Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy elfogadják a...

Normális, hogy elfogadják a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!21 éves vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy az mennyire normális ha elfogadja az egyik szülő a gyerekétől a pénzt havonta úgy, hogy amúgy is kapnak pénzt mástól illetve mind két szülő keresete megközelítőleg fél millió forint.

Az én keresetem olyan 140-180ezer szokott lenni.

21 éves Debreceni lány vagyok.



2020. márc. 1. 20:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
57%

Nekem lesülne a bőr a képemről, ha a felnőtt gyerekemtől kéne kéregetnem, mert nem tudok beosztani 1 millát havonta.

Költözz el kérdező, ha úgy érzed, hogy kihasználnak. Debrecenben egy fokkal jobbak az albi árak, egy szobát szerintem tudnál bérelni.

2020. márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
39%
Ha otthon laksz, és dolgozol, ALAP hogy fizeted a saját költségeidet. Lesülne a bőr a képemről ha dolgozó ember létemre eltartatnám magam, csak mert a szüleimnek jó a fizetése.
2020. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális.
2020. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
63%
Aha, akkor mi a normális? Hogy felnőtt vagy, van munkád, de elszeded a szüleid fizetését? Csak mert NEKED kényelmes? De az hogy felnőtt emberként magadról gondoskodsz, az már nem normális? Gratulálok, ragyogó értékrend. Az oké ha élősködsz, ha eltartod magad. Persze fordítva nem jó, mert az számodra nem előnyös.
2020. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Kéri a szülő? A "gyerek" miért kínálja fel? Mi van ha nem ad?
2020. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
54%
Miért, az normális, hogy havi 900 ezer forintot elszórnak hülyeségekre, és kölcsönkérnek a gyereküktől, aki minimálbért keres?
2020. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha ketten közel egy milliót keresnek, nem lenne szabad még a gyereket is lehúzni! A jó szülő inkább támogatja anyagilag a gyerekét, hogy minél előbb a saját lábára állhasson. Persze, ez a helyzetről függ. Nálunk a lányom mindkettőnknél többet keres, és sajnos hajlamos is elszórni a pénzt. Ezért elfogadok tőle egy jelképes összeget, mert nálunk lakik, és nem igazán spórol sem a vízzel, sem az árammal, semmivel. Mi mindig takarékos család voltunk, de őt nem sikerült erre nevelni. Ezért pedagógiai célzattal ő is beszáll a háztartásba. Talán így jobban becsüli a pénzt. Persze ha eljön az ideje, és szeretne külön költözni, minden anyagi támogatást megadunk neki. Tehát nálunk biztonságban van az a pénz, amit idead. De nálatok pont fordított az eset. A szülők nem tudnak bánni a pénzzel, és még a keveset kereső gyereket is kifosztják! Természetesen ez így nem egészen fair!
2020. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
21%
" A jó szülő inkább támogatja anyagilag a gyerekét, hogy minél előbb a saját lábára állhasson." És meddig? Harminc éves koráig? Ja, tudom, vegyen neki házat, meg adjon mellé egy zsíros bankszámlát is, különben szar szülő. A "gyerek" meg a büdös életben nem tanulja meg beosztani a pénzét, ha dolgozó emberként is eltartják.
2020. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
27%
"Miért, az normális, hogy havi 900 ezer forintot elszórnak hülyeségekre, és kölcsönkérnek a gyereküktől, aki minimálbért keres?" És honnan veszed hogy hülyeségre szórják el? És honnan veszed hogy a "kölcsön" nem a dolgozó "gyerekre" eső rezsi, tisztítószer meg egyéb ára? Látok egy baromi rossz tendenciát a huszonéveseknél. Valamitől az a téveszméjük, hogy a szüleik akkor is kötelesek eltartani őket mikor már dolgoznak.
2020. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
56%
Azért azt ne felejtsük el, hogy manapság sokkal nehezebb saját lábra állni mint 30 évvel ezelőtt. Nem könnyű albérletet fizetni ilyen árak mellett, lakást venni meg pláne és basszus 21 éves a kérdező, azért ilyen korban még normális ha otthon lakik és támogatják a szülei. Sőt, sok szülő segítené is a gyerekét lakáshoz jutni ekkora jövedelem mellett.
2020. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!