Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó egykének lenni?

Miért jó egykének lenni?

Figyelt kérdés
Köszönöm annak aki válaszol:)
2010. júl. 24. 11:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egyáltalán nem jó egykének lenni. Semmi pozitívumot nem tudok felhozni, ha az ember már elmúlt 5 éves és nem annyira önző :)
2010. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Egyke vagyok, és semmi jó nincs benne. Mindent megteszünk, hogy az én fiam ne maradjon egyke.
2010. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Miért, jó egykének lenni?


Végül is ... tegyük fel, hogy király az apád és te egyke vagy, akkor egyedül öröklöd a birodalmat.


Másrészről rossz is, mert otthon nincs kivel megosztanod a játékaidat.

2010. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmiben sem jó.
2010. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%
Egyke vagyok. És nem jó semmiben sem.
2010. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
43%

Én azért szeretek/szerettem egyke lenni, mert mindig csak azt láttam, hogy a testvérek hol tudnak a másikban kárt tenni, ütni, verni, árulkodtak, borzalmas volt!

Pár éve kiderült vannak féltesóim, így felnőttként jobb, mintha egész gyerekkoromban ment volna a szivatás.

2010. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem jó egykének lenni... Mindig egyedül vagyok...
2010. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Mi sosem szivattuk egymást :) Persze voltak veszekedések, meg segítettünk megszabadulni a másik tejfogaitól :D De azért az sem jó, ha a szülők vannak túlerőben ;)


Felnőtt fejjel meg nem utolsó szempont, hogy sokkal jobban fejlődik a gyerek, életrevalóbb, alkalmazkodóbb felnőtt válik belőle. Mind gyerekként, mind felnőttként örülök a nővéremnek :)

2010. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Mindig is szerettem egyedül lenni, így jó, hogy egyke voltam. Voltak barátnőim, akikkel elvoltam és ha nem volt kedvem társasághoz, akkor elvoltam egymagam, tesó mellett ez nem ment volna, mert nem "tüntethettem" volna el csak úgy. (a féltesós vagyok, még utólag ezek ugrottak be)
2010. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
84%

Egyke unokatesóm nyaraláskor mindig megállapította, hogy nem is akar testvért, mert a húgommal mindig öltük egymást. De amikor nagyobb lett, beismerte, hogy kicsit azért irigyelt minket. mert ő csak a szüleivel tudott lenni, akik már akkor elmúltak negyven évesek, amikor született... kicsi korban jó lehet, mert nem kell senkivel semmin osztoznod, plusz ugyanolyan keresetű szülők az egyke gyereknek sokkal több mindent tudnak megadni anyagi szempontból. De akkor sincs testvér, az egykék később szocializálódnak és bizonyos dolgok komoly törést tudnak okozni nekik, amikor pl. kiderül, hogy nem körülöttük forog a világ.

Barátnőm egy olyan lánnyal lakik együtt, aki egyke. Másfél év alatt nem bírta felfogni a csaj, hogy miért baj, ha megeszi a barátnőm kajáját a hűtőből. Megadja az árát, de akkor sem túl jó úgy hazaérni, hogy tudod, hogy van két zsömléd, farkaséhes vagy és meg akarod enni vacsorára, és otthon derül ki, hogy nincs. Az ott heverő ötvenessel meg nem laksz jól.

Na meg felnőtt korodban van, akire számíthatsz, mert a testvéred, valamint ha a szüleid öregek, betegek lesznek, nem egyedül kell gondoznod őket, hanem segít a testvéred is.

2010. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!