Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek joga van beleszóln...

Szerintetek joga van beleszólni a családnak, egy felnőtt ember magánéletébe?

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 20:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Nincs
2017. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Abban az esetben ha önálló külön élő akkor - Nem.

Viszont ha anyagi segítségre szorul, otthon él úgy - Igen.

2017. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Ennek a kérdésnem így semmi értelme sincs. Nem tudjuk, ki a "család" ( apa. anya 4 gyerek)" ,és ki a felnőtt ember? Egy alkoholista drogos munkakerülő, akit őt tartanak el, vagy pedig egy utas a 6-os villamosról?
2017. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

2-es, ez nagy tévedés.

Nekem haza kellett költöznöm 30 évesen, mert úgy alakult a magánéletem, hogy ez a megoldás maradt.

Akkor úgy gondolod, hogy 30 évesen anyámék beleszólhattak volna bármibe is? A magánéletembe? Pl nem mehettem volna moziba vagy időben haza kellett volna érnem? Ne viccelj már!


Egy felnőtt ember magánéletébe senkinek sincs beleszólása, ez egyértelmű.

2017. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban felnőtt, akkor csak annak enged beleszólást bármibe, akinek ő akar, vagyis akkor a kérdés fel sem merül.


Véleményt mondani viszont igenis bármiről joga van a családnak. Amiről nem akarja a felnőtt ember, hogy véleményt mondjanak, azt ne is árulja el nekik.

2017. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Már az sem egyértelmű, kinek mit jelent a magánéletbe való beavatkozást. Ismerek olyat, akinek már az is annak számít, ha minimális mértékű alkalmazkodást várnak tőle a családtagjai (mondjuk hogy éjszaka ne a hangoskodó barátaival legyen tele a ház).
2017. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
Hogy érted? Külön laksz és megmondják kit vihetsz fel, meg megmondják mire költsd a fizetésed?
2017. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mibe. Nyilván nem ilyen moziba mész ma vagy nem típusúakba. De például nalunk a család beleszól ha valaki valami oltári hülyeségre készül. Pl fel akar venni egy hitelt a semmire. Pl bizonytalan a munkahelye vagy nem keres annyit és hülyeségekre szórná. Ez pl tesómra volt jellemző. Anyukámék elmondták miért ne tegye. Hisz az ő rossz döntése ránk is kihathat. Pl nekik kell kihúzni ha nem tudja fizetni. Nekem jobban megy, ilyenkor nyilván sajnálnám esetleg segíteném. Ez mindenkire kihat. Szóval a mi családunkban a tesóimnak voltak rossz döntéseik amik miatt fejmosást kaptak felnőtten is. Párszor kihúzták őket a szülők de mindig nem lehet. Ha nem szóltak bele az volt a baj utána. Hogy miért nem mondtad hogy ne tegyem. Nekem nem kell beleszólniuk semmibe mert normális vagyok.
2017. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Mit jelent hogy felnőtt ebben az esetben kérdező? Tizennyolc elmúlt, de még eltartják? Akkor igen, van beleszólásuk, mert a "felnőtt" még képtelen a saját életéért felelni.
2017. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Joga egyáltalán nincsen, Szabadni meg akkor szabad, ha a magánélete zavar másokat ill. kárt okoz, de a beleszólás akkor is csak nagyon óvatos legyen.
2017. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!