Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik fél akar gyereket, a...

Az egyik fél akar gyereket, a másik nem. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A történet dióhéjban: 10 éve házasok vagyunk, a gyerekvállalástól mindketten elzárkóztunk. Én egy ideje nagyon rágódom ezen, és egyre inkább úgy érzem mégis jó lenne egy gyerek. A férjem továbbra is teljesen kizártnak tartja.

Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt? Mi lett a történet vége?



2020. febr. 4. 17:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%
vele már beszéltél erről őszintén?
2020. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

Én meg hasonlóan vagyok, mint amit 8-as emleget.

Megházasodtunk, előtte sokat beszélgettünk erről, hogy mindketten szeretnénk gyereket (mégpedig kettőt, és nem nagy korkülönbséggel). Na persze pár év múlva.

Fiatalon mentem férjhez, azóta eltelt 5 év, szerintem változtam. Egyre inkább úgy érzem, hogy nem szeretnék gyereket. Nem hogy kettőt, de egyet sem, és nem hogy pár év múlva, de egyáltalán nem. (Engem meg ez nyomaszt, még nem hoztam szóba a férjemnek). Nagyon jó együtt, karriert építünk, sokat utazunk, szeretjük egymást. Közben látom a rokon és ismerős gyerekes házaspárokat, kb. mint a kicsavart citrom. Meg egyáltalán nem hiányzik, akkor sem, ha nagyobb, akkor sem, ha kamasz, ha fiatal felnőtt, semmiképpen sehogyan. (De ezt mikor mondjam meg. Ő úgy gondolja, 30 körül/után szülök majd, én meg baromira nem.)

2020. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Mi együtt maradtunk,jól megvagyunk.
2020. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyikőtök engedni tud megbánás nélkül, akkor van esély együtt maradni, egyébként pedig hatalmas tüske lesz kettőtök között. Ha bevállalja a gyereket, aztán megbánja a kötöttségek vagy az érzelmi kötődés hiánya miatt, akkor benne lesz. Ha nem lesz gyerek, a te hiányérzeted mérgezi meg a kapcsolatot.

Már felmerült benned a "mi lenne, ha...", szóval neked biztosan hiányozna 1 vagy 10 év múlva.

A legkevesebb sérülést az okozná, ha nyíltan megbeszélnétek, és ha nem közelednek az álláspontok, később sem nagyon fognak, az elmúlt 10 évet tekintve. Akkor pedig le kell mondanod a gyerekről vagy jobb válni.

2020. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
5%
Az, hogy egymással mit beszéltetek egy dolog. Ha templomi esküvőtök volt, akkor az számít, hogy ott mit fogadtatok egymásnak, ha meg vallásosak is vagytok, akkor mit esküdtetek isteneteknek.
2020. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13%

"10 éve házasok vagyunk, a gyerekvállalástól mindketten elzárkóztunk"

ebből egyenesen következik, hogy nem vallásosak

2020. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
3%
Tulajdonképpen, akkor minek kellett összeházasodni ?? Lehet együtt élni, még hivatalos formában is (amikor pénzügyi és egyéb jogi dolgok is tiszták), a házasság tehát a mai társadalmi viszonyok között kifejezetten a gyerek miatt létezik ( a vallási szempontot nem említem, mert annak meg a gyerektelenség ellentmond).
2020. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
28%

Átverve érezheti magát ő is


Aki ettől átverve érzi magát, egy nagyra nőtt óvodás agyilag. Teljesen normális dolog, hogy az embert folyamatosan érik ingerek, amik hatnak rá, ettől változik a véleménye bizonyos kérdésekről, ilyen a gyerekvállalás is. Épeszű felnőtt ezzel tisztában van.


Kérdező, az lesz belőle, amit kihoztok. Vagy enged valaki idővel, azért, mert mégis másképp gondolja; vagy egyik enged a másiknak, bár igazán nem ezt akarja; vagy megbeszélés nélkül szétmentek...

2020. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az a felhánytorgatós típus, egyszerűen csak továbblépek.

Mint írtam, így is le tudnám élni boldogan az életemet, ami az jelenti, hogy nem hagynám el a férjemet egy meg nem született gyerekért. Nem vagyok rögeszmés sem, nem úgy állok a témához, hogy márpedig nekem akkor is kell gyerek, csak ott az a kis gondolat a fejemben, hogy talán mégis jó lenne. Viszont csakis akkor vállalnám a gyereket, ha ő is minden kétséget kizáróan azt mondaná, hogy kell neki egy gyerek. Tehát nem fogom magam őt kijátszva felcsináltatni, meg ilyenek.

Komolyabban nem beszélgettünk a témáról még, úgy 2 hónapja egy beszélgetés alkalmával kérdeztem rá, hogy szerinte nem fogjuk-e megbánni, ha nem vállalunk gyereket. Ő akkor azt mondta, hogy szerinte nem, amit más elkölt gyerekre, abból mi majd utazgatunk, és azt csinálunk amit csak akarunk. Az sem olyan borzasztó azért.


Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, hogy akik ugyanilyen helyzetbe kerültek, meséljenek kicsit. Látom eddig sajnos a válásos vég van túlsúlyban.


A vallásos válaszolónak: Nem tudom mi köze ennek a kérdésemhez, de nem volt templomi esküvő.

2020. febr. 4. 18:23
 20/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekem hasonló a problémám. Mi 5 éve vagyunk házasok, de ennél hosszabb ideje összeköltözve, még több éve együtt. Én vagyok a férj, és én szeretnék gyereket (csak egyet), feleségem bizonytalan, de inkább nem. Eredetileg ő is úgy gondolta, de majd csak 30 után, aztán azóta egyre kevésbé gondolja így.


Viszont én semmiképpen nem válnék el emiatt, még akkor sem, ha nem lehet így teljes az életem. Nagyon erős köztünk a kötelék, részben együtt nőttünk fel, együtt kezdtük az önálló életünket, együtt űzzük a hobbinkat, együtt van egy csomó sajátos hülyeségünk, humorunk, stb., stb.,mindezt úgy, hogy amúgy nem vagyunk egymáshoz láncolva, külön is jól tudjuk érezni magunkat, de együtt mégis jobb. Szóval lehetne mondani nekünk is, hogy akkor váljunk el, csak ez nem ennyire egyszerű. Egyébként én nem csak hajlandó lennék, de nagyon szívesen el is mennék gyesre a 2. évtől. Karrierben meg szerintem ő a jobb, bár még többet keresek, de mire 30 lesz, már nem valószínű.


Sajnos nála az is betesz, ami a csapból is folyik a gyerekvállalással kapcsolatban, nála mind a propaganda, mind az ismerősök, család, rokonság dumái negatívan hatnak.

2020. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!