Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz egykének lenni?

Rossz egykének lenni?

Figyelt kérdés

Nekem van testvérem, tehát nem tudom milyen megélni azt, hogy valakinek nincs.

Viszont van egy lányom, akinek még nincs testvére. (elváltam) Ha lesz is, akkor már csak féltestvér. Most lelkifurdalásom van, mivel sokszor mondogatja, hogy neki kell testvér (már felső osztályos). Ha nem sikerül, azaz nem lesz testvére, aki már úgy is hatalmas korkülönbséggel születna, akkor megfosztottam valamitől?


2011. jan. 13. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
hát én egyke vagyok de nincs az a pénz amiért testvérrel élnék...én így szoktam meg, és soha nem is akartam testvért...engem kiborítana ha el"lopkodná" a cuccaim, és ha kisebb akkor tönkre is tenné még ha nem is akarja...ezer oka van, nem sorolnám fel, de én nem akarnék testvért
2011. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Én hasonló cipőben járok. Nagyjából már elfogadtattam magammal, hogy nem lesz több gyermekem és a gyerekemnek testvére. De mikor arra gondolok, hogy így legalább nem csinálok a gyerekemből kirekesztettet a saját otthonában, akkor mindig rájövök, hogy jó lesz ez így. Sokszor hallom, hogy az első szülöttnek, akinek féltestvér jut, rossz érzései vannak azért, mert ő nem tudja megélni azt az egységet amit anya és apa nyújt. Hiszen az ő egyik fele mindig valahol másol van. Bár a te gyereked már idősebb, nála talán ez már másként lenne. Sok egyke ismerősöm van, akik a szép gyermekkor ellenére azért azt mondják, hogy felnőtt fejjel is sajnálják, hogy nincs testvérük (hangsúlyozom, hogy testvérük és nem féltestvérük). Ellenben lehet, hogy pont ebből az indíttatásból neki több gyermeke is lesz, és így te is boldog nagymama leszel, vagy lehetsz majd egyszer.
2011. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4en vagyunk. És régebben igen, sokszor szar volt, mert 4 ember között nehéz megosztani a figyelmet. De ma már 2en egyetemisták vagyunk, alig járunk haza. Vagyunk olyan idősek, hogy tudjuk értékelni azokat a hétvégéket, amikor mindenki otthon van. Én el nem tudnám képzelni az életem a tesóim nélkül. :)
2011. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Én egyke vagyok(vagyis van egy jóval idősebb féltesóm,de ő soha nem volt 'tesóm'..) és bár régen én is állandóan testvért akartam,igazából egyáltalán nem rossz dolog:)
2011. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
nem, nagyon is jó. kiskoromban szerettem volna egy igazi testvért.. bár van 4 féltestvérem,de őket gyűlölöm, tehát nem is tekintem őket rokonnak..
2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretek egyke lenni, mert így szoktam meg. :) Ha játszótárs kellett mindig voltak barátok vagy szomszéd gyerekek. :) Unokatesóm sincs amúgy. :) Nincs az a pénz, hogy egy szobában kelljen laknom ennyi idősen még egy emberrel, mivel mindig is csak 2 szobás lakásaink voltak (pici szobák), nekem kell a magánélet. :)


19L

2011. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Az én drága gyermekem alig múlt öt éves, amikor annak ellenére, hogy igen gyakran megkérdezte, hogy mikor lesz tesója a következőket mondta (apukától természetesen elváltunk)

"Anya, ha neked más bácsitól születne gyereked, akkor én lehet, hogy szomorú lennék, mert annak a gyereknek lenne apukája meg anyukája. Lehet anya, hogy akkor inkább elmennék apához." Megszakadt a szívem, hogy milyen bölcs is az én kicsinyke gyermekem. Persze azóta már apuka együtt él valakivel és szerintem nekik hamarabb lesz gyerekük, de én akkor és ott megfogadtam, hogy tartozom annyival az egy szem gyerekemnek, hogy nem teszem ki őt ilyen érzéseknek.

2011. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kicsit féltem, hogy majd sok olyan válasz érkezik, hogy milyen rossz az egykéknek. De úgy látom, hogy a többség szerint egyáltalán nem. Sajnos az élet úgy hozta, hogy édestestvére már nem lehet. Eddig nem nagyon mondogatta, csak most kb. 1 éve. Lehet, hogy most ilyen kamasz élet szakaszban ez felmerült benne erősen. Nem irigy gyerek, nincs is elkényeztetve, de értelemszerűen minden figyelmem rá irányul, ő a központ az életemben, ezt szokta meg. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. jan. 13. 18:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyke az nem tudhatja igazán milyen ha testvér van szóval ne aggódj, ha vágyik is egy testvérre, az természetes, de nem lesz ettől semmi baj, mármint a jövőre nézve. Akiket ismerek egykéket, egyikük sem bánta hogy nincs testvére, beszélgettünk erről anno többször is :)
2011. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
2011. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!