnek, családot terveznek. Pedig emlékszem, másfél éve még egy másik srác után sírt nekem, hogy őt annyira szereti, hogy képtelen felfogni, hogy elutasította és nem akar vele lenni. Most pedig nyáron férjhez megy... Elsőre fel sem vették az egyetemre, aztán amikor igen, 3 hónap után otthagyta. Most pedig 190 ezret keres, meg saját vállalkozást szeretne, tavasszal kap új kocsit.

A másik nővérem élete is halad, vagyis most odaköltözött a barátjához (pedig 4 hónapja vannak együtt és eddig menekült a kapcsolatok elől), jövőre végez a jogon, folyton utaznak, meg tényleg úgy látszik, hogy rendben van az élete.

Aztán itt vagyok én, aki nem biztos abban, hogy egyáltalán jó szakon van az egyetemen, de félnék ott hagyni, mert mi van, ha a következő sem tetszik. Emiatt folyton stresszelek, mert nem tudom, hogy 2-3-10 év múlva hol fogok tartani. A másik a párkapcsolat, hogy rengeteg szeretet van bennem, és nem is vagyok bányarém, mégis olyan srácokat fogok ki folyton, akik megcsalnak/átvernek/hülyítenek. Közben meg a nővérem folyamatosan megcsalta a barátját, volt hogy havonta 3-szor szakított vele, most mégis megkérte a kezét a srác.


Tudom hogy ez irigység valahol, bármennyire is örülök az ő boldogságuknak. Hogy én miért nem vagyok ilyen sikeres, nekem miért nincs olyan párom, aki eljegyezne. De közben meg félnék az ilyen szintű elköteleződéstől, meg valahol azt érzem, hogy nem is lenne nekem való az, hogy egész életemben egyvalaki mellett legyek... De mégis azt érzem, hogy mintha elszaladt volna mellettem az élet, és nem tudok semmit sem felmutatni egy érettségin és két nyelvvizsgán kívül. És sokszor már ezért nem is akarok velük beszélni, mert azt érzem, én egy helyben toporgok és semmi sem változik az életemben.


2019. dec. 25. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

"nekem miért nincs olyan párom, aki eljegyezne."


Na jó!

Akkor most megkérem a kezedet.


Holnap már mondhatod is büszkén nekik, hogy "egy férfi megkérte tegnap a kezemet".

:)

2019. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Először is, nem biztos, hogy abban a szakmában fogsz elhelyezkedni, amiből diplomád van / lesz. És ezzel nincs is baj, attól még a diplomás bért kapod. ( Kivéve ha alacsonyabb poziciót pájázol).

Normâlis kapcsolatra meg még úgy sem állsz készen.

2019. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ne hasonlítgasd magad másokhoz, mindenki a saját életét éli, a saját sikereivel és tévedéseivel. Nem kell úgy élned, mint a testvéreid, és nem csak egy út van az élethez. Ha bírod, csináld végig az egyetemet, ha meg menet közben rájössz, hogy inkább mit szeretnél, akkor hagyd ott. Az élethosszig tartó párkapcsolatot ne keresd most húszévesen, most az ismerkedés, kapcsolati tanulás ideje van itt, nem a házasságkötésé. Annak 23 évesen sincs feltétlenül itt az ideje, nem lóverseny. Ha van pénzed rá, menj pszichológushoz alacsony önbizalom miatt.
2019. dec. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ne irigyeld az eljegyzett nővéredet, aki három hetente szakít, meg mást se!
2019. dec. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Huszevesen ne akard a 23 eves eletet elni (eljegyzes meg tarsai). Te magad irod, hogy a masik, 22 eves novered eddig menekult a kapcsolatok elol, csak most, a 4 honapos kapcsolatahoz koltozott oda. Tehat, amikor o 20 eves volt, akkor o is ugy erzett talan, mint te. Es talan a most 23 eves novered is, 3 eve. Ne gorcsolj ezen- a dolgok mindig jora fordulnak, csak ki kell varni.
2019. dec. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Süt belőled a keserűség , ezért nem akad normális pasid. Nem bántásból, de amíg magadat nem szereted, más se fog téged. Én is elvégeztem egy szakot, hurrá , azóta két okj-t (a másodikban dolgozom), és mellé csinálok egy egyetemet, csak úgy, mert érdekel. 22 vagyok. 20 évesen full máson járt az eszem, azt hittem szakmában maradok, másképp alakulnak majd a dolgaim... Majd ezeket te is meglátod, 2-3 év ilyen fiatalon még nagy idő , gondolj bele, az eddigi életed 10%a. Nyugodj meg szépen , és rendben lesznek a kapcsolataid is. Lehet, hogy a nővéreid meg rád irigyek valamiért. A saját életedet szeresd, a többiben sosem lehetsz biztos , hogy mennyire látszat , vagy mennyi nehézség van mögötte.
2019. dec. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Tovább nem várok -a lánykérésre reagáló- a válaszodra.

:)

Keresek egy normális csajt.

2019. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!