Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már egyedül a...

Nem bírom már egyedül a gyerekemmel, megőrülök! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok, mindennap sírok és egy idegbeteg vagyok, amire nem vagyok büszke. Nem akarok egyedül élni a gyerekemmel, és ezt a férjem nem érti meg. Ő külföldön dolgozik már évek óta. Mindent egyedül csináltam végig, a terhességet, a szülést, sok ünnepet, egyszerűen nem bírom már. Minden egyes nap sírok, kivagyok készülve, ami hatással van a gyerekre is, mert nulla türelmem van hozzá. Pedig nem érdemli ezt meg, tudom nagyon jól és szeretem is, csak egyszerűen kevésnek érzem már magam a feladathoz egyedül. Még mielőtt valaki belém állna, nem, nem kell a pénz, amit külföldön keres, csak jönne haza! Ezt mondtam is neki, de még nem akar hazajönni. Azt se akarja mi menjünk utána, és elvileg nem csal meg, amit már nem nagyon hiszek el. Sehova nem tudok eljutni, csak ha viszem magammal a gyerkőcöt is. Orvosoktól kezdve, fogászat, nőgyógyász, stb. mindenhova viszem magammal a kicsit, mert segítségem az sajnos nem sok van. Anyukám szokott és akar segíteni, de mivel Ő is aktívan dolgozik még, nem várom el, hogy naponta szaladjon hozzánk segíteni. Egyre nehezebben bírom, mindenen robbanok azonnal, semmi türelmem semmihez, és nagyon érzéketlen lettem, pedig nem voltam ilyen. És nem is akarok ilyen lenni. Hova forduljak először is? Pszichológus? Vagy mit tegyek? Már a váláson is gondolkoztam, mert így nem tudom leélni az életemet, hiába akarja azt a férjem. A gyereket is megviseli a hiánya, állandóan keresi az apját, ráadásul most van a dackorszakban, ami miatt még nehezebb vele. Szépen kérek mindenkit, hogy csak normális hangnemben írjon. Köszönöm szépen. Egy borzalmasan elkeseredett anya.

#férj #egyedül nevelem a gyerekem
2020. jan. 23. 13:39
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%
Mielőtt teljesen kiakadsz add be a gyereket bölcsibe, legalább fél napokra. Mindkettőtöknek jót fog tenni.
2020. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%

Miért akar így élni a férjed ?

Időt kellene magadra szánni, (tudom nehéz) sportolni, eljárni moziba, stb stb.. ahol / amivel fel tudsz töltődni, és tudod folytani a mindennapokat. Én idő kell, nem pszihologus.

A férjeddel meg közöld, hogy te így nem csinálod tovább. Haza jön, mentek utána, vagy elválsz..

2020. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
97%

Ebbe bele sem mentem volna! Te otthon terhesen stb, mig az Apa kulfoldon eli a vilagat? Persze, hogy nem akar hazajonni! Kint azt tesz amit akar, semmi kotottseg, semmi hiszti. Neki pont jo az a par alkalom amit veletek tolt! Na ez itt a problema! Esetleg babysitter?! Nem vagyok a hive, de heti 2-3 alkalom beleferhet, mig kicsit kiszellozteted a fejed!


A ferjeddel pedig uljetek le es beszeljetek at! A gyerek persze, hogy hianyolja, eloszoris mert az Apja, masodszorra valoszinuleg ot is nagyon megviseli a folytonos ordibalasod!

Szepen tessek valasztas ele allitani a nagysagos urat!

2020. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
92%

Gyerek menjen bölcsibe, családi napközibe, te meg dolgozni. Legyél emberek között. Elhiszem hogy évekig egyedül otthon nem lehet bírni.


Férjed meg menjen haza. Távkapcsolat nem kapcsolat. Ha az lenne, boldog lennél így is, pedig nem vagy az... Ha nem megy haza, kezdd el kitalálni, hogy fejezd be vele. Ha neki semmit nem érsz, kár több energiát bele tenni.

2020. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
98%
Mi az hogy se haza nem akar menni, se azt nem akarja, higy ti menjetek? Van valakije, különben miért ne mehetnétek ?
2020. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
64%

#1: Ez tök jó ötlet! Kár, hogy a bölcsik 120%-osan telítettek, és 1-2 év a várólista, de már sok ovinál is ez a helyzet.


Kérdező: az baj, ha már a válás is eszedbe jutott, és a bizalom is oda. (Azt hiszed, hogy megcsal.) Teljesen érthető, ha ebben a helyzetben elválsz, elvégre a férjed most se része az életeteknek, nagy változás nem lenne. De azon nem segít, hogy nincs segítséged.

Először anyukáddal beszélj! Most is, és később is ő lesz a támaszod. A legjobb az lenne, ha meg tudnátok egyezni, hogy heti egyszer, pár órát, fixen jön és vigyáz az unokára. Te addig tudod intézni az ügyeid, vagy csak kiélvezed, hogy gyerekmentes vagy. Erőt ad, ha tudod, hogy ma még nehéz, de csak holnapig kell kibírni, mert akkor lesz segítséged. Ezért jó a fix, rendszeres időpont neked, anyukádnak pedig a heti tervezéshez.

Mellé havonta egy-két játszóház, bébiszitter talán még belefér anyagilag, ezt te tudod.

Biztos vannak olyan helyzetek, mikor a gyerekkel könnyebb (Pl. játszóterezés, séta a parkban), és amikor nehezebb (Pl. bevásárlás). Ezeket úgy próbáld rendezni, hogy minden nap legyen egy kis könnyebbség (Pl. játszótér du 14 és 16 között, ha esik, ha fúj.) A nehézből minél kevesebb (heti egyszer vásárolni, előre felírni, hogy mi kell, házhoz szállítás, stb.)

Amikor tele a bocskorod, akkor gondolj arra, hogy ez a korszak sem tart örökké. Minap még baba volt, egy tehetetlen kis csomag. Mire észbe kapsz, suliba jár, csak most tűnik hosszúnak.


De a férjeddel mindenképp ülj le beszélni, hogy ez így nem élet, és nem csinálod tovább, döntse el, hogy neki ki/mi fontosabb.

2020. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
15%
Emlegeted a válást, az min segít? Dettó magad leszel. Nem írtad hány éves a gyerek.
2020. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
a férjed mit mond? Neki miért jó ez így? nem hiányzik a gyereke? milyen gyakran jár haza?
2020. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
94%
Ha te se mehetsz oda, akkor a férjednek kinn van egy másik családja.
2020. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy van másik csaladja.

Kapd össze magad. Ha van pénzed, keress valakit aki vigyáz a gyerkocre.

Menj tornázni, csavarogni.

Keress a neten barátnőt, regisztrálj társkeresőre.

Jó ha valakire vársz.

2020. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!