Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik fél akar gyereket, a...

Az egyik fél akar gyereket, a másik nem. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A történet dióhéjban: 10 éve házasok vagyunk, a gyerekvállalástól mindketten elzárkóztunk. Én egy ideje nagyon rágódom ezen, és egyre inkább úgy érzem mégis jó lenne egy gyerek. A férjem továbbra is teljesen kizártnak tartja.

Van itt olyan, aki hasonló cipőben járt? Mi lett a történet vége?



2020. febr. 4. 17:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
# 17 Ezt én nem így gondolom. A házasság szerintem két ember kapcsolatának, vagy ha úgy tetszik szövetségének a "megkoronázása". Egy jól megfontolt döntés, amivel kimutatod a másik felé, hogy vele akarod leélni az életedet. Gyereket csinálni papírok nélkül is tud bárki.
2020. febr. 4. 18:30
 22/28 anonim ***** válasza:
22%
Hány évesek vagytok.Mi is ugy beszéltük meg, hogy nem vállalunk gyermeket.Végül mégis teherbe estem, és az apuka a legboldogabb.
2020. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
34 évesek vagyunk mindketten.
2020. febr. 4. 18:37
 24/28 anonim ***** válasza:
92%

"Látom eddig sajnos a válásos vég van túlsúlyban."


Nézz meg egy ovis csoportot, hány gyereknek nincs apja. A legtöbb válás a gyerek 1 éves kora körül történik. És sok esetben eredetileg mindkét szülő nagyon akarta a gyereket. Csak aztán mikor már ott van és nem csupa csillámpóni és szivárvány minden, hanem talán az addigi legnehezebb időszak a kapcsolatban, sok pasi veszi a kalapját és lelép. Hogy miért a pasik lépnek le? Mert ők megtehetik. Egy nő nem mondhatja ki, hogy megbánta, hogy szült, mert utána olyan megvetésben lesz része, mintha leprás lenne.

Na csak arra akarok kilyukadni, hogy az se jelent manapság semmit, ha egy pasi azt mondja, akarja a gyereket, úgyis simán lelép. De ha eleve azt mondja, hogy nem akarja, akkor az egyedülálló anyaság szinte borítékolható.

2020. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%
Mi is így voltunk. Aztán csak egy kósza gondolat, majd egyre erősödő vágy lett belőle. Nyilván szeretem a férjem és boldog vagyok vele, azért ő a férjem. Ő is hatalmas áldozatként tekintett arra, hogy gyerekünk legyen, de az idő múlásával már én pedig arra, hogy ne legyen. És tudom, hogy nem fair, hihetetlenül szarul éreztem magam miatta, hogy nem is tudtam, hogy fogom akarni, úgy éreztem, hogy elárultam őt. Kerültem a kisgyerekes rokonokat, keserű voltam napokig amiatt, hogy ha valaki bejelentette, hogy jön a baba. És az a legrosszabb, hogy nem tudtam elnyomni az érzést. A férjem megelégelte. Azt mondta, hogy a válás, mint lehetőség, az részéről kizárt, mert szeret és velem tervez. Nyilván szeretni fogja, ha ott lesz már, nem viseli tovább a boldogtalanságomat. Imádja a fiunkat, én pedig sosem tudok neki elég hálás lenni. De attól, hogy ez happy end, sajnos nem mind az. Egy részem mindig utálni fogja saját magát emiatt.
2020. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%
(első vagyok) én nem akartam és én vagyok a nő.
2020. febr. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%

Ha jön az érzés, ne nyomd el, mert nagy valószínűséggel bánni fogod.

Újra át kell beszélni ezt a dolgot, és megoldást találni erre a változásra. Mert 10 év óta változott a hozzáállásod.

2020. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha mindkét fél elzárkózott ,és úgy beszélték meg,hogy nem lesz akkor hirtelen elkezdi ezzel traktálni a másikat valóban nem fair,gyakorlatilag becsaptad a másikat ha most azt várod tőle,hogy mégis csináljon neked gyereket .

Na meg ha most jó életetek van,hidd el,a gyerek után nem jobb,csak rosszabb lesz minden . Utazgatást ,alvást,programokat el lehet felejteni nemhogy hónapokra,de évekre . Te meg majd otthon ülsz és pelenkázol meg sikálod a hányást a szőnyegből .

2020. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!