Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokat szeretnék kérni (? )

Tanácsokat szeretnék kérni (? )

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy a barátom (4éve vagyunk együtt) és a szüleim közt az utóbbi hónapokban több feszültség volt és ebből lett is egy veszekedés de ezt 'megbeszélték' és úgy volt hogy hetente-kéthetente 1x lesz egy közös ebéd.

Na de azóta volt egy olyan dolog ami a barátomnak nem tetszett és nem hajlandó jönni, találkozni velük. (pedig amúgy mindenkinek ugyanúgy van oka sértődni)

Most miatta megint kezdődik a feszültség, pedig a szüleim nyitottak lennének a békülésre.

Az hogy pontosan mik voltak nem akarom leírni mert hosszú is meg lényegtelen a kérdés szempontjából.

Próbáltam már beszélni vele hogy nem kell újra megsértődni de nem érdekli. Pedig amúgy mindkét félnek lenne oka haragudni de mégis most a barátom kezdi megint a hülyeséget..

Szerintetek mit kéne még mondjak neki, mivel javíthatnám a helyzetet??



##veszekedés ##feszültség
2020. febr. 10. 13:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

#10

Látom fogtad a lényeget!

Nem arra kért véleményt, hogy mennyit menjenek a szüleihez - nem is ez a probléma forrása - hanem a barátja örökös békétlenkedésére, ami eddig úgy tűnik, hogy megalapozatlan.

2020. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%
11 Ok és szerinted arra mi a helyes válasz? Alig ismerjük a történetet. Viszont folyton egymás szájában lógni a szülőkkel nem érdemes és csak gerjeszti a konfliktust.
2020. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tetszik a meló a barátodnak miért nem keres másikat? Szüleid gondolom jót akartak azzal, hogy felették...
2020. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

#12

Jó, ezen kettőnknek teljesen felesleges vitatkozni, ráadásul nem is ez volt a kérdés.

Van akinek évi 1x is sok az anyósékkal, van akinek heti-kétheti 1x-i ebéd nem sok.

Mondjuk nekem sem lenne sok, mert szeretem anyósékat, a saját szüleim nem élnek, nekem ők a családom.

2020. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hetente-kéthetente 1x, így beszélték meg, csak hát most nem akarja tartani amit mondott.

A munkájával nem volt baj, csak mindig többet vártak.

Egy 4 éves kapcsolatnak 1 probléma miatt nem akarnék végetvetni mert más problémánk nincs :/ ezért is kértem itt tanácsot hogy hátha volt valakivel hasonló helyzet vagy hogy külső szemmel hátha tudna valaki valami jó tanácsot.

Már nem ott dolgozik, ezzel nincs is problémája csak úgy gondolja hogy hogyha megbeszéltek hogy bekülnek akkor miért így kezdik hogy ő nem kapja meg az evvegi pénzt. (nem a munkája miatt nem kapta hanem az évzárós dolog miatt) és az a baj hogy ebbe igazat adtak neki páran és most azt hiszi hogy ő ebbe nem hibázik most hogy emiatt nem megy

2020. febr. 10. 18:19
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

A barátod mikor megy új munkahelyre?

Amúgy meg, ritkítsátok a találkozást, legalábbis a közös családi ebédeket. Bőven elég havonta egyszer.

2020. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

Bocs, most látom, már az új munkahelyén van.

Akkor meg így utólag ne követelőzzön a pénzzel. Elvileg ugye, ha szabályosan volt csinálva a kiléptetés, akkor ott minden le lett papírozva, el lett számolva.

2020. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

A 4 éves (gondolom, hogy nagyobb problémáktól mentes) kapcsolat miatt nem szeretnél szakítani a barátoddal. Ám, gondolj bele: a nézeteltérés, ami volt, ráadásul egy ittas személytől, aki nekik közeli személy, a leendő vejük, nyilvánosan, emberek előtt (!!!)...

Szép karácsonyi ajándékot kaptak tőle a szüleid. Jutalmat én sem adtam volna neki.

Saját érdekedben szakíts vele, de hangsúlyozd, hogy ezt nem a szüleid sugallták neked. Akkor sem lesz jóban a szüleiddel, ha összeházasodtok vagy elköltözöl otthonról. Elveszett fejsze nyele az egész eset.

2020. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

A barátod egy utolsó büdös paraszt, aki ráadásul lusta és alkoholista és agresszív is.

Ennél sokkalta jobbakat találhatsz.

(Főleg ilyen háttérrel.)

2020. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

Tanácsom az, hogy hajtsd el a pasidat a fenébe. Előre figyelmeztetlek, az indoklásom nagyon nyers lesz.

Szóval! A pasid azt hitte, hogy azért mert a főnök lányát dugja, kiváltságokat szerezhet magának. Szüleid megmutatták neki, hogy ez nem így van, erre piásan beszólt mindenkinek és még most is ő sértődösködik. Gáz az ürge, nem kicsit. Lapát!

2020. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!