Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőszakos családdal mit lehet...

Erőszakos családdal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Igazuk van? Normális, hogy ilyen erőszakosak?

32 éves Nő vagyok, a vőlegényemmel élünk kettesben, saját lakásunkban! Pár éve elkezdtem egy egyetemi képzést. A párom fizetéséből éltünk akkor, mert én csak tanultam. Aztán egyszer jött egy munka nekem, ami nem a képzésemhez kapcsolódik, teljesen más. Jogról váltottam gyerekekkel való foglalkozásra. És benne maradtam ebben. Azóta 3 év telt el, és annyira bejött nekem ez a munka, hogy azóta is ezt csinálom. Nagyon bejött nekem a vele járó életmód, hogy jövök-megyek, nem egy irodában ülök. Változatos, én szabhatom meg a saját magam órabérét, jól érzem magam, szinte mintha nem is dolgoznék. Szóval ezt akarom csinálni, és nem érdekel a jog. Még másfél évem lenne belőle, valószínűleg be fogom fejezni, ha már ennyit megcsináltam, de nem ez teszi ki a mindennapjaimat. Inkább majd egy munkamhoz kapcsolódó képzést végeznék el.

Nah a család egy része teljesen ki van bukva. Hogy most azonnal diplomázzak le, felejtsem el ezt a baromságot amit csinálok stb. Napi szinten hívogatnak mint egy kamaszgyereket, h jelentkeztem e vizsgára stb.

Mégis mi a fenét gondolnak? Hogy megmondhatják mit dolgozzak egész életemben? Hogy 32 évesen dirigálhatnak? Nem fizetnek nekem/nekünk semmit, mindent a párom, és mostmár kettőnk fizetéséből állunk. Nem tartozok nekik elszámolni. És zaklatnak már lassan a napi többszöri hivogatassal, amióta pár hete megmondtam, hogy maradok a gyerekekkel, és most nem fogok az egyetemen tanulni. Teljesen kikeltek magukból.


2020. jan. 9. 12:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Másfél éve vettünk saját lakást, dolgozunk mindketten, újitgatjuk a lakásunkat, normális életet élünk a párommal, vannak terveink, céljaink, de ők úgy beszélnek rólunk, mint két semmire kellő léhűtőről. Tiszta hülyék komolyan mondom.
2020. jan. 9. 12:24
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

A családodnak igaza van abban, hogy fejezd be. Egy jogi diploma mindig érték.


Mellesleg ők tettek bele valamit? Pénzt?

2020. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jók az elképzeléseid. Az jó ötlet, hogy befejezed az iskolát. Sose tudni, hogy a későbbiekben mire lesz jó. De ez nem jelenti azt, hogy ne dolgozhatnál mást, vagy ne tanulhatnál majd utána valami teljesen mást.

Az meg külön jó, hogy szereted csinálni és megtaláltad így a számításaidat.

Szerintem a szüleid nagyon büszkék szeretnének lenni, hogy az ő gyerekük jogot végzett :) Ez sokaknál olyan presztízs kérdés.

2020. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

" Teljesen kikeltek magukból."


És ? Mit érdekel? Az én családom is ilyen, múlthéten anyám előadta a hattyú halálát mert megtudta hogy elmegyünk egy wellness hétvégére és az micsoda pazarlás. Vagy amiatt kapott majdnem szívrohamot múltkor hogy nálunk 21 fok van és szerinte az egészséges 18 fok a lakásban télen. Ilyenkor mondok egy jólvant aztán nem foglalkozom vele.


29F

2020. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Kérdésedre a komplett szakmai választ megtalálod:

L. Stipkovits Erika: Szeretettel sebezve -című könyvében. Főként szülő típusokat, gyerek-szülő kapcsolatot boncolgatja.


Hagy háborogjanak, majd lenyugszanak.

Te meg csak tedd a dolgod.

Az úgy sem fog boldoggá tenni amit ők akarnak, de ezt te már jól tudod.

2020. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tettek bele semmit, magamnak fizettem mindent.

Szerintem röhejes egy 32 éves emberrel így beszélni, meg számon akarják tartani mikor mit csinálok... Őket az sem érdekelné, ha egész életemben savanyú, depressziós ember lennék, ha nem élveznék semmit, csak csináljam azt, amit ők gondolnak. Szerintem ez beteges... Írtóra fel vagyok háborodva.

2020. jan. 9. 12:31
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Oszt’???

Letiltod a számukat és annyi.

2020. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Véleményeket meghallgat az ember. De jótanácsra, megmondásra már nem igen vagyok kíváncsi. Ha idegesít ne vedd fel és PONT.
2020. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Én sem venném fel a telefont többet, vagy megmondanám nekik, hogy ha még egyszer felhozzák ezt, akkor nem fogod felvenni a telefont nekik és kész. Megkíméled magad a stressztől, amit most rád akarnak erőszakolni a "szeretetükkel". Csodálatos dolog, ha valami olyat dolgozol, amit szeretsz is, ez a Te életed! :)
2020. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2%

A jogi diplomádat ugyanúgy tudod hasznosítani ezen a pályán. Jó tanács csak diplomázz le ha már elkezdted. Soha nem tudható milyen érték lesz a jelenlegi munkádban ez a szakma.


A családod szerintem csak egy rossz döntéstől félt vagy próbál megóvni és így próbálnak felrázzni, félnek hogy később megbánnád hogy elkezdtél valamit amibe rengeteg energiát és pénzt adtál vagy adtak és úgy érzik amit adtak nem fogadtad el, olyan érzés mint a jó szívvel adott értékes kidobott ajándék amit te szerettél volna saját választás szerint és most ezt eldobnád magadtól diploma előtt másfél évvel, -de nem olvastam el mindent- és nem fejezted be. Nem rossz szándékból viselkednek így szerintem.

2020. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!