Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki bármilyen komoly eredményeket is mutat fel az életben, akkor sincs elismerve régóta a családban és/vagy a társadalomban?

Figyelt kérdés

Eredmények alatt a következőket értem, pl.: iskolák sikeres és magas eredményekkel való befejezése, jó munkahely, saját lakás, saját autó, házasság, gyerek. Családot pedig segítem, mindig segítőkész vagyok. Hogyan kell ezt lezárjuk magunkban, hogy ne menjen át az új családunkra, gyermek nevelésére és férjünkkel való kapcsolatra?

Megjegyzem, hogy mindezeket úgy értem el, hogy senki nem segített a családban lelkileg de főleg anyagilag sem (nem úgy, mint pl. testvéreimet), csak önmagamra számíthattam.



2013. aug. 12. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam,nekem még azt is mondták,hogy én egy életképtelen hülye vagyok,a tesóm,meg a fiú a kisisten volt.


Teljesen irreális volt,mert színjeles voltam ő meg 2-3as.


Őt agyonpénzelték,aztán mivel hozzászokott és nem is igen dolgozott,én pedig szinte semmit sem kaptam.


Családi vállalkozás volt,hiába mondtam,hogy nem ő,hanem én dolgozom,azt mondták rám,hogy írigy vagyok és ha nem bírok magammal megszakítják a kapcsolatot.


Pár év múlva felszámolták a családi vállalkozást,mert túl sok volt vele a munka stb egyéb.


Mindenki ment a maga útjára,velem pedig megszakították a kapcsolatot,mert valami üzleti dologba,amire rá akartak venni és én húztam volna a rövidet,nem mentem bele.


De nem bántam meg,én az "életképtelen hülye"(szerintük)

úgy megcsináltam a saját életemet,avval,amit kitaláltam,hogy a többszörösét keresem annak,amit náluk,a tesóm meg lezüllött,ide-oda csapódik.


Rokonoktól hallom,hogy egyre rosszabb most már a szüleim viszonya egymással,már nagyon egymás ellen fordultak,hogy agyonkényeztették a tesómat és nagyon ki vannak magukban,hogy rám kellett volna építeniük.


Persze most sem miattam van lelkifurdalásuk,csak azt látják,hogy,ha nem aláznak,még véleményem sem lehetett,hanem észrevesznek,akkor most milyen jól jártak volna és életük legnagyobb hülyesége volt megszakítani velem a kapcsolatot,mert nem voltam 30-as felnőttként hajlandó úgy ugrálni,ahogy ők fütyülnek,ráadásul egy olyan üzleti húzásban,ami totál bebukás lett volna.


Így viszont én jártam jól.Most már örülök,ennél nagyobb elégtételem nem is lehetne.

2013. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

ezekért soha nem járt elismerés, ez alap manapság is. Maximum megjegyzik az emberek, hogy XY-nak milyen jól megy. Nekem is van iskolám, munkahelyem, házon dolgozunk, férjnek való is van, gyereknemzésre alkalmas. Igaz, nekem segítettek lelkiekben, anyagiakban is. De ezért nem várok elismerést, azt hiszem ez a dolgok rendje, normális kerékvágása. Munkahelyen már megtanultam, hogy ott nincs pirospont meg csillagosötös, csak a büntetéssel való nevelés /ha meg van csinálva, az természetes, ha nincs, ki vagy rúgva, vagy túlóra/, szóval ilyen az élet. Azt nem tudom, hogy máshol, külföldön hogy szokás, de errefelé igencsak így mennek a dolgok.

Szerintem elég az, ha leülsz esténként a kanapéra, nézed a házadat és a gyerekeidet, amiért egyedül te tudhatod mennyit küzdöttél, és elégedetten dőlsz hátra. Nem?

2013. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy ezek, amiket elsoroltál alapvető dolgok, de azért jól esik az embernek a dícséret és az elismerés a legcsekélyebb helyzetekben is, szóval megértelek. Egy próbát megér, hogy akitől az elismerést "várod", azzal leülj ezt megbeszélni, hogy neked jól esne a pozitív visszacsatolás, de nem biztos, hogy emiatt változni fog a dolog. Dícsérd hát magadat, ajándékozd meg magad egy-egy elért cél, eredmény után, legyél akkor Te magad büszke magadra, ha már más sajnálatos módon nem képes erre a környezetedben. Ha már azt felismerted, hogy neked nem jó ez, akkor szerintem nem is viszed tovább ezt a viselkedést. Dícsérd meg és ismerd el bátran a gyerekeid vagy a férjed sikereit akármekkorák is azok.
2013. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
A mártírszerep nem nekem való. Ha én valamit elérek az életben, azt nem elismerésért teszem, nem is várok el semmi ilyesmit érte, hanem a saját, vagy a családom életének a jobbítása vele a célom. Ha nem sztárolnak érte, hogy jaj, de ki ügyi vagyok, attól még a sikerek sikerek maradnak. Nem kell plusz önigazolás.
2013. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!