Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki hazas es/vagy gyereke is...

Aki hazas es/vagy gyereke is van mar, miert nem ugyanolyan ember egyesek szemeben?

Figyelt kérdés
Osztalytalalkozomon egyik osztalytars osszegyujtogette mindenki elerhetoseget, csak 1-2 emberet nem. Mi vagyunk, akik hazasak vagyunk gyerekkel. Azt mondta, hogy mi ugysem akarunk mar beszelni, "chatelni", mintha mi ettol mar nem is lennenk emberek. Mintha nem lenne sajat szemelyisegunk. Le vagyunk irva. Azert az sem egeszseges, ha valakinek a gondolatai minden masodpercben a gyereke korul forognak, nem? Nem ertem, hogy attol, hogy valaki hazas vagy gyereke van, miert ne szolhatna mashoz?
2011. márc. 15. 21:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amugy van parja az illetonek, de nekem az jott le, hogy egyesek a hazas, gyerekkel rendelkezo noket leharcolt matuzsalemeknek tartjak...
2011. márc. 15. 21:36
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez kizárólag csak azt a bizonyos osztálytársat minősíti.

Egyébként én éppen ellentétesen úgy érzem, hogy kizárólag a házas, gyerekes nőket tartják normálisnak, és társadalmi elvárás, hogy minden nő élete ugyanazon cél felé haladjon, szánakozva azon, aki mondjuk még az elején sem tart az egésznek..

Szerintem az, hogy valaki mást vár az életétől és másra törekszik (pl 25 évesen 2 gyerek édesanyjának lenni, vagy inkább világjáró természetfotósnak), nem teszi az egyiket jobbá vagy rosszabbá. Az már igen, ha valaki saját magát tartja követendő példának, és lenézi azokat, akik más utat választottak..

2011. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg arra gondolt, hogy a gyerekek miatt nem érsz rá.
2011. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Elég idióta lehet az osztálytársad. Szerintem te jártál jobban jártál, hogy nem akart veled szóba elegyedni.

Kissé szűklátókörű lehet a lelkemfitty.

2011. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt gondolom, hogy azt hiszi, hogy a gyerek miatt nem erek ra, csakhogy el vagyunk konyvelve mi, gyerekesek egyfajta szimbiozisban elo egyednek, akinek mar nincs onallo gondolata, csak a gyerekre gondolhat es szerintem ez nem normalis hozzaallas, mert en pl. nem tartom normalisnak ha valaki csak a babakocsimarkakhoz tud hozzaszolni meg aki osszemeregeti a gyereket a tobbiekevel, es ezt mindenki tudja rolam.
2011. márc. 15. 21:50
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Én nagyon nem bírom,hogy ahogy kiderül hogy terhes a nő,azonnal el kezd többes számban beszélni,hogy ettünk, meg ittunk,meg jól vagyunk,meg stb...Egyfolytában a gyerekről beszélnek,kivétel nélkül mindehyik elmondja az egész fogantatás,terhesség-gondozásos,szülési történeteit,hogy mikor mennyit,mit evett a gyereke,mit ivott,kakált,nem kakált,mit mondd,mit nem mondd,megy e már,mit csinál,mit nem csinál,és teszik ezt kérdés nélkül,órákig erről beszélnek,tukmálják a mondanivalójukat mindenkire rá.Az a szomorú ebben,hogy nem régen még a saját sogórnőm is ezen volt kiakadva,hogy a gyerekeseknek semmi más témájuk,és hogy Ő aztán bizots nem lesz ilyen,és szóljak rá nyugodtan,ha esetleg ilyen lenne.Évek óta,mióta megszülettek náluk a gyerekek,semmi másról nem lehet vele elbeszélgetni,csak a gyerekeket mondja örökké,egyfolytában órákig képes beszélni róluk.Amikor véletlenül megkérdezi tőlem,hogy mi esetleg hogy vagyunk,még meg sem várja a választ,már kezdi is,hogy "és,képzeld,ezt meg ezt meséltem már???"És már megint a gyerek mit csinált,mit nem csinált téma..Nagyon szerettem a sógornőm,igazi barátnőm is volt egyben,olyan sok mindent meg tudtunk beszélni régebben.Már nem megy,pedig mondtam neki,hogy Ő is ugyanolyan lett,mint amilyen nem akart lenni.Falra hány borsó..Pedig Ő mondta,hogy szóljak rá,mert nem akar olyan lenni..
2011. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csakhogy tenyleg nem beszelek a gyerekemrol, egyik idosebb rokonom meg azt is kerdezte, hogy megbantam-e. Mert en rosszul vagyok attol, ha valaki mindig a gyerekerol beszel. Szoval nem ertem...a kerdesem lenyege, hogy mar nem tudjak a not latni benned, hanem csak az anyat, aki csak egy oreges nember szamukra.
2011. márc. 15. 22:20
 8/17 anonim ***** válasza:

Előítélet, ami ugyan rád nem igaz, de válaszodból kitűnik, hogy te is tapasztaltad már, milyen egy átlagos kisgyerekes anyuka. Tényleg teljesen más világ, mint gyerek nélkül..

Rád nézve ez nagy igazságtalanság volt az osztálytársadtól, hogy egy kalap alá vett a többivel, ez is csak azt bizonyítja hogy nem ismer téged.

2011. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22:14 vagyok ismét.Akkor teljesen megértelek,hogy bánt Téged ez a dolog.Tudod,csak tippelek,azt gondolhatják az emberek Rólad is,hogy nem lehet Veled úgysem egy jót beszélgetni,mert majd jössz Te is gyerek-sztorikkal,és ezek a történetek egy gyermektelen emberkének nem olyan érdekesek,mint Neked.Ezek az előítéletek meg pont ezért vannak,amiket az előző hozzászólásomban leírtam.
2011. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem errol van szo. Hanem, hogy en nem no, ember vagyok, hanem anya es teljesen mashogy kozelitenek hozzam emiatt. Ott is lattak, hogy nem beszeltem a gyerekrol, ha nem kerdeztek. Velem mindenrol lehet ugyanugy beszelni, csak az, hogy en anya vagyok, szerintem elriasztja oket. Azt mondja, hogy milyen furcsa, hogy ilyen fiatalon van gyerekem. :S
2011. márc. 15. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!