Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy elmenjen a...

Mit tehetnék hogy elmenjen a nevelőapám?

Figyelt kérdés

7 éve élnek együtt anyával, de már nem is szeretik egymást. Anya meg fél tőle.. Úgy beszél vele mint egy kutyával és még csak vissza sem szól. De nem csak ennyi a probléma.. Alkoholista a nevelőapám és szinte minden nap hulla részeg és kötekszik. Meg nagyon agresszív. Régebben többször törte már be anya fejét, és egyszer az orrát. De anya meg csak orvoshoz sem ment el. Sose, egyszer se mondta neki hogy menjen el. Csak tűri. Engem annyiszor fenyegetett már meg. Pl ma hogy eltöri a nyakamat. Eddig kétszer ütött meg.

Anya nem mer lépni, de én már háromszor hívtam ki a rendőrt. Minden alkalommal az volt h mindent össze hazudott hogy elmenjenek. Egy alkalommal küldték el, akkor is csak a falu masik végébe a testvérehez. De amint elmentek a rendőrök visszajott és fenyegetőzött. Ha anya nem engedi be akkor a kapun ugrik át. Ajtót is rúgta már be nem egyszer, szóval a zárcsere sem opció. A második alkalommal hogy rendőrt hívtam rabeszelte anyát hogy jelentse be hozzánk a lakcimét. Így megnehezebb kirakni. Nincs olyan rokonunk akihez mehetnénk, meg neki kéne elmenni mert a ház az én nevemen van. Már egyszerűen nem tudom mit csinaljak, félek tőle és megkeseriti a gyerekkorom. Tanulni sem tudok tőle, mert egész este a részeg veszekedesét és orditását hallgatom.



2020. febr. 15. 10:57
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Amikor részeg nagyon agresszív, és közveszelyes. Félek tőle, de anya nem foglalkozik vele túlzottan. Semmit nem tesz azért hogy kitegyük innen
2020. febr. 15. 11:12
 12/27 anonim ***** válasza:
65%
Annyit tehetsz hogy szolsz a tanarodnak hogy szoljon a gyamugynek hogy a szuleid nem alkalmasak a nevelesedre (mert neveloapad alkesz es agressziv, anyad pedig tehetetlen), es akkor elvisznek teged. Talan anyad akkor eszbe kap, de szerintemm azt is csak nezne tart karokkal ahogy a gyereket elviszik.
2020. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%
Anyád ragaszkodik az állatához, így neked kell elmenned a háztól, mikor eléred a nagykorúságot. Előre szólok, hogy anyádat ez sem fogja érdekelni, nálad fontosabb neki a kanja. Hagyd ott őket a pba.
2020. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 qkker1 ***** válasza:
100%

"kinek a nevén van a ház, az kiteheti"


Jelen esetben nagy valószínűséggel az anya haszonélvező, így ő teheti ki.

2020. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
A ház a te neveden van? És anyád bejelentette oda a pasiját? Anyádé akkor a haszonélvezet? Ismered a haszonélvezet fogalmát? Hány éves vagy? Mert ha anyádé a haszonélvezet, akkor hiába a te neveden van a ház, anyád rendelkezik vele a haláláig, csak épp eladni nem adhatja el, de azt költöztet be és jelent e oda, akit csak akar. Akkor valójában nem a tiéd a ház, míg anyád meg nem hal. Nem számolhatsz az ingatlantulajdonoddal, mert a haszonélvezet erősebb jog a tulajdonjognál, a haszonélvező az eladáson kívül akármit megtehet a tulajdonos beleegyezése nélkül is.
2020. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
Viszont a haszonélvezet nem örökölhető, szóval amikor anyád elhuny, te meg olyan 60 éves leszel, akkor hozzájutsz majd az ingatlanodhoz. Addig viszont máshol kell élned, ha nem akarsz a vadállattal.
2020. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyuddal kell beszélj. Mondd meg neki, hogy vagy a nevelőapád, vagy te. Vegye tudomásul, hogy téged elvisznek ha ezt jelented a gyámügy felé. Akkor legalább tisztán látsz mi az ábra. Hány éves vagy egyébként? Ha anyud nem lép próbálj meg minél előbb önállósodni, vagy kollégista lenni.
2020. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2020. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
39%
Inkább a házzidat írd ilyen beleéléssel.
2020. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy Anyudnak kellene a sarkára állnia, vagy Neked elköltöznöd rokonokhoz.
2020. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!