Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabaként kereszteltük a...

Kisbabaként kereszteltük a fiamat, de a "keresztszülei" le se szrják. Ha ő is szeretné, lehet más is a keresztanyja-apja?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 14:05
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
A gyerek kicsi,de nem hülye...
2020. jan. 22. 14:30
 12/43 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kerdezo, neked egy valasz sem tetszik, mert nem azt hallod amit szeretnel. A normalis valaszt meg lepontozzatok. Akkor oldd meg magadnak es ne sajnaltasd magad ha el sem gondolkodsz azon amit irnak.
2020. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
99%
Senki nem mondta, hogy hülye, de ha te nem mondod meg neki, hogy "egyébként ő csak XYka keresztapja/anyja, mert a tieid sosem jönnek", akkor ő annyit fog látni, hogy jön valaki, aki kedves velük és de jó.
2020. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%
Bánt, hogy nem pénzeli a gyereket?
2020. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
Egy elsôs óvodásnak ezt el lehet magyarázni. A kisunokám is így volt vele. A keresztszúlôk elváltak, és azóta nem jelenkeztek. A gyermeknek eléggé visszatetszô volt, de túlélte. Még most, 11 éves korában is azért ôrúlne neki.
2020. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
24%
Eleve olyat kellett volna választani keresztszülőnek, akivel régóta sűrűn összejártok.
2020. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk pl csak én vagyok megkeresztelve, két kisebb testvérem nincs. Ennek ellenére az én keresztszüleimet ők is ugyanúgy keresztszülőnek tartják. Gyerekkorunkban velük is ugyanannyit foglalkoztak, mint velem, ha engem vittek valahova, akkor őket is, ha én kaptam tőlük ajándékot, akkor ők is. Nálunk ez olyasmi, mint a nagyszülőség: valahogy mindig azt gondoltuk, hogy a nagyszülőkhöz hasonlóan keresztszülőből is egy van a testvéreknek.


Szerintem tök kézenfekvő megoldás lenne a kistestvér keresztszüleivel megbeszélni, hogy vállalnák-e, hogy a nagyobbik testvér "fogadott keresztszülei" lesznek, ha amúgy is mindkét gyereket szeretik és mindkettőjükkel egyformán foglalkoznak, amikor meglátogatnak titeket.

2020. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
95%

ha nem vagy vallásos akkor minek kereszteltetted meg? teljesen felesleges így bevonzani egy plusz rokont.

Ha a fentebb leírtak alapján sem vagy képes elmagyarázni a gyerekednek, vagy megoldani a helyzetet akkor reménytelen vagy.

2020. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nincsenek keresztszuleim, míg a tesómnak vannak.

Nem ugyanaz a szitu, mint nálatok, de hasonló.

Tesóm keresztszulei mindig kedveskedtek nekem is gyerekkoromban. Pl mikulás napra nekem is hoztak csomagot, nem csak a tesomnak.

Meg lehet oldani, hogy ne legyen féltékeny.

Egyébként ritka bullshit dolog a keresztszuloseg, főleg ha nem is vagytok igazán vallalasosak.

Bár hozzáteszem, hogy az emberek nagy része nem tartja úgy igazán a kapcsolatot, szóval nem egyedi eset

2020. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Engem is fel akartak kérni keresztszülőnek, de nem vagyok vallásos, a szülők sem azok, nem vállaltam. Nem csinálok viccet egy vallási rítusból. Azóta is a legjobb barátom az apuka.
2020. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!