Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a tesóm puffogása,...

Jogos a tesóm puffogása, amiért kihagytam az ajándékból, wellnessből?

Figyelt kérdés

Anyukánk februárban lesz 50 éves, és rengeteg mindent köszönhetünk neki. Hiába nőttünk már fel (úgy, ahogy, én még tanulok), de számíthatunk rá bármiben, itt van, ha kell. Ezer éve nem volt sehol, nehezen szánja rá magát, hogy kimozduljon. Ezért arra gondoltam, hogy a nővérem és én meglephetnénk egy wellnessel. Anya részét fizettük volna felesben, aztán én a sajátomat, meg ő is a sajátját. De mondta, hogy neki erre nincsen pénze, meg hogy a két gyerekét hogy gondolom, hogy itthon hagyja. 4 éves, átokrossz ikrek. Voltunk már velük közösen kirándulni, ami arról szólt, hogy a nővérem ordított utánuk, a gyerekek persze magasról tettek rá és ugyanúgy rohantak, tomboltak ordítva. Ez szerintem egy pihenős wellnesshétvégére egyáltalán nem való, meg akkor arról szólt volna az egész, hogy a gyerekeket hogyan szórakoztassuk. Plusz tesómnak szokása, hogyha van ott rajta kívül másik felnőtt, a gyerekeket simán ott hagyja rájuk. Szóval mondtam, hogy rendben, elfogadom, akkor ezt tárgytalan. Nem sértődtem meg tényleg, semmi ellenérzésem nem volt. De úgy gondoltam, hogy ettől függetlenül anya megérdemli a pihenést, és kifizettem akkor én az egészet.


Most meg a tesóm vérig van sértve, hogy én ebből szerinte kihagytam, és "jófej" vagyok, hogy nem is szóltam neki... Mondom szóltam, nem akartál jönni, de egy szóval nem mondtam, hogy akkor mi sem megyünk. Amikor anya megkapta az ajándékot, nagyon örült, de most, hogy a nővérem csinálja a fesztivált, neki sem felhőtlen a kedve és már mondogatja, hogy akkor a tesómék részét kifizetné esetleg ő, lehet-e módosítani a foglalást? Én meg ezt nem szeretném, mert akkor tényleg csak asszisztensek leszünk a nővérem pihenésénél.


Szerintetek mit csináljak? Mondjam meg anyának, hogy korábban már beszéltünk erről, és akkor azt mondta, nem akar jönni?


2020. jan. 12. 12:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
10%
Én csak azt nem értem, miért kell rögtön sértegetni vagy mindenfélével vádolni a kérdező testvérét a válaszolók nagyrésze szerint. Szeretett volna részt venni, első körben gyerekekkel, de nem hiszem, hogy csak a másikat földbe döngölve lehet elmondani azt, hogy gyerekekkel nem buli a wellness. Nekem 3 gyerekem is van, elég gondosan neveljük őket a férjemmel, mégse pihenés velük elmenni nyaralni, és nem azért, mert elhanyagoljuk őket, vagy nem szeretjük őket eléggé. Kisgyerekekkel elmenni pihenni nem valami pihentető, ez van, nem kell ettől kígyót-békát dobálni a szülőkre. Ha túlsagosan ragaszkodik a gyerekek jelenlétéhez, akkor is lehet felhaborodás és bántó szavak nélkül megmondani, hogy ti ezt most semmiképpen sem szeretnétek. Ha ez őt rosszul érinti, az az ő baja, de jobb lett volna, ha van lehetősége eldönteni, hogy akkor megpróbál mégis alkalmazkodni, vagy sem. Mert nagyon más dolog azt mondani, hogy akkor nem lesz wellness, mint azt, hogy ha neked így nem jó, akkor megyünk nélküled, mert mi mindenképp szeretnénk elmenni. Szerintem lehetett volna jobban partnerként kezelni őt. De persze nem ismerem, lehet hogy tényleg rémes nőszemély, de a leírtak alapján szerintem hibázott a kérdező.
2020. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
81%

Úgy látom a leírtakból, hogy a nővérnek volt lehetősége eldönteni, mert a kérdező vele konzultált. Miután a nővér lemondta azzal, hogy nincs pénze és mi lesz az ikrekkel, döntött úgy a kérdező, hogy egyedül ajándékoz.

Nekem is az a véleményem, hogy a kérdező jól döntött, az ikrekkel csináljanak más programot, ne a nagyi születésnapján kelljen bébicsőszködnie. Ettől ajándék az ajándék!

2020. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!