Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire tapintatlan felnőtt gyerekével szemben?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem a kérdés nem politikai vitatéma. Nem akarok belemenni ki kivel ért egyet, milyen párttal szimpatizál. Nem ez a lényeg.

A lényeg az, hogy én nagyon nem vagyok kormánypárti, míg szüleim erősen azok. Tudják rólam, hogy én nem komálom ezt a rezsimet, ők ennek ellenére, ahányszor odamegyek felhozzák a témát, hogy minden milyen szuper, mennyi jót tesznek a néppel ls szégyellje magát az, aki nem így látja, ergo szégyelljem magam én is. Ilyenkor számolok magamban párig, mély levegőt veszek és nem szólok semmit. Hiába is szólnék, mert észérvekkel, tényekkel nem lehet őket meggyőzni, nem is akarom egyébként. Ha nekik ez jó, akkor lelkük rajta, Ő dolguk. Na, de ami érthetetlen, engem miért zaklatnak fel ezzel és bánnak úgy velem, mint egy idiótával, aki nem tudja mennyi 2+2 kb. Mindketten szakmunkást végeztek. Olvasni nem túl sokat olvastak. Ellenben én kicsi korom óta olvasok, bölcsészkart végeztem. Félreértés ne essék, nem verem erre a mellem. Lehet valaki nagyon intelligens szakmunkás végzettséggel is, de ez nem mindenkire jellemző. Az azonban jellemzőbb, hogy a sok olvasás kicsit segít abban, hogy jobban megértse az ember a világot és annak összefüggéseit, ahogy szerintem nekem is segített.

Felnőtt nő vagyok, több gyerekes anyuka és mikor odamegyek a gyerekekkel ne telne el úgy egy látogatás, hogy ne idegesítenének, holott megmondtam nekik, hogy kerüljük a politikát. szerintük hálátlan vagyok, mert én kaptam sokat a kormánytól. Ez valóban így van, de mindettől függetlenül nem értek egyet a jelenlegi vezetés tevékenységével.

Mit lehet ezzel kezdeni? Hogy lehet kezelni ilyen szülőket? Ilyen helyzetet?


2020. jan. 9. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy-egy megjegyzés, akkor nem reagálnék rá, egyik fülön be, másikon ki.

Ha ezzel piszkálnak, nem hagyják annyiban, akkor leülnék velük és elmondanám, hogy ne erről beszélgessünk. Van annyi más téma. De nem úgy mondanám, hogy nem értek egyet a kormánnyal, stb. Hanem úgy általában ne beszéljünk a politikáról.

2020. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy asszertíven megmondod nekik, hogy számodra kellemetlen ez a vita, és bár tiszteletben tartod a véleményüket, szeretnéd ha ők is tiszteletben tartanák a tiédet, és nem forszíroznák a témát családlátogatások alkalmával.


Hogy erre hogyan fognak reagálni, az sajnos már nem a te döntésed...

2020. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha ennyire zavar, akkor nem kell oda járni. Felnőtt ember vagy, van saját családod. Nem kötelező oda járnod.

Majd ha egy ideig nem mégy, akkor lehet visszább fognak és rájönnek hogy tiszteletben kellene tartani a te véleményedet is.

Bár ezt kétlem...az ilyen emberek nem veszik észre magukat általában.


Van ilyen munkatársam amúgy, ő facebookon szól be mindenkinek, idegeneknek is. Egyszerűen ölni tudna a Fideszért. Volt hogy majdnem összeverekedett valakivel a munkahelyen is, le kellett fogni.

Tehát megértem miről beszélsz, ismerek ilyet.

2020. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenek a fanatikusok, nem fognak úgysem leállni, engem a nagymamám gyilkol a fidesszel folyamatosan. Hogy mi hogy lehetünk ennyire buták, mi fiatalok, hogy nem látjuk mennyire jó ez a kormány. Mindenki aki nem a kormány mellett van, az idióta. Amúgy imádom a nagyit, a legcukibb, de amikor elkezd politizálni vérnyuggerré változik. Úgyhogy én próbálom nagy ívben kerülni a témát és ha véletlen szóba jön, terelni. Meggyőzni nem lehet őket, és olyan szinten el vannak fogulva, hogy azt hiszik csak nekik lehet igazuk. 🤷🏻‍♂️
2020. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálnám mindig oda kihegyezni a témát, hogy jó-e, ha most összeveszünk a politikán, ahelyett, hogy örülnénk egymásnak.

Egy kicsit próbálnék bűntudatot is kelteni bennük, hogy ha egy nagyszülő szereti a gyerekét és unokáját, akkor örül nekik, ha láthatja őket, de őnekik a kisunokáik mosolyánál fontosabb a politika - tehát úgy látszik, nem szeretik őket. Ha jó színész vagy, ezen kicsit meg is lehet sértődni. ;-)


És igen, ha érdemben nem változik meg a helyzet, szépen ritkítanám a találkozásokat. Esetleg egyszer teátrálisan összepakolnék és hazaindulnék, amikor provokálni kezdenek.

2020. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A politika megmérgezi a családokat, barátságokat. Megoldás: családban és baráti körben nem politizálunk. Erre kell megkérni őket. Mifelénk megértették.
2020. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is így van. Én felnőtt olvasó nő vagyok, imádok olvasni, ahogy írtad idézlek: " sok olvasás kicsit segít abban, hogy jobban megértse az ember a világot és annak összefüggéseit"

Én kormánypárti vagyok. A szüleim mszp pártiak, mindketten diplomás emberek. Akárhányszor megyek hozzájuk mindig szidják a pártot, istenitik a saját pártjukat. Én nagyon sokszor mondtam nekik, hogy otthon sem politizálok , és nem azért látogatom meg őket, hogy politizáljanak. De nem értenek a szóból. Volt, hogy amikor politikát hozták fel, én mintha nem is hallottam volna elkezdtem teljesen másról beszélni. Ez sem vált be. Végül közöltem veleük, hogy továbbra is látogatom őket, de amint szóba kerül a politika, egy szót sem szólok, csak felállok, és elmegyek. Párszor volt, hogy 5 percig sem voltam, mert elkezdték, én meg mentem. Ma már rájöttek, ha azt akarják, hogy maradjak, nem beszélnek a politikáról. Bevált.

Én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek a magánügye, hogy melyik politikai pártot támogat,tart jónak. Nem szabad, hogy a politika vitát generáljon.

2020. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal én 42 éves vagyok, apu fideszes, anyám anno mszp tag volt.... szerinted én mit hallgatok ha megyek hozzájuk XD
2020. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2 bátyám nem szól egymással,mert nem egy pártot szeretnek.
2020. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
A nagy bölcsész karoddal annyit értél el,nem többet,hogy itt felteszel egy kérdést,de már rámutatsz emberek közti különbségre iskola alapján.Semmivel se vagy különb náluk.Sajnálom a gyerekeid hogy ugyanilyen mentalitásuk lesz,mint neked.Aztán az olvasással mit vagy úgy oda ? Millió ember olvas millió könyvet úgy,hogy nem 1 caros bölcsész,ezt add össze.Az észt nem iskolai papírokon osztják ha nem tudtad volna eddig.
2020. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!