Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tőlem miért különb sok ember?...

Tőlem miért különb sok ember? Én miért nem lehetek értékes mások szemében?

Figyelt kérdés

Engem mindenütt csak lenéznek az emberek. A családom szerint is mindig egy kis szerencsétlen voltam. Sajnos igazuk is van. Soha egy emberi kapcsolatom nem sikerült még, pedig én is vágyok a szeretetre. A volt osztálytársaim is különbek tőlem, mert van jó munkájuk, párjuk, férjük, gyerekük. Én meg egyáltalán nem érdeklek senkit se komolyan. Míg másoknak egy idő után megkérik a kezüket, vagy házasságot kötnek, addig velem szakítanak egy pár hónap után. Nem mindig velem szakítottak, de ha én is szakítottam az azért volt, mert csalódtam. Nem tudok egy komoly kapcsolatot se felmutatni.

Velem még olyan nem történt hogy valaki összeakart velem költözni.

Mások mindig jobbak tőlem. Az élet még nem mutatott olyan helyzetet ami azt bizonyította volna hogy jó vagyok. A volt osztálytársak is azért csúfoltak ki, mert csendes voltam, és nyilván utálni való is, ha többen is összefogtak ellenem.

Randiztam fiúkkal is és hát persze más mellett megtalálták a boldogságot egy jó pár éve, de én meg nem voltam jó nekik.

Az legutóbbi exem is nekem hazudott, kihasznált. Persze neki is van más nője, és vele biztos boldog, mert különb mint én, nem úgy mint velem, hiszen már megszoktam hogy tőlem mindenki csak jobb lehet. Nem is tudom mit gondoltam, mikor elhittem neki mennyire szeret, és egyszer szeretné ha a felesége lennék.

Élni sincs már kedvem, mert midig csak csalódok, míg mások élete meg sínen megy.


2020. jan. 6. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Valószínűleg lebecsülöd saját magadat is, ezért mások is így tesznek. Hidd el, hogy értékes ember vagy, utána mások is elhiszik majd.
2020. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

A te értéked nem attól függ, hogy valaki feleségül akar-e venni.

Nekem sem túl sikeres a magánéletem ilyen szempontból. Engem is sokszor átvágtak. Most sincs normális kapcsolatom. De ettől nem értem magam értéktelennek. Nem vagyok tökéletes, de jó embernek tartom magam, van sok értékem.

És persze azért sok más is van, ami számít, nemcsak az, hogy van-e párod. Attól még lehetsz jó barát, jó munkatárs, élvezheted azt, amit szeretsz csinálni szabadidőben.

Szerintem bebeszéled magadnak, hogy ezért mások lenéznek. Te nézed le magad.

2020. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

Nem biztos, hogy különb, lehet, hogy csak te hiszed azt. Ezt ezen a helyen nem lehet megbízhatóan eldönteni.

Az írásodból süt a magad leértékelése. Ez baj. Ha mindig veled szakítanak, akkor valószínűleg benned van a hiba (=/= te vagy a hibás).

Ha nincs igazi, kritikus barátod, akkor menj pszichológushoz, aki segít feltárni a bajodat, és neked megtalálni a megoldást! Pénzbe kerül, de nem fecsérled az időt agóniára. Én járok.

2020. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

ó, Kérdező... Neked írta ezt Tóth Árpád:

Fény vagy te is, lobogj hát,

Melegíts és égess,

Hinned kell, hogy a világ

Teveled is ékes! -

[link]

2020. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Fejlesztened kell az önbizalmad, könyvekkel, tréninggel, előadásokra járással, mindenhogyan, mert a rossz önértékelésed minden problémád alapja.
2020. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
A kisebbségi komplexus elmulasztásának legegyszerűbb biztos módszere, ha elkezdesz segíteni olyanokon, akik valamilyen tekintetben rosszabb helyzetben vannak, mint te. Vagy betegek, vagy szegények. Ettől nagyon hasznosnak fogod érezni magad, és valósággal kivirulsz. A neten keress rá a karitatív szervezetekre, és azokon belül a weblapjukon nézd meg, hol fogadnak önkénteseket (pl. ételkészítésre és -osztásra). Hétvégén biztos volna időd ezekre. A te érdeked a változás, ily módon elérheted. Már ha tényleg változtatni akarsz, nem csak panaszkodni...
2020. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Már hiányoztál. Még mindig nem mentél pszichológushoz?
2020. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Most egész sokáig bírtad. Kiutáltak a többi kategóriából? Szakemberhez kell menni, szivi, tudod. Mondtuk már sokan, sokszor.
2020. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Drága Kérdező, nem olyan nagy dolog az, ha valaki veled össze akar költözni. Ettől még lehetne önbizalmad.
2020. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Hát te tényleg egy értéktelen senki vagy. Ha nem így lenne, akkor nem itt spammelnél naponta, hanem eltakarodnál pszichológushoz. De te nem változni vagy változtatni akarsz, csak rinyálni és sajnálni magad, ezért nem érdemelsz empátiát, hiába akarod idegenektől kicsikarni. Ezért különbek tőled mások, mert ők tesznek a saját életükért és a jellemfejlődésükért, nem evezgetnek kényelmesen az önsajnálat tengerén, mint te.
2020. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!