Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a tesóm puffogása,...

Jogos a tesóm puffogása, amiért kihagytam az ajándékból, wellnessből?

Figyelt kérdés

Anyukánk februárban lesz 50 éves, és rengeteg mindent köszönhetünk neki. Hiába nőttünk már fel (úgy, ahogy, én még tanulok), de számíthatunk rá bármiben, itt van, ha kell. Ezer éve nem volt sehol, nehezen szánja rá magát, hogy kimozduljon. Ezért arra gondoltam, hogy a nővérem és én meglephetnénk egy wellnessel. Anya részét fizettük volna felesben, aztán én a sajátomat, meg ő is a sajátját. De mondta, hogy neki erre nincsen pénze, meg hogy a két gyerekét hogy gondolom, hogy itthon hagyja. 4 éves, átokrossz ikrek. Voltunk már velük közösen kirándulni, ami arról szólt, hogy a nővérem ordított utánuk, a gyerekek persze magasról tettek rá és ugyanúgy rohantak, tomboltak ordítva. Ez szerintem egy pihenős wellnesshétvégére egyáltalán nem való, meg akkor arról szólt volna az egész, hogy a gyerekeket hogyan szórakoztassuk. Plusz tesómnak szokása, hogyha van ott rajta kívül másik felnőtt, a gyerekeket simán ott hagyja rájuk. Szóval mondtam, hogy rendben, elfogadom, akkor ezt tárgytalan. Nem sértődtem meg tényleg, semmi ellenérzésem nem volt. De úgy gondoltam, hogy ettől függetlenül anya megérdemli a pihenést, és kifizettem akkor én az egészet.


Most meg a tesóm vérig van sértve, hogy én ebből szerinte kihagytam, és "jófej" vagyok, hogy nem is szóltam neki... Mondom szóltam, nem akartál jönni, de egy szóval nem mondtam, hogy akkor mi sem megyünk. Amikor anya megkapta az ajándékot, nagyon örült, de most, hogy a nővérem csinálja a fesztivált, neki sem felhőtlen a kedve és már mondogatja, hogy akkor a tesómék részét kifizetné esetleg ő, lehet-e módosítani a foglalást? Én meg ezt nem szeretném, mert akkor tényleg csak asszisztensek leszünk a nővérem pihenésénél.


Szerintetek mit csináljak? Mondjam meg anyának, hogy korábban már beszéltünk erről, és akkor azt mondta, nem akar jönni?


2020. jan. 12. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8%
Jól van, én azt mondom, kérd el a pénzt. Menjen ő is, de mondd meg neki, hogy az ő gyerekei re saját maga vigyáz, ha kell akkor valahogy térjetek ki s vigyázat alól. Sértődés nélkül nem uszod meg szerintem. Bárhogy is beszélsz vele.
2020. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy jogos.

Ő adott felesbe pénzt anyukád költségére? Az írásodból az derül ki, hogy nem, egyedül fizetted azt is, és hozzá a sajátodat. Nehogy már te/ti vendégeld meg a tesód pereputtyát is. Mert most elvárná, hogy édesanyád kifizesse plusz 4 fő költségét, hogy jöjjenek ők is (gondolom erre is ment ki az egész, mert anyukád nem akarja, hogy az unokái kimaradjanak valamiből), és még ő lenne babyszitternek használva, amíg tesód és férje lubickolnak.


"Mondjam meg anyának, hogy korábban már beszéltünk erről, és akkor azt mondta, nem akar jönni?"

Igen, pont ezt. Hozzátéve, hogy ezt pihenésnek szántad.

