Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt így karácsonykor?

Más is volt így karácsonykor?

Figyelt kérdés

Hogy van egy titka, ami nagyon jelentős, és nagyon messzire mutat, és ott volt a családjával karácsonykor, de mint valami zombi lélekben máshol volt és szörnyű érzés volt hogy ők nem tudnak róla hogy benne mi zajlik.

Én egyre biztosabb vagyok benne hogy transznemű vagyok, az elmúlt 1 hétben folyamatosan ez jár az eszemben, ilyen erősen még sosem volt korábban. Minden eddiginél erősebben érzem hogy lépnem kell ezügyben. Olyan képtelenségnek tűnik az egész, pedig tudom hogy ilyen létezik és valószínűleg az vagyok, és a szüleim meg semmit nem tudnak. Nem merem elmondani nekik. Nem biztos hogy rosszul reagálnának, de akkor is félek, és ha itthon nem fogadnának el azt nehezen viselném el.

22/MTF



2019. dec. 26. 11:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az elöző választ én írtam, csak az alt fiókomról. A rendes fiókomon nem válaszolhatok a privátokra, mert beazonosítható vagyok a felhasználónevemből, ezért van másik fiókom.
2019. dec. 26. 14:54
 12/20 A kérdező kommentje:

Barátaimnak beszéltem róla már többet-kevesebbet. Pánszexuális vagyok orientáció szempontjából, ezt minden barátom tudja. A szüleim ezt sem.

Van olyan barátom aki elfogad, de sajnos van egy aki azt mondta ha nagyon nőiessé válnék az őt feszélyezné, és nem tartaná velem a kapcsolatot :((

2019. dec. 26. 14:56
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
"Tilos több felhasználói névvel fórumozni, ezzel a többi Felhasználót megtéveszteni."
2019. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%
Akkor töröld azt a felhasználónevedet, amelyikről felismerhető vagy.
2019. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok transznemű, de szerintem ha a helyzeted engedi (tehát nem leszel coming out után életveszélyben) vállald fel magad.

Ne aggódj ha pár ember ez után nem tartja veled a kapcsolatot, megérdemled, hogy az legyél aki lenni szeretnél.

Annyit tudok javasolni, hogy mivel a konzervatívabb családokban ez nagy trauma lehet, ne ünnepkor tedd meg, és először a szűkebb családi körnek mondd el, nem kell mindenkinek egyszerre tudnia.

A másik amit meg kell említenem az az, hogy egyes emberek megbánják a tranzíciót, ezért jó ötlet lenne beszélni egy pszichológussal, a szakvélemény úgyis kell az átalakulashoz (bár nem tudom mit szeretnél a továbbiakban).

2020. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%

"megérdemled, hogy az legyél aki lenni szeretnél"

Én húsz éves milliárdos szeretnék lenni. Akkor? Szerinted nem érdemlem meg?

2020. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16-os: Szerintem megérdemled, nem mondtam hogy neked nem jár a boldogság. Gondoltam evidens, hogy a fizikai korlátokat nem kezdem el taglalni, mivel cisznő sosem lesz, ahogy én se leszek leopárd.

De ha engem az tesz boldoggá, hogy leopárdfoltokat tetováltatok magamra és nyávogok az utcán akkor jogom van megtenni, másoknak meg joga van azt hinni amit szeretnének.

Ha te 20 éves milliárdos akarsz lenni akkor csapasd a gyúrást, ráncfelvarrást, hajbeültetést, építsd a vállalkozásodat és legyen annyi pénzed, hogy már ne is tudd hova rakni.

Engem nem zavar, ha valaki szeretne boldog lenni, remélem a kérdezőt elfogadják a szerettei.

2020. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tértem ki rá, de természetesen addig okés a másik boldogsága amíg az én testi épségemnek nem árt vele. És nem, azzal, hogy valaki átoperáltatja magát, nem árt senkinek, ellenben ha valaki azt gondolja, hogy minden kék szeműt vastag panírban ki kell sütni, már probléma.

Azt még leszögezem, hogy jelenleg a transzneműséget nemi inkongurenciaként, és nem mentális zavarként tartják számon. Tehát a transzneműnek nem az elméje, hanem a teste "sérült" a WHO szerint.

Még mindig jók a ki mi szeretne lenni hasonlatok, de még jobb példa a következő:

Ha neked (16-os) péniszhelyreállító műtétre lenne szükséged a teljes élethez (mondjuk mert baleset ért) akkor is 100%-ban támogatnálak. A WHO álláspontja szerint transzneműeknél meg jelenleg nem ismerjük mi volt a "baleset", és állapotukon hormonkezeléssel és műtétek sorozatával lehet segíteni.

2020. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem aki nem tudja elfogadni azt, hogy oda, akkor, annak, stb. született, ahova, amikor, akinek, stb. az sose lesz boldog, úgyhogy szerintem nem abban kell segíteni neki, hogy leopárdfoltokat tetováljon magára, hanem abban, hogy elfogadja, hogy nem született négylábúnak.
2020. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

#18: +1

#19: B+, mit olyan nehéz megérteni, hogy ők rossz külsővel születtek? Jó, tudom, szüklátókörű vagy és a kicsi agyadba nem fér bele, ami nem fér bele. Bakker, MRI-vel kimutatható eltérések vannak a ciszgender férfiak és az MTF transszexuális nők agya közt. Női mintákat mutatnak.

2020. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!