Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kik legyenek a keresztszülők?

Kik legyenek a keresztszülők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal babát várunk, még nincs itt az ideje a keresztelőnek, de elgondolkodtunk azon, hogy ha oda kerül a sor, kik legyenek az elsőszülött gyermekünk keresztszülei?


1. Nekem van egy 3 évvel idősebb nővérem, illetve neki van egy férje:

-a párommal mindketten nagyon szeretjük őket, jól kijövünk velük, a nővéremmel mindig is jó testvérek voltunk, szoros a kapcsolatunk. Felelősségteljesek, megbízhatóak.


2. A páromnak van egy 3 évvel idősebb bátyja, illetve neki egy felesége, velük is nagyon jó a viszonyunk, szintén megbízhatóak és felelősségteljesek. Párom és a testvére is jó testvérek, szoros a kapcsolatuk.


Mindkettő párral napi szinten beszélünk, a közelben laknak, mindenki alkalmas a keresztszülői posztra:D , csak hát gőzöm sincs, hogyan dönthetnének ezt el.

Valaki volt már ugyanilyen helyzetben? Tippek, hogy döntsük el ezt?


2020. jan. 18. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tudom, lehetnek akár mind a négyen.

Vagy pedig a két tesó. Nem kötelező, hogy házaspárok legyenek.

2020. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Kihúzzátok kalapbol a tejfakaszton, vagy baba váró bulin, vagy barmi összejövetelen. A második gyereketek majd lesz a másik pár keresztgyereke.
2020. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem legyen a te nővéred a keresztanya, a párod bátyja a keresztapa. A testvériség örök kötelék, az ő házastársuk nem.
2020. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

1. Ha a testvéreiteket választjátok, az a biztos:S :D

2. Ha terveztek második gyereket is, akkor lényegében csak a "sorrendet" kell eldönteni. Hogy ne legyen sértődés, akár mondhatjátok azt is, ha lány lesz, akkor a nővéred és a férje, ha fiú, akkor a férjed testvére és a felesége. De ki is sorsolhatjátok, bár az nekem kicsit bizarr lenne.

2020. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Sose értettem, miért jó testvért felkérni keresztszülőnek. Eleve a nagybátyja/nénje, ergo rokon, aki tartja a kapcsolatot a gyerekkel, miért kell ezt még egy szálon erősíteni?

Szóval én egy baráti párt választanék, így nem lenne ilyen probléma.


De feltételezem nálatok a testvéres keresztszülőség a divat, így ebben az esetben - hogy egyik oldalról se legyen sértődés - a két testvért választanám keresztszülőknek papíron, elvégre nem kell házasoknak lenniük. De a házastársakra is keresztszülőként hivatkoznék, hogy a gyerek úgy szokja meg. Sok családban divat ilyenformán a két keresztszülői pár, anya és apa részéről is. (Páromék családjában is ez van, két kereszapja van, én meg csak kapkodom a fejem, hogy ki kivel milyen rokoni viszonyban van valójában :D)

2020. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
A nővéred és a párod bátyja. Nem olyan bonyolult ám....
2020. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Mivel mindkettőtöknek csak egy testvére van így szerintem lehetne ez az opció hogy mindkettőtök testvére legyen és ennyi.

Nekem a keresztanyám apámnak a húga, mivel anyámnak is lány testvére van így ő testvére nyilván nem lehetett keresztszülő, de annak idején ők úgy döntöttek hogy apám húga lesz a keresztanyám. Anyám eleve nem akarta az ő testvérét mármint a nővérért erre mert hiába vannak jóba, rá nem lehet számítani plusz a távolság sem volt előnyös. Akkor jött az hogy apám legjobb gyerekkori barátja lett a keresztapám. A húga akkor váló félben volt így ez esélytelen volt hogy a férje legyen az apám eleve utálta is a férjét, mármint az ex férjét.

Amikor a mi gyerekünknek kellett keresztszülőt választani akkor a testvéreket vetettük ebből a szempontból. Egyrészt azért hogy legyen meg mindenkinek csak a nagybácsi, nagynéni szerepe. A másik indok az volt hogy mindkettőnknek több testvérünk van. Nekem egy húgom és egy nővérem van. A barátnőmnek pedig egy öccse egy nővére és egy bátyja van. Itt ugye ha testvérek lettek volna a keresztszülők akkor sértődés lett volna hogy miért pont ő stb... Én a húgommal jövök ki jobban, barátnőm pedig a bátyjával, de akkor lett volna sértődés hogy miét nem az öccse, nekem meg miét nem a nővérem szóval ezért döntöttük el hogy testvéreket nem kérünk fel.

Aztán ott voltak ugye a barátaink nekem a gyerekkori legjobb barátom illetve annak felesége lettek a keresztszülők. Egyrészt a barátnőmnek a barátom felesége a legjobb barátnője, tehát eleve ők is hoztak össze minket illetve általuk ismerkedtünk meg. Mivel megvolt a barátságunk, eleve megbízhatóak is, nem is laknak túl messze így rájuk esett a választás a mi esetünkben. Testvéreink sem sértődtek meg ezen, anno kimondtuk hogy kikre gondoltunk keresztszülők részéről, mindenkinek elmondtuk a döntés okát, mi eleve egyenesen állunk mások elé, megmondtuk hogy miért döntöttünk így, úgy voltunk vele ha ezen is valaki megsértődik akkor az az ő baja legyen de még mindig így jöttünk ki a legjobban a dolgokból.

2020. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A testvérek eleve nagybátyj és nagynéni lesznek, így én barátokat kérnék fel.
2020. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Nalunk meg pont az nem szokás hogy nem házaspárokat kérjenek fel. Nekem anyum testvére es férje, öcsémnek apam testvére és ferje a keresztszülő.
2020. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem szokás a testvért felkérni keresztszülőnek. Esküvői tanunak természetesen a testvéremet kérem fel, de keresztszülőnek inkább az egyik legjobb barátomat/nőmet választanám.

Akár mind a négyen lehetnének keresztszülők, de az sem rossz választás, amit korábban leírtak, hogy fiúnál az egyik pár, lánynál a másik pár lenne a keresztszülő, egy esetleges tesónál meg akkor a másik pár.

Unokatesómék nem voltak megkeresztelve, felnőttként keresztelkedtek meg, ha egyszer szülő leszek én sem szeretném a gyerekeimet megkeresztelni, de ha ők azt gondolják,hogy már pedig ők megkeresztelkednek, akkor legyen. Nekem kicsit álszentség, hogy én nagyon nem vagyok vallásos, nem érdekel, de azért megkeresztelem a gyerekemet.

2020. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!