Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagyon szégyenlem...

Nagyon nagyon szégyenlem magam. Hihetetlen lekifurdalásom van. Jogosan érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
anyukám pár éve nincs már köztünk,viszont minden vágya az volt,hogy az egyetlen lánya egyetemista legyen,és legyen egy diplomája.Idén érettségiztem és lecsúsztam 3 ponttal a ponthatárról.Nagyon rosszul érzem magam.Ha van egy nyelvvizsgám már bent lennék.Azthittem elég lesz,ha emeltezek,de nem.nagyon rosszul érzem magam,Egész nap csak sírok.Tudom,hogy ott fent most szégyenkezik miattam.:'(:'(
2010. júl. 23. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi erővel "onnan fentről" el is intézhette volna, hogy bekerülj.
2010. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Na figyelj, Nagylány! : ) Most szépen csinálsz egy nyelvvizsgát és jövőre tuti felvesznek! : ) Ne szomorkodj, ez az egy év a nyelvvizsgacsinálás ideje, úgyis kell a diplomához és jövőre tuti felvesznek! Szurkolok!!! : )
2010. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény! Ne emészd magad!

Jövőre sikerülni fog, semmi sincs veszve!!!

2010. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jovore bekerulsz!Egy igazi anya sosem szegyenkezik a gyereke miatt.Plane nem ilyesmiert.Nagyon buszke rad az emelt erettsegid miatt!!
2010. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Most szépen elmész csinálsz egy OKJ-s papírt (+ egy szakma), vagy dolgozgatsz, lenyelvvizsgázol, aztán jövőre felvesznek.

Nem olyan nagy katasztrófa ez, mint amilyennek most tűnik.

2010. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert most nem vettek fel, jövőre felvehetnek, Vagy az után. Semmiről nem késel le. Én azt mondom, NAGYON megéri egy évet halasztani egyetem előtt, én is ezt csináltam. Dolgozgattam, edzeni jártam, nyelvvizsgáztam én is, buliztam, szóval a munka kivételével töltekezés volt az az egy év egyetem előtt. És nem csak én, rengetegen csinálják, tudatosan, hogy egy évig most nem a tanulás áll a központban, hanem tapasztalatok gyűjtése, akármi. Ráérsz még bőven, édesanyád azért szégyenkezne, hogy ilyen szomorú lettél egy semmiség miatt. Fel a fejjel! Biztos csalódás ez most neked, de tedd széppé és hasznossá ezt az évet, szerintem örülj is, hogy így alakult.
2010. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiatt, hogy 3 ponttal lecsúsztál jogosan érzed magad rosszul, hiszen lényegében pont azt a teljesítményt nyújtottad, mint akit éppen fölvettek, csak nálad húzták meg a határt. Anyukád miatt viszont ne legyen lelkifurdalásod. Anyukádnak nem az volt a vágya, hogy egyetemista legyél, hanem az, hogy boldog legyél, amihez ő az egyetemet találta célravezető útnak. Vagy igaza volt, vagy nem, de sok út van, ami eljuttathat a boldogsághoz.

Itt az idő, hogy leülj magadban (a sírást hagyd abba legalább egy kis időre), és megtervezd a céljaid. Hogy szeretnél élni 5-10 év múlva, mitől éreznéd kereknek az életed? Nem tudhatom, mik a te vágyaid, csak pár példa.

- Békés nyugodt élet egy tehermentes családi házban, szerető férjjel, gyerekekkel.

- Pörögnél, buliból buliba járnál, körbevennének nagyszerű barátok, akikkel éppúgy megbeszélitek egymás gondját-baját, mint az élet nagy kérdéseit.

- Körbeutaznád a világot, a leggyönyörűbb helyeken járnál azzal az emberrel, akit a legjobban szeretsz.

- Olyan ember leszel, aki rengeteg másik embernek segít kimászni a gödörből az élet egy vagy több területén. Rengetegen felnéznek rád, és tisztelnek azért, amit tettél és teszel.

- Önálló független nőként teremtesz magadnak komoly egzisztenciát, nagycégnél dolgozol felsővezetőként, vagy jólmenő saját vállalkozást működtetsz.


Ne ezekből válassz, hanem a saját céljaid fogalmazd meg. A lényeg, hogy gondolkozz el, mit szeretnél, merre alakuljon az életed. Aztán meg indulj el arra. Gondold végig milyen tudásra, emberi fejlődésre, pénzre van hozzá szükséged, és kezd el megszerezni azt. Nagyszerű életed lehet, és anyukád boldog lesz odafönn.


Eközben ne feledkezz meg a rövidtávú dolgokról sem. Miből fogsz megélni a következő 1-2 évben? Miből fedezed a tanulmányaid? Akár eltartanak, akár nem, keress magadnak jövedelemforrást, hogy mielőbb önállósodni tudj. Miben vagy jó már most?

2010. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Jajj, dehogy. Ne szégyelld magad! Isten ments.

Majd jövőre sikerül!

Anyukád emléke éppen úgy fog izgulni érted legközelebb, ahogy most is tette.

2010. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyud most átölelne és mondaná,semmi baj kislányom,majd jővőre,de büszke lenne Rád!

Fel a fejjel!! Sírjál,ha ugy könnyebb!

De tessék az önsajnálat után összeszedni magad és a céljainak megfelelően alakítani az Életed.

2010. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. Édesanyád nem szeretné, hogy emiatt sírj.
2010. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!