Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a stafford kiskutyáimat? SÜRGŐS-FONTOS!

Figyelt kérdés

Van két 3 hónapos staffordom. 2 hete volt kupírozva a fülük, ígyhát elcsuktuk őket egymástól, nehogy a nagy játszásban szétszedjék a varratokat egymásnak. Ámde már egy ideje ha összevannak engedve brutálisan verekednek, a farkukat sem csóválják, rendesen bunyóznak. Valaki legyenszives irja le mit tegyek hogy újra összeszokjanak! :(

+infó róluk ha fontos lenne: testvérek, az egyik kan, a másik nőstény, minden nap kilett cserélve melyik-melyik helyen lesz. (egyik teraszon, másik az udvaron), játékokbol ugyanolyat és ugyanannyit kaptak, evés idő pedig egyszerre van mindig! HELP!!! :(


2011. jún. 3. 21:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
3 hónapos kutyák nem bunyóznak, csak tanulnak és játszanak...te fújod fel...a kupírozás helyett meg inkább az ivartalanításra költöttem volna a helyedben
2011. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
az ivartalanításra is sor kerül. egyébként nemfújom fel, a nőstény olyanszinten támad, hogy már többször felszakitotta a másiknak a fülét, és ha nem huznám el őket egymástol véresre harapná-.- játék??
2011. jún. 3. 21:31
 3/42 anonim ***** válasza:
3 hónapos kölykök nem bunyóznak komolyan, szerintem engedjétek őket össze ha nagyon verekszenek szétszeditek és tiltjátok de ez nem hiszem, hogy igazán komoly. Nálunk is vannak most 3 hónapos kölykök (egy alom) és itt is van, hogy néha olyan brutálisan összerekednek, hogy rossz nézni, de rájuk kell szólni, folyamatosan javulni fog ahogy nőnek
2011. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

első vagyok, de te fújod fel, még ha nem is tudatosan...van pár kutyánk, ha apám mellett vannak olyan idegbetegek, hogy rossz nézni, ha apám nincs a közelben, mintha kezesbárányok lennének...ennyit hat rájuk az emberi viselkedés...


semmi baja nem lesz a kutyáidnak, ha hagyod játszani őket, meg kell tanulják, hogy mivel okoznak fájdalmat a másiknak, így elkerülhetőek a jövőbeli balesetek

2011. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
ha már be lenne gyógyulva a fülük, akkor merném őket együtt hagyni, de már 1-2 hét és begyógyul... nemakarom hogy megsértsék egymásnak, és megint csúnya-sebes legyen nekik...
2011. jún. 3. 21:35
 6/42 anonim ***** válasza:
oktató mesélt ilyet, ha már tele van a tököd egész nap, akkor engedd össze őket, ha egymásnak ugranak, közéjük lépsz, és kiordítasz egy olyan nemet, hogy rögtön nyugi lesz, de más esetben sose ordíts a kutyákkal, csak ha verekszenek, vagy rosszat csinálva, de ordítani is csak akkor, ha tényleg mérges vagy, hogy a kutyák érezzék
2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
igen-igen pont ma probáltam ezt, a kan össze is húzta magát, de a nőstény akkora egy önfejű dög, hogy kajakra sajnálom a másik kutyát. igazándiból a neveléssel kapcs. van némi tapasztalatom, mert sikeresen felneveltem már egy pitbullt, de ilyen, hogy kettő egyszerre még nemvolt :D nemfogok unatkozni mellettük, az biztos! :D
2011. jún. 3. 23:14
 8/42 anonim ***** válasza:

Azoknak a válaszolóknak üzenem akik azt irták,hogy a kérdező felfúja és 3 hónaposan nem verekszenek komolyan.Nagyon is tévednek.Régen tenyésztettem őket és nagyon is tudom mire képesek.Egyetlen egy alkalommal fordult ez elő de az életbe nem felejtem el .11 hetesek lehettek semmi gond nem volt velük csak játékból verekedtek és az egyik nap haza mentem és azt látom hogy az egyik kiskutya csak fekszik sajnos már nem lehetett rajta segíteni mert már meghalt.Amikor jobban megnéztem tele volt tűfognyomokkal....hogy akkor mi történt az a mai napig sem tudom.

Kérdező légyszíves vedd komolyan ezt a dolgot.Most ne hagyd őket egyedül.Ha látod,hogy az egyik támadni készül már akkor állítsd le,mert utána sokkal nehezebb lesz.

2011. jún. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
52%

ezek ilyen kutyák. amikor megvetted, számolnod kellett volna vele, hogy esetleg egész életükben szeparálni kell őket egymástól...

ne hagyd őket egyedül! odafigyelve, sok neveléssel elérhetsz annyit, hogy felügyelettel ellegyenek egymás mellett, de ennél többet ne várj.

2011. jún. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy nehéz, de szerintem az egyiket el kellene ajándékoznod (vagy adnod) még most. Azzal fognak telni a napjaid, hogy azon aggódsz majd állandóan amikor elmész otthonról, hogy mire érkezel haza.

Egy történet az egyik kutyás fórumról:


"Bár már ugy látom nem tul aktiv ez a topik, szeretném leirni a véleményemet a temarol.

Korabban azoknak a taborat bovitettem akik azt mondtak, a kutya olyan amilyenne neveled. Volt is 2 amsztaff kutyank, ugy neveltuk oket mintha a gyerekeink lennenek, soha nem tanitottunk nekik semmi olyat ami agressziohoz vezethetne, maximalisan megbiztunk bennuk. Sajnos. Van 2 bullmasztiffom is, ok nagyon bekesek, kolyokkoruk ota egyutt vannak. Amikor a sztafik ivarerettek lettek, kezdodtek a gondok. . Eloszor a kanok kozott volt bunyo, a sztafi kan nekiment a békés bullmasztiff kannak. Persze a szuka miatt, aki tüzelt. Állatorvos, antibiotikum, elkülönites. A tüzeles elmult, nem is volt semmi gond. Mindaddig amig egyszer a szomszed telefonalt, azonnal menjunk haza mert a 2 sztafi kikezdte a bullmasztiff szukat, minden csupa vér. . . Rohantam haza, a látvány borzasztó volt, a bullmasztiff szuka csupa vér, szegénykém alig élt. . nem akarom elmondani hogy hogyan sikerult oket szetvalasztani, azt hiszem eletem legszornyubb napja volt. . . A lany sztafit el kellett altatni, o menthetetlen volt, nem lehetett megfekezni. A fiu sztafinak sikerult egy jo gazdit talalni, ahol nincs masik kutya vagy gyerek, termeszetesen felvilagositottuk ot az elozmenyekrol de igy is vallalta hogy jo gazdija lesz Siriusnak. A bullmasztiff szukam azota rendben van, koszonhetoen az ejjel-nappal nyitva tarto allatklinikanak, ahol 2 oran keresztul az o sebeit tisztogattak es varrtak ossze.

Vegszonak csak annyit: imadnivaloak az ugynevezett harci kutyak is, de csak az fogadjon ilyen kutyat magahoz ahol nincs masik kutya vagy gyerek. Sajnos a vér nem válik vizzé."

2011. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!