Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérem hogy fizesse ki?

Jogosan kérem hogy fizesse ki?

Figyelt kérdés
Rendeltem és megkértem a családomat hogy valaki legyen itthon mikor hozzák a csomagot, mert én dolgozom. Azt mondták oké. Felhívott a futár hogy egy óra múlva itt van én meg mondtam hogy menjen csak mert vannak otthon. Aztán mégsem volt itthon senki, tehát nem vették át. A következő szállítást ki kell fizetni. Jogosan kérhetem hogy fizesse ő ki?
2020. jan. 19. 21:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Tehát apád direkt elment otthonról, mikor megtudta, hogy rövid időn belül hozzák a bútort.

Ritka nagy tahó....

Addig nem lett volna szabad elindulnia, amíg az öcséd (vagy más családtag) haza nem ér. Ha nem tudja telefonon elérni, akkor marad otthon. Normális ember ezt tette volna.


Egyébként az kiderült, hogy mi volt az a hű de fontos dolog, ami miatt pont akkor kellett elmennie apádnak, amikor szóltál, hogy hozzák a bútort?

2020. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem, előtte nap ő mondta hogy aznap délelőtt otthon lesz, de ő haza se ment. Azt gondoljuk hogy azért nem jött, mert a barátnője rosszul van ha itthon van velünk, de persze apám azt mondta hogy nem érezte jól magát és azért nem jött, de miután az öcsém hazaért, nem sokkal rá apám is...

Azt sem értem hogy a nővéremnek miért nem szólt akkor, mert ő biztos haza jött volna ha tudja hogy nincs itthon senki. Vagy amikor én írtam neki akkor írhatta volna hogy nincs otthon és akkor szólok én a nővéremnek..

Teljesen ki vagyok akadva, tök kellemetlen helyzetbe hozott, mert én mondtam a futárnak hogy menjen csak, mert vannak otthon, erre meg senki nem is volt és azt hiszik szórakozom velük... most meg én magyarázkodhatok..

2020. jan. 20. 12:29
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is nézzük, apád ígérte meg, hogy otthon lesz délelőtt, és mondvacsinált okból nem volt otthon.

Úgy lenne helyes, ha kifizetné. De aki korrekt, az eleve nem is csinált volna ilyen helyzetet.

A tanulság csak annyi, hogy máskor apádra nem számíthatsz. Ha másvalaki megígéri, hogy ő otthon lesz, akkor OK, ha apád, az semmit nem jelent.


És igen, egy dolog a pénz; de emellett tök kellemetlen a futár előtt magyarázkodni apád hülyesége miatt.

2020. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Én persze megmondtam hogy én nem fogom kifizetni a szállítást, ami ugye nem egy ezres, de az öcsém meg itt izélt nekem hogy “miért apu fizesse egyedül”... én “elintéztem” hogy ingyen kihozzák és akkor más hülyesége miatt fizessem a második szállítást?! Hát biztos nem.


Én itt jót akarok, én keresgettem a megfelelő bútort, meg is rendeltem, a pénzt is összeszedtem. Nekik az ég világon semmi dolguk nem lett volna ezzel, csak úgy alakult hogy én mentem ki dolgozni és átkellett volna csak venniük.. Legközelebb nem rendelek semmit, az a megoldás. Hát ha őket ennyire nem érdekli akkor engem sem fog.

2020. jan. 20. 13:02
 25/27 anonim ***** válasza:
51%

Igen, a segítőkész, kezdemênyező emberek szokták így járni, azok, akik nem csak ülnek a fenekükön és várják, hogy a szájukba repüljön a sültgalamb.

A környezete meg lapít.

Nem partnerek.


Nem tudom, mit tanácsolják a kérdéssel kapcsolatban.

Szívem szerint kifizettetném az édesapáddal, de a békesség kedvéért......... de nem tudom, hogy le tudnám- e nyelni a békát.

Esetleg, ha megkérdeznéd az édesapád, hogy akkor most mi az ő elképzelése, ki fizessen.

2020. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
85%

Jogosan, de csak ha elore mondtad volna ha nem lesz otthon senki es ezt elszurjak, akkor a masodik szallitas nem ingyenes es bizony ok fizetik.


De ezt igy gondolom nem jelentetted ki, mert eszedbe nem jutott mekkora balfek csaladod van. Nem is ertem ocsednek miert volt lemerult a telefonja. Ismeros a szitu a ferjem felnott gyerekei ilyen megbizhatatlan tahok. Igergetnek, okeznak, aztan meg ha helyzet van akkor jaj epp lemerult a mobilom, jaj elaludtam, beteg voltam stb.


Amit a helyedben tennek: leultetnem az egesz csaladot vagy valami csetes csopiba ha van olyanotok es a baratnot is beteve megirnam:"figyu a butorral kapcsolatos. Sajnos most nincs annyi penzem, hogy a kiszallitast fizessem legyszi dobjatok ossze. En megrendeltem, kifizettem, inteztem az ingyenes kiszalltast, ti megigertetek lesz valaki otthon. Szoltam is, de megse igy volt. Nem is ez a gond, hanem hogy masodjara mar x forintba kerul a kiszallitas. E nekem ez most nem fog menni egy osszegben. Legyszi mindenki szalljon mar be x forinttal. Elore is kosz.


Es szepen valami kepet is kuldesz a kiszallitas ararol. Ha csak egyim tesod vagy apad es ocsed ad bele mar jobba jarsz mintha neked kellene az egeszet kifizetned. Baratnot azert csatold be, mert vegul is o volt apaddal es a nok altalaban erzekenyebbek az ilyen balfeksegre es lehet melled all.


Sok sikert!

2020. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék apád mit mondott, hol volt. Vagy ha nem ment haza, akkor miért nem szólt, hiszen tudta, hogy menni fog a futár. A barátnője nyavajgása fontosabb, úgy tűnik...
2020. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!