Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabaként kereszteltük a...

Kisbabaként kereszteltük a fiamat, de a "keresztszülei" le se szrják. Ha ő is szeretné, lehet más is a keresztanyja-apja?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 14:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
88%

Látod, így jár, aki divatból parádézik a templomban. Ha őszintén vallásos lennél és hitből csináltad volna, illetve a keresztszülők is vallásosak volnának, most nem lenne ez a helyzet.

Én nem vagyok vallásos, de elítélem azokat, akik divatot csinálnak vallási hagyományokból, miattatok lesznek üresek, felszínesek ezek a dolgok. Őszintén mondom, hogy megérdemled ezt a helyzetet.

2020. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
93%

De van jelentősége.ugyanis látom a fiamon,aki minden egyes alkalommal sír,mikor a húga keresztapja nálunk van.Azt hiszi ő rossz,mert nem érdekli a keresztapját-anyját...évek óta nem látta őket.de nem is érdeklődnek felőle


Kérdező! Miért hazudsz??? ilyet egy gyerek nem csinál!

ha nem kitalált kamu, akkor

az egész probléma KIZÁRÓLAG benned van - és kivetíted a gyerekre.

Árt neki.

2020. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
95%
Ezért (is) alakult úgy a családunkban, hogy testvér, unokatestvér a keresztszülők, aki egyébként is rokon.
2020. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
98%
Szoval a gyerek kicsi ahogy állítod es pluszban évek óta nen is latta őket. Ergo kb azt sem tudja kik azok. Szerintem itt ti éreztetitek a gyerekkel hogy neki nincs. Mondjatok meg a kislany keresztszüleinek hogy legyenek a gyerek számára keresztszülők, nem hivatalosan. Vagy bárki ismerőst rokont akit szeret a gyerek, es jartok össze, és keresztszüleinek hívhat mostantól.
2020. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is inkább téged zavar, nem a fiadat.

Én olyan 15 éves voltam, amikor meglátogatta anyámat a nővére. Akkor mutatták be nekem, hogy - kicsim, ő a te keresztanyád!

Azt se tudtam, hogy van keresztenyám..

A fiad ha baba volt, nem is emlékezhet a keresztelőre. Ha évek óta nem látta, akkor nem is emlékezhet a keresztszüleire, vagyis neki vadidegenek.

Nem kell mindig modnogatni neki, hogy "látod, fiam, a te keresztszüleid ide sem tolják a képüket, bezzeg a kishúgodnak a keresztapja... mindig itt van.


Szóval neked van bajod ezzel nem a fiadnak.

2020. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
95%

Ez van. Engem is leszrtak a keresztszüleim.

Túléli a te gyereked is.

2020. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
69%

10 évesen jöttem rá, hogy a bátyám keresztapja, nekem nem keresztapa😂 Mindkettőnknek más a keresztanyja, apja. Tesóm keresztszüleivel szinte nem is tartjuk a kapcsolatot, pedig egy városban élünk, olyan szökőévente egyszer, ha "beszélünk". Keresztapám olyan 2-3 havonta jön el hozzánk, keresztanyámmal félévente beszélek kb. Keresztanyám a legutóbbj esküvőjére nem hívott meg minket, mert csak a "vérek" voltak jelen. Egyik keresztszülői pár sem csinált olyat, hogy csak bátyámnak, vagy csak nekem hoztak ajándékot. Tesóm keresztanyjának 3 gyereke van, az idősebb anyum keresztfia, és volt hogy mindhárom gyereknek vettek ajándékot a szüleim. Egyedül bátyám keresztanyját "Köriztük", a többiek maradtak Julik, Lacik, Pistik...

Manapság valóban nincs jelentősége a keresztelkedésnek. Jelenleg 20 éves vagyok, de ha egyszer gyerekem lesz nem fogom megkeresztelni, mert nem gyakorlom a vallást, hinni "sem" hiszek, álszentségnek tartanám és képmutatásnak. Ha a férjem vallásos lesz és ő megszeretné keresztelni a gyermekünket akkor legyen, de csak azért megkeresztelni a fiam/lányom, mert de jól néz már ki-butaság.

2020. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Tehát simán lehet mondani a kisfiúnak, hogy a Julcsa meg a Béla a keresztapád, úgysem fogja kérni a keresztelő lapját (tudomásom szerint van valami papír, amin fel van tűntetve, hogy kik a keresztszülők-erre gondolok).
2020. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
97%

Én ezt nem értem.

Jön a kislány keresztszülője, s ti közlitek a kisfiúval, hogy ő csak Bözsikéhez jött, neked nincs hozzá közöd?

Máskülönben honnan tudná egy ekkora gyerek, hogy kinek, kije az illető? Sok eszetek van, mondhatom...

2020. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
22-25nél a pont. Ez neked probléma. A gyerek legfeljebb azért mondja, mert tőled halljam
2020. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!