Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne valakit arról...

Hogyan lehetne valakit arról leszoktatni, hogy ne tőlem kéregesse kölcsön azt ami az enyém?

Figyelt kérdés
Családtagról van szó, állandóan az kell neki ami az enyém, a tusfürdőtől kezdve az öblitön át a mososzerig már mindent elkell dugnom a szobámba a ruhás fiókomban mert ha kirakom hozzányúl, amit lát mindig az kell neki ami az enyém.Ha már egy neugranormont lát kint már abból is kell neki. Már volt, hogy többször nemet mondtam de csak erősködik továbbra is. Nem vagyok szemét de már úgy látom kicsit átment a dolog kihasználásba. Csak én se sz*rom a pénzt és amit havonta egyszer veszek nem szeretnék havonta 3x venni, nem akarom, hogy erre menjen el a fizetésem... Csak gáz ha már kint hagyok valamit véletlenül kéregetve van belőle állandóan és ha nemet mondok nem tudok mit mondjak miért nem... Csak nem értem miért hiszik azt, hogy milliomos vagyok....
2020. jan. 26. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát ott kezdődik, hogy nemet mondasz neki. Ill. megmondod, hogy ami a tiéd, ahhoz a távollétedben se nyúljon.

A következő, hogy ha mégis hozzányúl, akkor kiakadsz és kiabálsz vele.

Amúgy miért kell rébuszokban beszélni? Miért nem írod le, hogy milyen családtag? Mert ha mondjuk anyukád, akinek a lakásában laksz most is dolgozó felnőttként, akkor az nem ugyanaz, mintha a húgod csinálná.

2020. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát ne add oda neki... zárd el.
2020. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Te vagy az megint, akinek az anyósa lopkodja a mosószert meg mindent. A másik kérdéseidnél nem kaptál elég választ? Költözz el.
2020. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából a nagynéném itt lakik nálunk egy ideje már,de dolgozó ember.. Azt mondja elfog költözni de ennek egy éve már.. Csak a számlákba is hébe hóba ad bele és igy azérr nehéz.. Ha szólunk a számlák miatt akkor azt mondja igyekszik.. De közben meg veszi tonna számra a ruhákat magának..
2020. jan. 26. 23:57
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

"...ne tőlem kéregesse kölcsön azt ami az enyém?"


Hát kitől kéregesse?

Van valami megbízottad, kölcsönkérés esetére?:)


Ne hagyj kint semmit!

Az meg milyen, hogy nem tudsz mit mondani?

"Figyelj, nekem sem ingyen adják a boltban!

Ha kell, adj X Ft-ot és ha arra járok legközelebb neked is veszek!"

2020. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Mondd neki, hogy ott a DM az utca végén, vegyen magának.
2020. jan. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Mivel nem te éloskodsz rajta, hanem fordítva, nyugodtan legyél határozott és ne add kölcsön a dolgaid.

Ha nem tetszik, nyugodtan el lehet költöznie.

Mondjuk én alapból nem hagynám, hogy így a fejemre nőjön.

Én is szivessegbol lakok csaladtaggal. Minden egyes számla és közös kiadás felét elkerem. Olyan nincs, hogy belead, ha kedve van. Ti rontottatok el, nem kéne hagyni, hogy így legyen, ahogy most.

2020. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem adsz, kivétel nélkül, soha semmit. Soha. Semmit. Akármennyire erősködik. Te szoktattad rá, hogy tőled lehet. Te tudod leszoktatni is róla. Nem azzal, hogy elrakod, azzal, hogy soha nem adsz.
2020. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Úgy, hogy határozottan nemet mondasz neki és ahhoz mindig konzekvensen tartod magad. Közlöd, hogy ha még egyszer azt veszed észre, hogy kérés nélkül lenyúlja a dolgaidat, kidobod, és mellesleg feljelented lopás miatt. A te dolgaid lenyúlása, úgy, hogy arra nem adtál engedélyt: lopás.
2020. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyszeruen mondd meg neki erthetoen, hogy mastol kerjen/vegyen maganak, ha pedig azutan is keri, egyszeruen mondd meg neki, hogy nem adod oda
2020. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!