2020. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többség írta! Mindkét félnek őszintén mondd meg az okokat. Esetleg a nyomaték kedvéért hozzátehetsz annyit, hogy már nem lehet módosítani a foglalást. Ez a te saját ajándékod anyukádnak. Találjon ki ő is egy saját külön ajándékot! Én is megtapasztaltam hasonló helyzetben, hogy közös lónak... Ezentúl mindig mindent külön intézz!
2020. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem itt nem az a gond, hogy menni akar, hanem, hogy kihagytâtok/rosszabb/kevésbé szeretett gyereknek érzi magát vagy úgy érzi, hogy nem ezt akarta a gyerek vállaláskor vagy valami hasonló lehet a háttérben, amit egy tini/gyerek érzelmi intelligenciájával kezel. Üljetek le tesóddal, hallgasd meg, hogy neki mi esett rosszul. Tudasd vele, hogy minden rendben, továbbra is nagyon szeretitek, és győzd meg róla, hogy jobban járna mindenki, ha egy gyerekbarát programra vinnék anyudat a wellness után, mert se ő se gyerekek nem éreznék jól magukat, ha mindig rájuk kéne szólni egy felnőtteknek kialakított fürdőben és folyton azt kéne néznie mi van a gyerekekkel. Ha nem jön be, akkor utána még mindig össz3v3szhetsz veke...
2020. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
üljetek le közösen és mondd el pontosan mit gondolsz és milyen über neveletlenek a gyerekei, ha nagyon muszáj mutasd meg neki ezeket a válaszokat is XD
2020. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tesód a gyerekek nélkül nem tudott volna menni (amint meg is mondta), ezért a pihenést most kettesben töltitek.

Gyerekes program lehet máskor, vagy ha tesó leadta volna az ikreket apának, akkor mehettetek volna hármasban.

Ő döntött,vállalja is érte a felelősséget. Nem kell a dráma.

2020. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem te is rosszul kommunikáltad azért. Nem azt mondtad neki, hogy te gyerekmentes pihenésre gondoltál, ezért inkább akkor csak te adnád ezt az ajándékot az anyukátoknak, hanem azt, hogy oké, akkor ez tárgytalan, mintha egyáltalán nem akarnád ezt, ha közösen nem megy. Lehet, hogy ha tudja, hogy te mindenképp be szeretnéd fizetni anyukátokat, akár jön ő, akár nem, akkor ő is átgondolja kétszer, hogy van-e rá pénze, és le tudja-e adni a gyerekeket, mert nem szívesen maradt volna ki ebből a ritka közös programból. Lehetősége sem volt jobban megfontolni, mert ha jól értem, nem megvitattad vele, hanem baromi elfogadónak beállítva magad gyakorlatilag azonnal kizártad, mert az egyszerűbb, mint nyíltan és egyenesen beszélni vele. Valahol érthető a csalódottsága.
2020. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
72%

Testvéremnek is ikrei vannak, 4 (és fél) évesek. A családban csak azt mondjuk: a két égetnivaló rosszcsont.

Ettől függetlenül el lehet menni velük akárhova, teljesenmindegy, hogy az anyjukkal, nagymamával, más (közeli) rokonnal mennek, tudnak viselkedni. Ha mégis "rosszalkodni" támad kedvük, egy-két rászólás, magyarázás után nincs gond. A magyarázást úgy értem, hogy elmagyarázzuk nekik, miért nem jó amit tesznek. Meg szokták érteni. Nem ordibálunk, mint a nagy többség.

Úgyhogy ha a tesód gyerekei ennyire neveletlenek, akkor azt a kedves testvéred csakis magának köszönheti. Ő nevelte ilyenné őket, egye meg, amit főzött.

A lényeg: igenis elhajtanám a testvéremet, ez anyukának ajándék, pihenés, nem pedig bébicsőszködés. Ha egyszer kijelentette, hogy se pénze, se ideje (hova tegye a gyerekeket jelszóval), akkor most csend legyen neki. Ennyi.

2020. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

Valami ilyesmit mondtam volna:


"Ha esetleg több szeretettel fordulnál feléjük és nem lepasszolnád másnak, csak te ne foglalkozzál velük, akkor ezt nem léptük volna meg. Anya meg 50 évesen hadd tegye már le a seggét végre és ne azzal csessze el a szülinapját, hogy bepótolja mindazt, amit neked és a férjednek/gyerekeid apjának,stb. kéne megtennetek, mert ti hoztátok össze, nem ő. "

2020. jan. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
#19: Éles, de tetszik.
2020. jan. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!