Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy reálisnak...

Érdekelne, hogy reálisnak tartanátok e 14 év együttélés után a fél házrészre eső 2,5 -3 millió ftot 2 gyermek után a 40 ezer ftos tartásdíjat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a fenéért kell tippelgetni!

A Kérdező sehol, nem válaszol, hogy

- hivatalosan ki állapította meg az ingatlan értékét,

- házasok voltak e vagy sem

- együtt vették a házat, vagy valamelyiküké volt

- a tartási díjra kötelezettnek mennyi az igazolt nettó jövedelme

- stb.

Én nem fogok itt minden lehetőségre és annak az ellenkezőjére jogi felvilágosítást adni, majd a bíróság eldönti!

Hozzáteszem, ezeket a kérdéseket ott is fel fogják tenni!

2020. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindegy, hogy a ház kié, mennyit ér, ki mennyit költött rá az utóbbi években stb. Ez sokkal komplexebb téma.

A tartasdijnal sem egyértelmű, hogy gyerekenként 40 vagy összesen?

Szerintem brutal árak vannak és a gyerekenkent 40 is kevés. De ez az én véleményem, nem mindegy mire kell költeni.

2020. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#9

Még sosem válaszoltam ilyen jellegű kérdésre. Miután sokáig nem M.o.-on éltem, azért írtam, hogy nem tudom, a magyar jogrendben hogy van.

2020. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most ne haragudj, de sem a ház értéke, sem pedig a gyerektartás mértéke nem azon múlik, hogy mennyit éltetek együtt, így erre nem lehet válaszolni.


A ház értékéhez a piaci viszonyokat kell ismerni, a gyerektartáshoz pedig a gyerekek szükségleteit, illetőleg a tartásra kötelezett jövedelmét és vagyoni körülményeit.

2020. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!