Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz önállóbb a fiam?...

Mikor lesz önállóbb a fiam? (Főleg egy gyerekeseknek szól a kérdés)

Figyelt kérdés
A fiam most 4 éves, ovis. De nagyon nem tud magával egyedül mit kezdeni otthon. Nem tud egyedül játszani, folyamatosan igényli, hogy foglalkozzanak vele. Nem akar egyedül öltözni/vetkőzni, mosdani, mindent tízszer el kell neki mondani, mire megmozdul. Este nem akar elaludni, 1 órát fetreng, beszél, mászkál ki a szobájából, mire elalszik. Egy időben tudtam egy kis időt nyerni, hogy leültettem mesét nézni, de utóbbi időben az sem köti le hosszú ideig. Nagyon segítségem sincs, és kezdek már besokallni, hogy állandóan vele kell foglalkoznom, semmi mást nem tudok mellette csinálni. Mikor lesz önállóbb?
2011. jan. 12. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikor iskolába megy, tapasztalat.
2011. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Játszania kéne egyedül. Az én 4 és 2 éves fiam, akár egész nap eljátszik egyedül. De sok játékunk is van és megtanítottam őket játszani, mondjuk úgy 1 éves koruk körül egy szabad percem sem volt, mert ott kellett ülni és játszani, de aztán 2 éves korukra megtanultak játszani és játszanak egyedül. Mondjuk ez is megoldódhat iskoláskorára, mert neki állhat olvasni, számítógépezni, kreatív játékokkal játszani. De erre is meg kell tanítani őket és rászoktatni. Magától nem fog csinálni semmit, csak unatkozni.

A többit is csinálhatná, de az valóban úgy iskolás korára fog egyedül menni.

2011. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyke gyerekek nehezebben önállósulnak nekem van olyan ismerősöm aki 10 éves fiával fürdik még !ja és együtt alszanak !ha lenne egy testvére vele csinálná ezeket a dolgokat !hogy mikor fog erről leszokni?nyugi mire kamaszodik biztos....napközbe menyit van gyerekek társaságába?
2011. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!