Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Váljak el ezért?...

Mit tegyek? Váljak el ezért? Valami taktika? Megint az anyja a minden.

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk elején volt hasonló gond de ahogy össze költöztünk helyre jött. Megszületett a gyerek, beköltöztünk a házunkba szuper volt minden. Majd anyós újra kezdte a játszmáit. Azt mondta nem fog ide jönni mert éppen itt volt anya. Én megmondtam a férjemnek hogy csak azért mert az anyja hisztizik én nem fogok napi szinten 30 percet biciklizni a gyerekkel minden időben. Valószínűleg ezután tört ki a háború és megkaptam hogy miért van több joga az én anyámnak a gyerekhez mint az övének. Basszus anya 80km-re lakik és épp eljött az unokájához, anyósnak pedig nem mondtam hogy éppen akkor jöjjön főleg hogy előtte 2 havonta 1x ha eljött.

Tegnap nagyon felhúzott anyós mert beült kávézni, és itt firtatta hogy ha itt van anyám akkor miért én főzöm az ebédet. Ekkor szakadt a cérna végleg, kizavartam azzal hogy nem ő sz.rta a spanyol viaszt ha tud viselkedni majd jöhet addig látni sem akarom. A megjegyzéséhez még annyi hogy múlt héten ő ebédelt nálunk. Szombat este beböfögte hogy vasárnap jön ebédre. Hát tényleg ebédre ért ide tehát semmit nem segített. Ezért akadtam ki annyira. Persze most én vagyok a sz.r. Minden olyat vág férjem a fejemhez amiben biztos vagyok hogy ő magától nem mondaná.

De elegem van hogy folyton küzdenem kell hogy jó legyen. Mit tegyek?


2020. márc. 2. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Jól tetted, hogy kizavartad az anyóst.:))


Te iranyits, és ne szamits másra. Se arra hogy ő segit, se anyudra.

Mond meg kerek perec a ferjednek is, hogy mi a helyzet.

Ha megérti jó, ha nem úgyis lesz jobb.

2020. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ülj le a férjeddel beszélni, mondd meg neki, hogy nem az anyja szavait szeretnéd a szájából hallgatni, hanem a sajátját.
2020. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne küzdj, hanem kommunikálj.

Szerintem első, meg második, meg sokadik körben muszáj lenne higgadtan és diplomatikusan közölnöd a férjeddel és az anyóssal, hogy téged mi bánt, miért bánt, hogy érzed magad, xy szituban, és mit kérnél a másiktól. Illetve ugyan úgy meghallgatni őket is. Személyeskedés nélkül, arra helyezve a fókuszt hogy mi, és miért rossz nektek.

Megnézni, ez hogy megy, vizsgálni a lehetőségeidet, hogy várható e változás, hogy reagálnak, akarsz-e energiát beleölni, és mennyit.

Tudom, hogy iszonyú nehezek a fentiek, amikor valaki épp roppant mód mérges valakire, de igazából elsőre szerintem csak ez a helyes tanács.

2020. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom is borzasztó volt, ő nem tudta elfogadni hogy a kisfia felnőtt,párom meg az a "homokba dugom a fejem" fajta.. Vagy 5-6 alkalommal jól összevesztünk anyósommal,elmondtam neki hogy mi a bajom vele, persze én is voltam minden a szemébe csak jó ember nem... majd szimplán nem jártunk le hozzá egy ideig, aztán ő keresett fel, hogy nem e békülünk. Mit ad isten megjött az esze, mert persze rájött hogy nem olyan jó buli ha nem látja sem a fiát, sem az unokáját. Azóta megvan normálisodva, látogatjuk rendszeresen, jöhet ő is hozzánk, ha valamibe kell segítünk neki, ő nyugton hagy minket, mindenki boldog. Én azóta is vallom,hogy csak azért van béke, mert ahogy nem jártunk le rájött hogy a viselkedésével csak elmar minket..
2020. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Az alapkonfliktus felállása TE+ANYÓSOD.

Miért kell bevonni az férjedet? Miért kell döntőbírónak lennie? Miért kell "választania"? Miért nem tudod te elrendezni anyósoddal ketten? Tudod mint az értelmes felnőtt emberek! Első gyerek az tuti, akkor szoktak ilyen hepciásak lenni a csajok... Nem baj majd elmúlik, vagy ha nem akkor remélem legalább a gyerektartást időben fizeti majd az exed.

2020. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Ismer valaki rendes anyóst?
2020. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg egyolyan némber, aki kijön a saját fajtájával?
2020. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen zavaros, amit írsz. Tulajdonképpen mi az a hatalmas gondod, amit kicsit nagyobb empátiával ne tudnál megbeszélni anyósoddal? Muszáj a férjedet is az anyja ellen hangolni? A te anyukád minden szempontból fogadja el a férjed?
2020. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
A mi családunk életét apukám édesanyja teljesen tönkretette. Én ebből a tapasztalatból megígértem magamnak, hogy olyan családba nem házasodom be, ahol a párom szülei elviselhetetlenek és hagyja is magát a férfi befolyásolni, vagy ha igen akkor megmondom kerek perec, hogy maximum az évi kötelező ünnepi látogatásoknál fogok velük találkozni. Egy bolond anyós vagy após nagyon durván kettőtök közé férkőzhet, és hatalmas problémák adódhatnak belőle. Ha a férjed nem neked ad igazat, és nem téged véd, akkor szerintem, jobb ha kettéválnak útjaitok minél hamarabb
2020. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Ez eddig oké utolsó,de ettől a kérdeznek mivel lesz jobb?
2020. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!