Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért felnőtt koromra ütköznek...

Miért felnőtt koromra ütköznek ezek ki nálam?

Figyelt kérdés

Minden gyerekkori sérelmem most jön elő. Az, hogy anyámat vártam minden vasárnap, de nem jött, hogy apukámra nem is emlékszem, és már soha nem is fogom látni, a testvereim hiánya. Az, hogy a Nagyszuleim meghaltak, a gyász maga.

Most érzek mindent; dühöt,fájdalmat, hiányt. A gyerekkoromra vezetek vissza mindent, ami nem stimmel velem. De közben meg jó úgy az életem ahogy van, tehát nem panaszkodom, de néha csak arra vagyom, hogy felébredjek egy normális szerető családban, ahova nemcsak becsúsztam, nemcsak befogadtak, hanem vártak és fontos vagyok nekik.

És neha olyan szívesen anyám szemere hánynám, hogy mi a fenéért szült meg minket, ha egy percig sem harcolt értünk. Olyat is mondott, ha visszacsinálna, egyikünket sem szülte volna meg, mintha a mi hibánk lenne....De szeretem őt és valahol sajnálom. De akkor is bánt, hogy rajongásig szerettem őt gyerekkoromban, sírtam utána, lestem az ablakból, hátha jön, de nem jött. És nemcsak hozzám nem, hanem a testvéreimhez sem. Az új férjével volt. És mostanában vagyok rá igazan dühös, hogy miért nem voltunk elég fontosak neki.

A masik a Nagyszüleim halála. Akkor nem emlékszem, hogy nagyon kiborultam volna, persze sírtam, de nem emlékszem igazából másra. Most viszont nem telik el úgy nap, hogy nem sírnék, nem tudok úgy beszelni róluk, hogy el ne bőgném magam, és közben végig a bűntudat bennem, amiatt ahogy viselkedtek velük, amilyen hálátlan voltam velük.

26 éves vagyok, és most fáj valamiért minden a legjobban. Sokszor úgy érzem nem is kellett volna megszületnem hisz végül csak nyűg voltam mindenkinek. Bár szeretem az életemet és szeretem azt amim van, de ha végiggondolom, akkor valóban nyűg voltam, egy éhes száj, akivel kell kezdeni valamit. És erre most jöttem igazan rá, csak nem tudom miért.



2019. nov. 8. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek elnyomja a fájdalmakat, sokmindent elnyom, ösztönös túlélés érdekében, vagy azért, mert nem tudna mit kezdeni a nagy fájdalmakkal, összeomlana tőle. Felnőttként jön elő. Sokmindenki van ezzel így. Pszichoterapeuta tud segíteni.
2019. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, valahogy 25 éves koromig egy percig eszembe se jutott, hogy az apám elhagyott és a létezésemet se hajlandó tudomásul venni, pedig normális ember vagyok, akire egy szülő büszke lehet (önálló, talpraesett, stb, semmi "probléma" nincs velem).


De onnantól vmi kattant és egyedül bőgtem rajta, mintha addig fel se fogtam volna, hogy nekem nincs apám, csak másoknak és én miért nem kellek neki, mikor sokkal gazabb gyerekeket meg imádnak a szüleik.


Sok önsegítő pszichológiai írást olvastam, ez segített feldolgozni ezt. Ha neked egyedül nem megy, kérd pszichológus tanácsát. Az elme sok mindent elfojt, amit a gyermeklélek nem tud kezelni, de idővel kitör. Nálad gondolom most, mert tovább már nem tudod elfojtani magadban.


De ez nem a te hibád, hidd el, ez csak a szüleidet minősíti, és te is szerethető értékes ember vagy. Ha tuljutsz ezen, majd megérted.

2019. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Orvos-Tóth Noémi - Örökölt sors című könyvét ajánlom figyelmedbe.

Ezen kívül egy jó pszichológust.

2019. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalmakat meg kell élni. Mivel gyerekkorban ez nem lehetséges, felnőttként kell átesni rajta.
2019. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizalommal fordulsz egy pszichológushoz és fokozatosan (egyből úgysem sikerül, hiszen a bizalomnak ki kell épülnie!), tehát ha fokozatosan feltárod előtte a lelkedet, akkor megoldódik a problémád. Nem 1-2, hanem sok látogatás oldja oldja meg a problémádat. Csak légy bizalommal iránta.

