Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyton ordibál, nem...

Anyukám folyton ordibál, nem bírom már elviselni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos nem túlzok, ha azt mondom, tisztaságmániás, nagyon nehéz együtt élni vele kiskorom óta, de a testvérem és apukám is így gondolja. Egész nap pakol, takarít, bejön a szobámba, átrendezi (18 éves vagyok). Nem lehet semmi az asztalomon, mert ha már egy füzet elöl van, ő elrakja, mert hogy rendetlenség van. Belenéz a táskáimba, folyton kipakol belőle, és amikor szóltam neki, hogy ezt nem szeretném, kiakadt, hogy mi az, hogy ő ezt nem teheti meg, ez az ő háza, én itt csak vendég vagyok, nem tulajdonos, igazából semmi sem az enyém. Múltkor egy könyvet szerettem volna elolvasni, levettem a nappaliban a polcról, és olyan üvöltözést rendezett, hogy széttúrtam mindent (esküszöm, a többihez hozzá sem értem) hogy zengett az egész utca. Megcsinálnék én mindent magamtól is, de még azt sem engedi, hogy a felügyelete nélkül magam után elmosogassak, mert úgysem csinálnám rendesen. Biztos hihetetlenül hangzik néhány embernek ez, de sajnos minden szót túlzás nélkül írok, létezik ilyen.

Néha átjön a barátom, és ha előtte valami ilyesmi történik, amin összeveszünk, folyton azzal fenyeget, hogy előtte fog ordítani velem, beéget, meg kiüldöz minket. Nagyon sokat sírok emiatt, képtelen vagyok már vele élni. Azt mondja, várja, hogy végre elköltözzek. Én is várom, idén megyek egyetemre, viszont a kollégiumot is nyilván ők fogják nekem fizetni, tehát tőle függök továbbra is, ezt sehogy sem tudom elkerülni.

Mit csináljak? Hiába próbáltam vele beszélni, lehetetlenség, csak azt hajtogatja, hogy hazaér a munkából és itthon egy újabb műszak várja, mert mi mindent szétcseszünk. Pedig esküszöm, a húgommal már azt is kétszer meggondoljuk, mihez érünk hozzá és mihez nem.


2018. jún. 15. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem konkrétan ezzel kellene csinálni valamit. Mert valószínűnek tartom, hogy ilyen kényszer-viselkedéssel vezeti le a benne lévő feszültséget. Pihennie kellene. Nem tudom hogy álltok anyagilag, de egy fürdő, vagy egy kirándulás, akár busszal talán nem olyan drága. El kellene mennie, vagy veletek, vagy akivel szeretne, pl. a nagymamátokkal, vagy bárkivel.
2018. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Én arra gondoltam még, hogy mivel gyerekkorában nem úgy élt, mint most, ezzel kompenzál.
2018. jún. 15. 14:45
 3/9 anonim válasza:
0%
menny el!!!! es talan megbanja de nem tudom igazan mert akkor gondolom nem fizetne a kollegiumot
2018. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kényszerbeteg, ezt elvileg lehetne kezelni, de gyakorlatilag nem, mert ahhoz előbb el kéne ismernie, hogy beteg. Sajnálom, hogy ilyen életed van. Ha elkerülsz otthonról, majd jobb lesz. Azért az elég gáz, hogy apád ekkora puhap öcs, és eltűri ezt. Az ő dolga lenne, hogy gátat szabjon ennek, és rávegye a kezelésre.

Az én anyám is mindig kényszert érez, hogy pakoljon, de engem nem zavar, mert én viszont bar omi rendetlen vagyok, és örülök, ha valaki kicsit rendet rak körülöttem. :D Mi már eljutottunk oda, hogy ő beletörődött, hogy világéletemben ilyen lusta disz nó leszek, én meg elfogadom, hogy nem bírja megállni, hogy ne pakoljon. Nem lehet rajta változtatni. Talán ő is kezeltethetné magát, de minek tenni, apumat nem zavarja, mert ő is olyan. Én meg már rég nem lakom otthon.

2018. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

" ez az ő háza, én itt csak vendég vagyok, nem tulajdonos, igazából semmi sem az enyém"

az aztán a mintaszülő basszus :O

"Néha átjön a barátom, és ha előtte valami ilyesmi történik, amin összeveszünk, folyton azzal fenyeget, hogy előtte fog ordítani velem, beéget"

ezzel maximum magát tudná beégetni. lehet jót tenne neki

2018. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Pepitában ugyan ez( mondjuk pár dolog azért nem, de nagy része igen). Csak én most leszek 15. Viszont egyszer nagyon idegállapotos lettem. (Azért mert vissza vittünk egy xbox-ot a pólusba [innen kb 20km, azaz 20p].

És csak garira tudtuk volna "beadni", ezért visszafelé akkora lármát rendezett h majdnem kiugrottam a kocsiból.)

Elszöktem kb 10-15 percre, kb percenként hívogatott, én nem foglalkoztam vele. De gondoltam lassan már haza kéne menni, (amúgy hozzánk kb 50-m re lévő rétre mentem el "megbújni") hátsó ajtónál leültem egy székre és gondolkoztam... Aztán az lett belőle h felhívom (már csak kíváncsiságból is). Annyira sírt, hogy alig bírt beszélni. Végül GYORSAN hazajött, és NAGYON MEGBÁNTA. Még ma is van egy kis lelkiismeret furdalásom. U.I: Azért mentem el amúgy, mert megakart verni (már az autóban kaptam egy kis "előleget") :/ Eddig ez volt az első hogy kénytelen voltam elszökni (remélem az utolsó is). De sajna nálam még az is rájátszik hogy nagyon spór.

2018. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Hány éves vagy?

Szoktál gyúrni, edzeni, küzdősportot tanulni? Javaslom gyúrd ki magad, kezdj el bunyózni tanulni, box, kickbox, sumo, karate stb., és ha legközelebb ordítani fog, akkor szépen menj oda, és haláli nyugodt halk hangon, belenézve a szemeibe, mondd neki, hogyha még egyszer felemeli a hangját itt ebben a lakásban, akkor az egyik kezét felnyomod a szájába, a másikat meg a seggébe.

2018. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kényszerneurózisa lehet
2018. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elkolznek de elotte minden szekrenyt, fiokot kiboritanek.. a hutobol az osszes kajat kiszornam es mindent bemocskolnek kecsappal ... hahaha... Viszlat anyu felirattal
ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!