Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átéltétek már, hogy egyedül...

Átéltétek már, hogy egyedül maradjatok az emlékeitekkel?

Figyelt kérdés

Szüleim idősek, eléggé demensek már. Nővérem agyvérzést kapott pár éve, nem sok emléke maradt meg részletekbe menően. Az akkori barátok, rokonok többsége eltávolodott, elsodort minket az élet egymástól. Gyermek és fiatalkori emlékeim nagy részével egyedül maradtam, nincs kivel felidéznem, nincs kivel megbeszélnem, aki emlékezne rájuk. Kegyetlenül furcsa érzés! :-(

Olyan barát, akivel tartjuk a kapcsolatot, ismerjük egymást kiskorunktól, avval kizárólag a vele közös élményeket lehet felidézni, a családommal átélteket nem.

Nagyon hiányzik, hogy valakivel közösen lehessen felidézni, és egymást emlékeztetni a dolgokra!

48F



2019. dec. 29. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van egy húgom, akivel felidézhetnénk az emlékeket, de nem tesszük, mert olyan életünk volt a szülői házban anyánk jóvoltából, hogy el vannak zárva az emlékek a lelkünk legmélyebb zugába. Ha néha eszünkbe jut valami és beszélünk róla, csak mindkettőnket felzaklat.

Szerintem inkább annak örülj, hogy vannak olyan emlékeid, amikre érdemes emlékezned!

2019. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. És azt is, hogy milyen az, amikor önhibádon kívül teljesen egyedül maradsz.
2019. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy bizonyos fokig magadra maradsz az emlékeiddel.

A bátyámnak vannak emlékei a születésem előtti időkről, neki és nekem az öcsénk születése előttiről. Szüleink már nincsenek, sok dolgot csak elbeszélésből tudunk. Mivel senkivel nem vagyunk összenőve, sok emlékünknek csak mi vagyunk a tudói, esetleg mások is, akikkel már nem vagyunk emlékező kapcsolatban.

Örülj, hogy még élnek a szüleid, a demenciára az jellemző, hogy a régi dolgokra emlékeznek. Sok mindet megtudhatsz, velük visszaemlékezhetsz a saját emlékeidre is!

2019. dec. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen, annak örülök, hogy élnek a szüleim, de sajnos már nemigazán emlékeznek a régi dolgokra sem. Általában ugyanarra a pár dologra, ám általánosságban nem, már nem lehet velük jókat beszélgetni.
2019. dec. 29. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!