Gyerekkorodban ez még aligha tudott volna kiütközni.

2019. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Akik itt pszichológust javasolnak, azoknak elment az eszük? Pénzkidobás, áltudomány. Soha nem leszel jobban tőle...
2019. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rágalmazol, olyat nevezel áltudománynak, amely tudomány alkalmazásával sokaknak segítettek már. Alternatívát nem ajánlasz, csak közlöd a butaságot.
2019. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát kedves #6, pedig DE. Látszik, hogy itt Te vagy az egyetlen, aki még életében nem látott pszichoterápiát közelről. Igaz, hogy éveket kell rászánni az elkötelezett önismeretre, de ha ezt az ember nem teszi meg, a gyerekkori traumák csak elmélyülnek és képesek komoly negatív hatást gyakorolni az életminőségre.
2019. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Az ugye nem zavar titeket, hogy a lelkileg egészséges emberek soha nem láttak pszichológust (nem is fognak), míg a lelki selejtek konkrétan egész életükbe rászorulnak? És ez tudjátok miért van? Mert a pszichológussal, pszichológiával semmi sem gyógyítható, csak kezelhető. A lelki beteg az lelki beteg marad, mert jelen állás szerint nincs gyógymód még egy közönséges depresszióra sem. Csak kezelni tudnak.

Évekig jártam pszichológusokhoz. Igen, voltak dolgok, amikben segített, de ha egy gyökér vagy, gyökeresen soha nem tudsz megváltozni, és ez a lényeg. Gondolom feltűnt, hogy általában az önismeretben legelmaradottabb, ostoba emberek, akik annyira ösztönösek, hogy szinte öntudatuknál sincsenek, a legéletrevalóbbak, leggondtalanabbak és a legügyesebbek mindenben. Nem véletlenül emberileg egy cégnél az esetek 90%- ban a vezetők a legbutábbak (emberileg, nem szakmailag. Aki emberileg buta, annak bizony nem sok önismerete van). Általában mindig azok a sikeresek, akik keveset agyalnak magukon. Viszont egy vesztes erre rászorul, mert beteg a lelke neki. Neki bele kell másznia szánalmas önmagába, hiszen a gubancai nem engedik élni... És ameddig éveken keresztül olyan dolgokon dolgozik magán, amik másoknak magától értetődőek... Végig lehet gondolni nyugodtan, milyen élet vár az ilyenre.

Nem ajánlottam alternatívát, mert majdnem 1 évtizedes tapasztalatom során az önismeretben egyetlen alternatívát sem találtam. Az önismeret gyakorlásának már maga a kényszere azt mutatja, hogy az illető el van kaszálva. Ezt gondolom. Minél többet dolgoztam magamon és minél több problémát oldottam meg, annál nagyobb csapások jöttek, míg végül elértem egy megoldhatatlanhoz.

2019. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Annyi bizonyos, uccsó, hogy az orvostudomány bevallotan semmit sem tud at emberi elme működéséről, s innentől bizony nagyon is megkérdőjelezhető a pszichiátria létjogosultsága. Főleg, ha azt nézzük, hogy a legutóbbi eredmények szerint minden lelki defektus okozója az áteresztő bél szindróma, azaz a felborult bélflóra. A depressziósok beleiből pl teljesen hiányzik két baktériumtörzs, a Dialister, valamint a Coprochoccus. Tehát a bélflóra helyreállításával, valamint a megfelelő étrend betartásával ezek a gebaszok ha nem is gyógyíthatók, de tünetmentesíthetők.

Mindazonáltal a pszichológia nem annyira ördögtől való. Azt nyújtja, aminek a mai ember leginkább híján van; egy társat, aki meghallgat, s aki (látszólag) foglalkozik a problémáddal. Bármilyen betegségről lettlégyen ugyanis szó, egyvalami közös bennük; az ember nem akar meggyógyulni. Nem meggyógyulni akar, hanem azt szeretné, ha meggyógyítanák őt. Nem cselekvésnek, hanem történésnek akar a részese lenni, amiben neki magának lehetőleg minél kisebb felelőssége van. Ezt az igényt elégíti ki ma a nyugati orvoslás, s a benne foglaltatott pszichológia.

2019. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!