Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomék a kiskutyáimat...

Anyósomék a kiskutyáimat gyűlölik, és ezt folyton hangoztatják is amikor itt vannak, nem értem miért?

Figyelt kérdés
(a hátam mögött a gyereket oltogatják). Fújjolnak...stb. Pedig nem csinálnak semmi rosszat, két pici szoba kutyus, én imádom őket, a saját családommal együtt. A múltkor a sógorom addig addig csinálta a műsort, míg ki lett innen dobva, azóta anyósék is megvannak sértődve, nem beszélnek velünk, nem jönnek erre sem. Nekem mondjuk nem hiányzik egyik fél sem, de milyen dolog, hogy más lakásában ezt csinálom? Ha nem tetszik valami, legfeljebb nem megyek oda, ha meg odamegyek elfogadom ami van. Nekem sem tetszett náluk nagyon sok minden, de egyszer sem szóltam be.
2010. júl. 25. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem már Te is tudod a választ legbelül.


Mert ilyenek.

Mert unatkoznak, és csak így tudják lefoglalni magukat.

Mert azt akarják, hogy mindenki rájuk figyeljen...stb


Én a helyedben tuti bepöccentem volna, és megmondtam volna az anyóséknak kerek perec, hogy "ha valami nem tetszik el lehet húzni. Ez a MI házunk, és ha valami nem tetszik akkor kívül tágasabb. És ha így folytatjátok, akkor a jövőben kevesebbszer fogunk találkozni, és az unokátokat is ritkán fogjátok látni! Ezért a beszólásért fél évig biztos nem fogunk találkozni, és fél év után is csak akkor, ha felhítok és bocsánatot kérnek. És nincs apelláta, ebből nem vagyok hajlandó engedni."


Szerintem ez csupán hatalmi harc, hogy ők mindent jobban tudnak, és csinálnak. Fényezni akarják magukat, ezért kötekednek.

2010. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Semmi közük a kutyáitokhoz. Én is azt mondom, ha valami nem tetszik, nem kell odamenniük. Ha meg ott vannak, fogják be.
2010. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Az előző válaszadónak van igaza. Én annyival kiegészíteném, hogyha valaki felvilágosult gondolkodó (lenne), akkor fel sem vetőd(ne), hogy családon, rokonságon belül hatalmi harcokat folytasson meg azzal legyen elfoglalva hogy "kié az utolsó szó". Attyaúristen, de primitív dolog ez.

Én is éltem majd pár év szünet után újra élek többgenerációs élethelyzetben. Tehát mégcsak az sincs, hogy távol egy másik házban. Az eddigi tapasztalataim alapján az a legcélravezetőbb, hogyha nem vesszük fel a kesztyűt. Ha kötekedik, akkor hívd fel a figyelmet arra, hogy te szereted a kutyákat és felelős gazdaként tartod őket. Sőt, ha van lelkierőd, akár olyan hangnemben, mintha nézetazonos kutyabarátok között lennél, kezdj el élménybeszámolni, hogy "és képzeljétek, mikor az ölembe feküdt és elaludt, hogy milyen aranyos volt, vagy a múltkor sétánál ahogy jelezte, hogy kéri a labdáját" vagy mittudomén. A sógorodat meg egyszerűen küldd el a p.csába.

2010. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon illetlen dolog egy másik családtag otthonában bírálni a szokásokat, az állattartást, a pedantériát és még sorolhatnám. Ez NEM vendégjog. Ha annyira nem tetszenek nekik a nálatok szokáss dolgok, ne menjenek hozzátok. Nem hagynék beleszólni egyikbe sem. Ez a ti csaléádotok ügye, senki másé. Az a véleményem, hogy aki az állatokat /pld.ártatlan kiskutyák/ nem szereti, az az embereket sem szereti. Hiába is tagadná.
2010. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
kezdj el valamit az ő dolgaiból kritizálni te is, majd észreveszi magát
2010. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
szegény kis állatok nem ártanak semmit... ha ilyenek nem kell odamenniük, nálunk is így volt, ha unokát/fiukat látni akarják akkor őket hívják át, és otthon rendezkedjenek!!! nem egy szép megoldás, de béke lesz.
2010. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudjuk mindkét felet meg kellene hallgatni, Nekünk régen cicánk volt, és voltak olyan barátaink, rokonaink, akikről tudtuk, hogy nem nagyon szeretik a cicát, (pedig csak a lakás egy részébe jöhetett be, bútorra meg sosem volt felengedve), szóval, ha ilyen barátunk jött, amíg ott voltak, a cicát nem engedtük be. Én pl, nagyon szeretem a kutyákat, de ha felugrál rám, vagy tele leszek kutyaszőrrel, ha leülök valahova, no azt nem. Inkább az ilyen helyekre egyáltalán nem megyek. Egyik barátnőm annyira imádja a kutyáját, hogy még a szekrényekre is felmehet, a terített asztalra is. Nem is ettem nála egy falatot sem. A pontot azzal tette fel, mikor megkínált jégkrémmel, aztán ő a magáét úgy ette, hogy egy falat a kutyának, egy falat neki, ugyanazzal a kanállal. Én meg elhánytam magam, alig értem ki a Wc-re. Azóta a lábam nem teszem be. Mindenki azt csinál otthon, amit akar, de a vendég meg eldöntheti, mi fér bele az ő értékrendjébe. Akinek kutyája van, szerintem észresem veszi, hogy minden bútora, ágya, stb, csupa szőr, mint ahogy a dohányos ember sem árzi , milyen bűz van a lakásában. Szerintem is ez a legjobb megoldás, ha nem mennek hozzátok, akkor legalább nem kell alkalmazkodnotok egymáshoz.
2010. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én imádom a kiskutyáimat, DE - soha nem eszem egy tányérból, kanállal velük, asztalra, ételekhez nem nyúlhatnak, nem csókolgatom, igaz velem alszik, de előtte alaposan megmosdatom, addig nem jöhet az ágyra. Szerintem teljesen normálisan vannak tartva, a szőre egyáltalán nem hullik, mivel rövidre van nyírva, és dupla munka a takarítás valóban, de vállaltam, és nem érzem tehernek a gondoskodást róluk.Nincs nálunk kosz, bűz, és akinek ezek után sem tetszik itt, az mehet, lehet rokon, barát bárki!!!
2010. júl. 25. 18:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és én sem szeretem ha szőrös a ruha rajtam, nem is szokott az lenni. Elég igényes vagyok magamra én is és a család többi tagja is!
2010. júl. 25. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Én a kutyáidat többe nézem mit anyósodékat!

Bumm neki, nem mennek... és akkor mi van...?

2010. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!