Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy újra kapcsolatba akarok lépni ezzel a tanárral? Elmondjam egyáltalán nekik?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha hosszú lesz.

Tehát a történet a tavalyi tanévben kezdődött, amikor németből különórára kezdtem járni egy nőhöz. Egy barátnőm ajánlotta őt. Azt tudni kell a hölgyről, hogy nem tanári végzettségű, de elvégezte a német szakot és kint is élt több ideig.

Később kiderült, hogy anyukám ismeri ezt a nőt, mert egy faluból származnak. Innen jöttek a gondok, ugyanis mint a legtöbb faluban itt is nagyon pletykásak az emberek. Főleg ezen a nőn szerettek csámcsogni, olyanokat terjesztettek róla, hogy milyen rosszéletű, zűrös ember, van egy házasságon kívüli gyereke (a mai világban szerintem ez már gyakori). Anyukám is hallotta ezeket, és innentől kezdve rossz szemmel nézte, hogy hozzá járok.

Én viszont nagyon egy hullámhosszra kerültem a nővel, szerettem ahogy tanít, ráadásul elég hasonló személyiségek is vagyunk, ezért jól kijöttünk. Egy idő után sokkal bizalmasabb kapcsolatom lett vele, mint a szüleimmel. Ő látta rajtam, ha nem jól vagyok, kérte is, hogy mondjam el mi van. Neki beszámoltam az iskolában engem érő szivatásokról mind a diákok, mind a tanárok részéről.

Ő javasolta és év végére már én is úgy láttam, hogy jobb lenne nekem az iskolaváltás.

Mikor ezt felvetettem a szüleimnél, ők egyből leoltottak és lecsesztek, hogy hogyan képzelem ezt, végül arra a következtetésre jutottak, hogy biztos a nő beszélte tele a fejemet a hülyeségeivel. Ekkor fenyegetőzni kezdtek, hogy felhívják a tanárt és megmondják, hogy ne avatkozzon be a dolgaimba (nem tudják semmilyen elérhetőségét, így ez nem történt meg).

Ezek után titokban tartottam a kapcsolatot a nővel, aki időközben elköltözött egy másik megyébe. Megbeszéltük, hogy az internetet kihasználva továbbra is tanít engem. Egy ideig aztán megszűnt köztünk a kapcsolat, mert az én ügyeim még jobban eldurvultak a suliban, tehát beigazolódott, hogy jobb lett volna, ha elmegyek innen.

Decemberben titokban beszéltem a tanárral, és megbeszéltük, hogy januártól akkor újra németezünk. Mikor mondtam neki, hogy a szüleim nem biztos, hogy partnerek lesznek a dologban, azt mondta, hogy nem baj, ő egyébként ingyen is elvállalja ezt, mert van rendes állása, nem belőlem akár meggazdagodni.

Én egész idáig halogattam, hogy beszéljek erről a szüleimnek, mert félek, hogy megint kiakadnának csak. Nem tudom, hogy hozzam fel ezt nekik, de már megfordult a fejemben az is, hogy inkább titokban tartom.


Köszönöm, ha végigolvastad.

17/L


2020. jan. 2. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez a téged ingyen is és bármilyen formában tanító hölgy többet akar tőled, mint azt te gondolod. Ami nem baj, csak ha AZ kiderül, akkor lesz ám pletyka és botrány... Amúgy egy évvel az érettségi előtt nemigen okos dolog iskolát váltani már. Nehogy azt hidd, hogy egy ismeretlen helyen jobban tolerálnak majd...
2020. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Rendesnek tűnik, jól kijöttök, járj hozzá nyugodtan ( vagy neten tanítana?)

Ha megtiltják akkor felesleges elmondani, vesd fel hogy szeretnél németezni, és esetleg vele, abból látod a reakcióikat.

Suliban mik történnek? Ha annyira szélsőséges lehet tényleg jobb a váltás.

2020. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

nekem a sulis bántalmazás depressziót, szorongást okzott, pedig egy osztálytárs csinálta csak. Mai aggyal bánom, hogy igazgatónak nem szóltam. A te helyedben meg egyenesen tényleg a váltás lenne akkor jó.

szerintem felesleges elmondani, hogy dumáltok neten, ezer netes barátja lehet valakinek

2020. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Még egy évem van hátra az érettségiig, tehát nem utolsó évre akartam váltani.

Neten tanítana engem, és két havonta egyszer elmehetnék hozzá vagy ő eljönne abba a városba, ahol én lakom.

Egyébként most már nagyjából megoldódnak a dolgok a suliban.

2020. jan. 2. 12:29
 5/15 A kérdező kommentje:
De főleg az volt a probléma, hogy osztálytársak bántottak, illetve tanárok is összefogtak ellenem.
2020. jan. 2. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél már ilyen naiv
2020. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Komolyan ennyire nehéz elhinni, hogy valaki tényleg törődik egy másik emberrel? Csak azért mert megkedvelte, fontos neki, segíteni szeretné.

Jó, nem azt mondom, hogy másik forgatókönyvre nincs példa, de azért ne az legyen már az általánosan elfogadott. Kis emberséget miért nem feltételezünk?


Kérdező, ha utazol azt nagyon nem tudod titokban tartani, ha hozzád jön azt is csak egy ideig, főleg ha ismerik a városban.

Elsőre mérd fel hogy viszonyulnak jelenleg hozzá, aztán majd meglátod, hogy jobb.

2020. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

#7, én elhiszem, hogy hinni akarsz az emberiség jóságában, de egy 40-es felnőtt az esetek 99,999999999%ban nem szívjóságból érdeklődik egy depressziós, sebezhető, befolyásolható kamasz után... pláne nem tanítja ingyen heti 4 alkalommal, úgy hogy mádik városba is átutazgat, hogy ingyen taníthassa....és erre még jön az, hogy bátorítja, hogy a szüleitől távolodjon el, építse le a kapcsolatait, meg menjen messzebbi suliba, verje át a szüleit...és a falusi pletykákat is figyelembe véve (aminek a teljes sztorijáról valószínűleg a kérdező nem is tud), 90% biztonsággal mondom, hogy a nő egy volt prostiból stricivé avanzsált csaj....


De lehyen neked igazad

2020. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egek, semmi ilyesmiről nincs szó, mint amit az utolsó válaszoló leírt :D

Azóta a nő férjhez ment, normálisan élnek a férjével és a gyerekével, egyébként is inkább 30-as, nem 40-es.

Persze tudom, hogy vannak visszaélések és kihasználások, de itt erről nincs szó, nem biztat arra, hogy építsem le a szociális kapcsolataimat és nem kérte hogy titkoljam a szüleim elől, sőt szerintem ő is nyugodtabb lenne, ha tudnának róla.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm, megpróbálom valahogy felhozni a témát, lehet, hogy inkább apukámnak, ő kevésbé ellenszenves a nővel, mivel nem ismeri személyesen.

2020. jan. 2. 13:55
 10/15 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy az a nő vonzódik hozzád, szerintem nem rosszindulattal teszi, az, hogy férje meg gyerekei vannak, ezt nem zárja ki. Nem hiszem, hogy le akar zülleszteni, meg ártani akar neked, de tényleg nem tipikus egy harmincas nőtől, hogy ennyi mindent megtesz egy fiatal lányért csak úgy.
2020. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!