Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabaként kereszteltük a...

Kisbabaként kereszteltük a fiamat, de a "keresztszülei" le se szrják. Ha ő is szeretné, lehet más is a keresztanyja-apja?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 14:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Engem világ életemben lesz..art a keresztapám.Felnőttem, boldog vagyok, nem szoktam rágondolni, nem kellet terápiára járnom. :D

Ezt a hülyeséget te táplálod a gyerekbe.

2020. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim válasza:
36%
Meg lehetne kérdezni papot is erről, biztos jobb tanáccsal tudna szolgálni, mint itt egyesek, akik ateistaként megmondóemberek.
2020. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Bevallom nem számítottam ilyen reakcióra.

Nem tudok minden kérdésre válaszolni,meg lehet nem is akarok,a családi szennyes az én dolgom.

Mégegyszer köszi,hogy pazaroltátok rám az időtöket

2020. jan. 22. 21:44
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, bocs ha ismétlek.

Szerintem te kerítesz nagy feneket a dolognak, ezért borul ki rajta a gyerek is.

A párom családjában van ugyanilyen szitu, a kisebbik gyereknek vagyunk a keresztszülei, a nagyobbik nem tartja a kapcsolatot az övéivel (megvan ennek a családi oka, nyilván azt a gyerek nem érti, nem érdekli).

Egyébként ők vallásosan vannak nevelve, a kislány nemrég volt első áldozó. Az anyja megkért minket, hogy álljunk mögötte keresztszülők helyett, legyünk "tiszteletbeli" keresztszülők, hiszen az igaziak nyilván nem lesznek ott. Éééés ennyi. A kislány boldog, hogy mi voltunk ott, és nem borul ki azon, mikor az anyja magyarázza a kisgyereknek, hogy kerianyu így keriapu úgy.

A testvérféltékenységet (mert ez is az lesz, ha talajt adsz neki) csak te tudod visszaszorítani. A gyereknek el lehet magyarázni a maga szintjén, hogy a kistesó keresztszülei őt is szeretik, és hívja őket nyugodtan úgy, ha szeretné. Nem kell ebből világraszóló tragédiát csinálni, és akkor a gyerek se fog. :)

2020. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én keresztszüleim soha nem foglalkoztak velem, pedig a keresztapám anyukám bátja..

Mégsem éltem meg tragédiaként, mert a szüleim által fantasztikus gyermekkorom volt... :)

2020. jan. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
*bátyja
2020. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem meg a tesomnak is mások a keresztszulei, es ez csak akkor derult ki, mikor a tesom ferjhez ment es a kellett a keresztlevele. Mivel egy eletre osszevesztek a szuleink a tesom keresztszuleivel, meg babakorunkban.

Szoval felnott korunkig abban voltunk, hogy az en keresztszuleim a tesom keresztszulei is, ok nem tettek kulonbseget koztunk, ugyanugy latogattak, hoztank ajandekot mindkettonknek.

2020. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
94%

Csak az elso oldalt olvastam el. Nem ertem, hogy ha csak divatbol kereszteltetek, akkor mit varsz? Sok szulo ezt teszi, mert abban bizik, hogy a gyereket elete vegeig korbeugralja majd valaki aki egy oran at a kezeben tartotta a templomban. Ugyanigy, sokan arra szamitanak, hogy majd hetente jonnek a draga ajandekok stb.

A keresztelo vallashoz kotott! Ha ezzel nem vagy tisztaban, akkor kerj meg valakitz hogy legyen a fiad pesztraloja!

Huuu de nem birom az ilyen szamito szuloket! Ez mar abbol is latszik, hogy a gyerekeid is ezt kovetik, hogy a keresztszuloseg arrol szol, hogy jatek es szorakozas!

2020. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: papíron nem lehet más. A keresztelés tényét és ezzel együtt a keresztszülő(k) nevét a keresztelési anyakönyv rögzíti. Mint minden anyakönyv, megtörtént esetet rögzít, ezen nem fognak változtatni.

Hogy családban kit hogy hívtok, az egy másik kérdés. Én úgy gondolom, hogy a fiad csak féltékeny. Nem hiszem, hogy megoldás lenne, hogy ráfognátok a kislány keresztszüleire, hogy mostantól ők a te keresztszüleid is. Más téren próbáljatok neki nagyobb figyelmet szentelni, aztán majd kinövi.

2020. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Nem lehet mas a keresztapja, keresztanyja.

En sem tartom a kapcsolatot a keresztszuleimmel, a tesom keresztanyajaval meg igen de nem tesz kulonbseget koztunk es tesom is a neven szolitja nem ugy hogy kereszanya.

Engem ez soha nem zavart.

Mond meg a fiadnak hogy a testvere keresztszulei baratok es az egesz csaladhoz jonnek.

2020. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!