Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Mennyi az ideális korkülönbség férj és feleség között?

Figyelt kérdés
Mi számít túl soknak?
2020. jan. 8. 12:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nincs ideális. Két azonos korúnak is lehet nagyon rossz házassága. És nagyobb körkülönbség is működhet.

Attól függ, hogy mennyire gondolják komolyan.

Nyilván észszerű határok között, pl. ne lehessen az egyik a másiknak nagyanyja, nagyapja :D

2020. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nagy általánosságban az az ideális, ha a felek egykorúak vagy a férfi max. 5 évvel idősebb.
2020. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

"úgy elzavarna, ha nem tudsz nokedlit szaggatni, mint annak a rendje. Viszont egy 27 éves nő, aki azért már javában önálló és tapasztalt, tud főzni, mosni, ablakot pucolni, nyugodtan hozzámehet egy 39 éveshez, nem fognak furán nézni."


Hallod-e 4-es, azért elég fura elképzelésed van a házasságról. Én közel 60 éves vagyok, és nokkedlit szaggatni most sem tudok, azért a férjem mégsem zavart el.


Lehet azért mert nem szereti a nokkedlit?:)


Ablakot mosni sem szoktam, mert baromi magas ablakaink vannak, én meg kicsi vagyok, fel sem érem a felső ablakot. Képzeld, azt vagy a férjem csinálja, ő magas, vagy megfizetek valakit, aki eljön és megcsinálja.



20 éves voltam, amikor férjhez mentem, ő 32 volt, és nem volt szempont sem a nokkedli szaggatás, sem az ablakmosás.


Most sem az. Az meg a legkevésbé sem érdekelt, hogy volt aki furán nézett.

2020. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk pl a férjem szaggatja a nokedlit,na nem mint ha számítana.

Szerintem max. +/-10 év az ideális,annál több már sok,pláne ha a nő az idősebb.

2020. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
A szűk családi és baráti körben a 30 évnél régebb óta tartó házasságokban a 22 év különbségtől elkezdve a férj fiatalabb 6 évvel variációig elég változatos a kép.
2020. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

Atya Úristen, most komoly hogy valaki aszerint "választ" nőt magának, hogy az tud-e nokedlit szaggatni??🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ És elzavarná a szerelmét, ha az még sem tud? Meg attól tapasztalt, hogy tud mosni vagy ablakot pucolni? Döbbenet komolyan. Ha egy pasi azon pampogna miért nem tudok nokedlit szaggatni, úgy kivágnám, mint macskát szarni. Miért nem szaggat ő maga, ha már annyira nokedli kell? 😒😅 Vagy a férfinak nem kell tudni se mosni, se főzni se takarítani? Semmit? Neki alanyi jogon jár minden, mert hát ő férfi? Ja végülis biztos leesne a gyűrű az ujjáról.

Normális, értelmes embereknek, legyen az nő vagy férfi, nem derogal a házimunka és főleg nem nokedli szaggatás alapján válogatnak....

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem az az ideális, ha a férfi minimum 5-6 évvel idősebb, de a 10 év se baj. Az a plafon. Férjem 8 évvel idősebb, nekünk így jó.

2020. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Nagyanyám mindig azt mondta gyerekkoromban, hogy a férjnek 7 évvel kell idősebbnek lennie. Hogy nagyapám miért csak 2-vel volt nála idősebb, azt sosem tudta megmagyarázni... :D

A férjem véletlenül pont ennyivel idősebb nálam. Nekünk jó így, de a legtöbb ismerős házaspárnál ennél jóval kisebb a korkülönbség.

2020. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem létezik túl sok. Ha szerelmes leszel, akkor egy nálad sokkal idősebb/fiatalabb emberrel is házasodsz, nem fog érdekelni mások véleménye. Személy szerint a hasonló korúak kapcsolatát tartom az ideálisnak (az én szüleim közt 2,5 hónap van), mert ez a megszokott családi példa (személy szerint az én barátnőm mindössze 4 hónappal fiatalabb nálam). Erre a kérdésre nincs egyértelműen jó válasz, ugyanakkor rossz sem: érthető, ha XY normálisnak gondol 60 év korkülönbséget, ugyanakkor az is teljesen normális, ha AB pedig ellenzi már a 4-5 év különbséget is a két fél között.
2020. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
22%

Miért olyan megbotránkoztató, hogy van akinek fontos szempont, hogy a jövendőbelije tudjon nokedlit szaggatni, ne csak egy mirelit pizzát tudjon megcsinálni?

Szerintem teljesen rendben van, ha valakinek ez fő szempont. Nem vagyunk egyformák.


Egyébként szerintem 5-10 év az ideális a férj javára.

2020. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%

"van akinek fontos szempont, hogy a jövendőbelije tudjon nokedlit szaggatni, ne csak egy mirelit pizzát tudjon megcsinálni?"


Miért szerinted, aki nem tud nokedlit szaggatni, az már semmi mást sem tud megfőzni, csak betenni a sütőbe egy pizzát?? Azért ez nem éppen így van...

Komolyan fel nem foghatom, hogy lehet olyat írni, hogy teljesen rendben van aszerint szerelmet, társat, párt keresni, hogy az tud-e nokedlit szaggatni. Agyhalál, komolyan. Ja és jelzem nem azt írta a kedves kommentelő, hogy jó ha tud, hanem "úgy elzavarna, ha nem tudsz nokedlit szaggatni, mint annak a rendje". Azért ne vicceljünk már. Komolyan ez a legfontosabb tényező egy kapcsolatban?? Mert ha igen, azt már rég megette a fene. Ez már inkább szánalom kategória.

Az amúgy nagyon érdekelne, hogy pl miért nem képes a férfi megemelni a valagát és szaggatni magának nokedlit, ha már annyira remeg érte?! Vagy ő nála miért nem elvárás, hogy tudjon ő is pontosan ugyanúgy főzni, takarítani, mosni, ablakot pucolni stb ?? Ez miért van a nőkre kihegyezve? A kedves pasiknak leesik a gyűrű az ujjukról vagy mi a gond?

2020. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!