Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havonta mennyi pénz kell a...

Havonta mennyi pénz kell a megélhetéshez? Olvasd el lent!

Figyelt kérdés
A kényelmes megélhetésre lennék kíváncsi nem a túléléshez! Ne kelljen azon gondolkozni hogy hónap végén kijövünk e, ne kelljen mellőzni! Nem luxusdologra gondolok csak egy normális élethez havonta mennyi pénz szükséges?
2010. júl. 25. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkorák az igényeid. Van, akinek a havonta fodrász-kozmetikus-masszőr alapszükséglet, ami nélkül "képtelen" meglenni, an, aki szerint felesleges luxus.
2010. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Mi megéltünk havi 180ezerből is,meg 150 ezerből is...
2010. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Mi havi 200ezerből vagyunk el kényelmesen a családdal 2 gyerek, 2 felnőtt. Ebből már csak ételre, ruhára, szórakozásra kell költeni. Ez elegendő ahhoz, hogy alkalmanként étterembe, moziba, állatkertbe, vidámparkba menjünk a gyerekekkel és arra, hogy évente kétszer elutazzunk pihenni. Mi mondjuk nem járunk fodrászhoz és kozmetikushoz csak két-három havonta és nem a legdrágább ruhákban járunk, de újakban. Ebből még félre is tudunk tenni (a gyerekeknek) mióta leszoktunk a dohányzásról.

Nekem ez az élet kényelmes. Azért persze el tudnék több pénzt is költeni (ki nem?), de így már boldog vagyok.

2010. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
nekem eleve 300-350 a kiadásom és ebbe még kaja ruha nincs.
2010. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Én és a férjem együtt 200 ezret keresünk. 150 ezerből kijövünk ha nem szórakozunk és nem ruházkodunk. Ilyen hónapban 50-et félre tudunk tenni! Sajnos sokszor beüt a "ménkő": mosógép elromlik, fűnyíró bekrepál,...stb. Ilyenkor jól jön a spórolt pénz! Próbálunk félretenni saját lakásra de nagyon lassan szaporodik az összeg:((
2010. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Kinek mi a normális élet. Van aki, azért eszi az olcsó főzelékeket, mert egészséges akar lenni, van akinek minden étkezéshez hús kell. Ez havi szinten már jelentős különbség és nem tudni, melyik a normális. Van akinek az uszodába járás is alapvető szükséglet, és sok függ attól, hogy a kertben meg lehet termeszteni a dolgokat, vannak-e gyümölcsfák, vagy a gyümölcsöt is boltban kell megvenni.
2010. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

van egy ismerősöm aki 100.000-ből megvan a barátnőjével albérletben, és nekik tökéletes az.

mi itthon 2 gyerek 2 felnőtt kevesebb mint 200ezer forintból gazdálkodunk, és alig tudunk megélni :S

2010. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Mi havi 120ból nem jövünk ki, küzdünk a túlélésért.

Igaz 3an vagyunk, illetve sajnos hitelek vannak...


Szerintem erre nem lehet választ adni, fontos hány személy él együtt és mekkorák az igényeik.

Illetve szükség van-e autóra pl. mert az is sokat fogyaszt. De nekünk pl. muszáj mert munkába azzal kell járjon apukám. Másképp nem megy, próbáltuk.

Anyukám már gyalog jár dolgozni, nem vesz jegyet/bérletet.

Én is barátokkal megyek vagy gyalog, csak ritkán busszal munkaügyben.


Ismerettségi kört nézve én úgy vettem észre akik 400.000 forintot keresnek havonta azok élnek jól, hogy nem kell idegeskedniük folyton, hogy mit esznek másnap.

Ez nekem elég meglepő, mert az számomra hatalmas pénz, óriási luxus szinte :)

Végeredményben azt gondolom havi 150.000ből már bőven ki lehet jönni. De nagyban függ attól, hogy egyedül vagy vagy pároddal, otthon laktok-e stb.


Miért kérdezed, már megvannak az állásajánlatok vagy ez alapján szeretnéd eldönteni milyen pályát válassz?

2010. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Mi havi 300E-ből élünk 3-an.2szülő,egy 7éves kislány.Rengeteget utazunk,kirándulunk a kislányommal együtt.2szobás kertes házban élünk ennek a rezsije 70ezer ft.A kajánk gyógyszerrel és ruhákkal együtt kb.80ezer ft.Nem vesszük mindenből a legdrágábbat,de nem nélkülüzönk és általában márkás ruhákat vásárolunk.Iskola kezdésnél 10ezret költünk,és 2-3 havonta a fodrász is 5-6ezer ft.Alkalmanként mozi,vidámpark alkalmanként 5-10ezer forint.A többit félretesszük és lekötjük.
2010. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Én albérletben élek és úgy vélem 150.000 forint elegendő ( lenne) a kényelmes megélhetésemhez.
2010. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!