Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek érdeklő...

Szerintetek az emberek érdeklődését lehetne műszaki irányba terelni, vagy egyszerűen a legtöbb ember alkalmatlan ilyen területre?

Figyelt kérdés
2019. márc. 1. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen lehetne. Ehhez egyrészt kellene minőségi tananyag minőségi oktatókkal, sokkal több tényleges és ÉRDEKES kisérlet az órákon illetve olyan közösség ahol játszva tanulhatja a gyerek a műszaki tudományokat.


Habár valóban van néhány ember aki genetikailag képtelen számokkal dolgozni, de a legtöbben akik irtóznak a műszaki dolgoktól szimplán csak megutálták a pocsék oktatás miatt.

2019. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Előző, hülyeségeket beszélsz és semmivel nem tudod alátámasztani amit mondasz.


Nézz körül mindenhol hiányszakmák az ilyenek, hogy mérnök, orvos, informatika stb azért könnyű velük elhelyezkedni mindenhol, ezért fizetnek ennyit mindenhol, nem az oktatás színvonala miatt nincs elég mérnök meg informatikus.


A legtöbb ember alkalmatlen ilyen területre, a fizika, kémia, matek a legelvontabb és legnehezebb tantárgyak, a világon mindenhol ezekkel van a legnagyobb gondja a diákoknak.

2019. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
En is hasonlóképpen gondolkodom. Én most egyetemen tanulok műszaki területén, és azt vettem észre, hogy egy jó tanár megtudja szerettetni azt amirol azt hiszed hogy nem értesz hozzá, és egy rossz tanár megtudja utáltatni azt ami vonz. Pl volt két tárgy, az egyiknek irtoztam a tematikajatol, meg is simán ment, a másik pedig totál lázba hozott, annyira érdekesnek tűnt, de az oktató csak mesélt mintha már mindenki évek óra a ebben lenne, és hát majdnem területet váltottam emiatt... Minőségi tananyag hiánya pedig tényleg feltűnő, kozepsuliban is néha vakartam a fejem, hogy ezt honnan tudnám jobban megtanulni, egyetemen meg a borzasztó a jegyzet hiánya... Szerintem ezt a szakot is sokkal többen vegeznek el, ha lenne jegyzet amiből tanulhatnak, ha esetleg elsőre nem fogták fel a dolgokat.
2019. márc. 1. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

De látod, te most olyan emberekről beszélsz, akik eleve műszaki szakot választottak, tehát valamilyen szinten ez érdekli őket és affinitásuk is van rá, különben nem jelentkeztek volna oda. És még ezek közül is nagyon sokan ott hagyják, mert nehéz! Akkor most gondolj bele, hogy az emberek többségét nem is érdeklik az elvont tudományos dolgok és még annyira se értik, mint azok akik elmennek egy ilyen szakra és ott hagyják...


Mindig is hiány volt természettudományos emberekből, mindig is hiány lesz.

2019. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Tudom sokként fog érni de a matematika éppen, hogy a legkevésbé elvont tárgy. Pont, hogy semmi nincs egzaktabb mint a matematika. Sebaj azért nyugodtan pontozz le.
2019. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Aranyos, hogy ez a véleményed, de azért a tények nem támasztják alá amit mondasz. Matekból mennek mindenhol a világon körrepetálásra, nem irodalomból meg történelemből!
2019. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
De a tények pontosan ezt támasztják alá. A matematika abszolút egzakt. Az más kérdés, hogy te ezt nem érted meg, de legalább kommentelhetsz hülyeségeket itt a gyk-n!
2019. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

En azért érzem érdekesnek a dolgot, mert nekem csak az irodalom és a nyelvtan volt az, amit sosem szerettem. De előtte pl

németet is gyűlöltem, mert nem tanították. Aztan lett két iszonyat jó tanárom, és teljesen megszerettem. Az angolt sem szerettem, mert abból megszonryubb tanárom volt, de ravoltam kényszerülve, és a sikerelmenyekbol taplalkozva már ezt is szívesen csinálom. De az infirmatikat sem szerettem mert azt senki nem tanitotta, de erre is szintén rá voltam kényszerülve, és már néha néha érdeklődés miatt is utána nézek ilyen dolgoknak, régen viszont gondolni sem akartam ezekre. Szóval a személyes tapasztalatom, hogy van egy két mumus tárgy, de a többi sikerelmenyekkel megszerethető.


Azr viszont hozzá tennem, hogy én nem feltétlenül egyetemi szintű műszaki dolgokra gondoltam. Mert ezen a szinten én is találkoztam a korlátaimmal, hogy egy egy területhez már kevés vagyok. Viszont ezen területek egy technikusi szinten simán mennének. Műszaki téren pedig minden kategóriában hiány van.

2019. márc. 1. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Látom tényleg reálos vagy, mert a magyar nyelvvel nem vagy tisztában. Az 'elvont' és az 'ekzakt' (helyesen írva ekszakt) fogalmak nem ellentétei egymásnak.
2019. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
#9 Ajánlom figyelmedbe az mta.helyesiras.hu oldalt az egzakt szó helyes leírásához.
2019. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!