Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállal olyan ember...

Miért vállal olyan ember gyereket aki teljesen alkalmatlan a gyereknevelésre?

Figyelt kérdés

Most nem konkrétan a "segélyért szülőkre" gondolok.


Fajfenntartási ösztön?

Kulturális berögződés?


Nekem az egyik szülőmről van szó, jót nem igazán tanultam tőle, csak hogy milyen ember NEM akarok lenni. Jó szava alig volt hozzám, csak destruktív beszólogatások, csak akkor jön, ha neki van szűksége valamire. Ilyen ember miért akart gyereket vállalni?


2020. jan. 31. 08:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Anyámék elmeletileg akartak engem, sokáig próbálkoztak. Aztan megszülettem, es anyam rájött, hogy 20 évesen baromira nem all keszen a gyerekre. Legalábbis gondolom én. A sok bántás után (mert hogy csak arról vannak emlékeim vele) duplan nem olyan gyerek lettem amilyet szeretett volna, elmondása szerint is csalodott bennem. Most már én vagyok a kolonc gyerek a hatukon akinek mégis mindig próbálja uralni az életét, hogy ra hasonlítsak, es neki adjak igazat mindig. Végül a fiatalabb tesóm lett a kedvenc, őt agyon babusgatjak.
2020. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Neki is feltetted már ezt a kérdést?
2020. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi nyomás manapság? Lehetséges. De talán inkább csak nincs tisztában azzal, hogy ő erre alkalmatlan. Sőt meg van győződve arról, hogy ez így helyes és ezzel tesz jót a gyereknek.

Pedig ahogy tanárnak, vagy orvosnak se alkalmas mindenki, úgy sajnos szülőnek sem, még akkor sem, ha ez nem szakma.

2020. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%

Mert fogalma sincs róla, hogy alkalmatlan rá, ezzel csak menet közben szembesül.

Viszont sosem tudja meg, ha nem vág bele!


Pont olyan mint egy utazás, nem biztos, hogy hazaérsz belőle, de sosem tudod meg milyen lett volna, ha nem indulsz el!

2020. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%
sógornőm azért szült, mert elérte a bűvös 40-et, most egyfolytában olyan mintha karót nyelt volna és kész ideg. Nem neki való az anyaság.
2020. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!