Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz változtatja meg így az...

A pénz változtatja meg így az embereket?

Figyelt kérdés
A nagybátyám kb három éve egy vadállat. Három éve indult be annyira a vállalkozása, hogy elég sok pénzük van. Azóta egyre inkább kezd szétesni a családjuk. A fiai, akik (unokatestvérem)lassan 30 évesek lesznek, dolgoznak, de még mindig náluk élnek, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egyszerűen mára már sz@rnak ránk, a mi családunkra és ez a szüleikre is igaz. Mintha valami idegenek lennénk. Annyi kapcsolatunk egymással, hogy ha elmennek előttünk kocsival, intünk. A nagybátyám mintha egy gép lenne érzelmek nélkül. A feleségét amikor nevnapon összejövünk( csak ekkor látjuk egymást, pedig 150m-re lakunk egymástól) ő nem kérdez semmit, a felesége , miután a bátyám lehulyezi valamiért( tényleg mindig hulyezi) szintén csendben van kampó szájjal. A fiúk már egy éve be se jönnek, mert mennek a haverokhoz vagy bulizni. Mi próbálnánk beszélgetni, de hiaba. Esznek aztán mennek is haza. Még kb 6éve szinte minden hétvégén felmentun hozzájuk csak úgy es ők is hozzánk. Kirándulni is sokszor mentünk velünk és azok voltak életem legjobb élményei. Nagyon szerettünk menni egymással mindenhova. Aztán ezek lassacskán megszűntek. Egyfolytában ha látom telefon van a kezében és autózik valahova. Mostmár még a feleség is bejelentette, hogy neki ez a névnap mennyire nyűg. Annyit agyalok ezen, hogy miért is fajultak el ennyire a dolgok, de nem tudok másra következtetni, csak arra, hogy a pénz miatt van. A nagymamánkhoz ők már be se néznek, nem érdeklik őt, pedig azt mondják, hogy szeretik. A fiúkkal még két éve annyit jártunk együtt motorozni, sétálni, kutyát sétáltatni, beszelgetni, de valamiért megszűntek ezek is. ( én most 18, a tesom 15, az uncsim 28, a testvére 26 éves, mind a négyen fiúk vagyunk) Én és a családom nem szeretnénk ha ezentúl idegenek lennénk, de hogy lehetne helyrehozni? Hogy lehetne helyrehozni, ha nem is tudjuk, hogy hol rontottuk el? Semmiképpen sem szeretném elveszteni őket, mert nagyon szép emlékek kötnek hozzájuk. Tényleg ez a rohadt pénz lenne az ok?
2011. szept. 17. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Meglehet. Tudod, ha valakinek jól megy, akkor elveszti önmagát sokszor.


Férjemnek van egy unokanővére, aki külföldre járt kurvulni. Amig ki nem öregedett, ő volt a falu nagycságája. Most már, hogy kiöregedett a szakmából, lejjebb adta az igények, de már nem kér belőle senki. A foglalkozását még elnézte neki mindenki. De a viselkedését nem. Igy járt.

2011. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenkit,valaki alapból egy bunkó seg.g fej...

Ismerek olyat aki gazdag ember lett és normálisabb mint amikor egy átlag ember volt,szóval szerintem ez egyén függő dolog.Aki alapból bunkó és benne van az hogy egy tapló azzal amúgy sem lehet mit kezdeni.

2011. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk én sem járnék oda ahol lehülyéznek...
2011. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Arra nem gondoltál hogy a vállalkozást folyamatosan müködtettni idő igényes és stresszes dolog, nincs anyi idejük a rokonokra

a 2 fiú meg így erősan 30 felé már nem szívesen pesztrál 2 tinit pláne úgy hogy már ti is böven a haverokkal loggtok nincs már akkora szükségetek a rokkonokra.

2011. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
"A pénz nem változtatja meg az embert, csak felerősíti azt ami amúgy is ott van benne." Will Smith
2011. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy a pénz az oka. Nekem is van néhány olyan rokonom (a fiatalabb nővérem és családja) akikkel soha nem éreztem jól magam, de a rokoni kapcsolat miatt erőltettem, hátha sikerül közelebb kerülni egymáshoz. Aztán harmincvalahány évesen feladtam, nem szeretem őket, nem szeretek ott lenni, nem fogok tovább tettetni. Pedig semmi pénz-dolog nincs köztünk, egyszerűen nem jövünk ki.
2011. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan rokonom akit nagyon bírtam aztán egy idő után már egyáltalán nem is beszéltünk. Pedig nem lettem sajnos gazdagabb közben. Egyszerűen csak változik az ember. Attól mert valaki rokon még nem kötelező jóban lenni vele, azzal kell jóban lenni akivel úgy érzed, a vérrokonság nem kényszteríthet ilyenekre. Ha őket nem érdeklitek, más dolguk van, fáradtak stb, akkor ez van, mi a baj ezzel? Nem kötelező imádniuk csak mert rokonok vagytok.
2011. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is inkább az időhiányra gondolok. Ma Magyarországon, hogy valaki tartani tudja azt az életszínvonalat, hogy ne kapcsoljanak nála ki semmi közművet (tehát nem luxusra gondolok), sokszor nap 12-14 óra munkával lehet csak elérni. Ennyi munka mellett az ember már nem tud barátkozni.

Én pl. a 8 órás meló mellé éveken át korrepetáltam heti 6-szor egy kisfiút. Semmi szabadidőm nem volt. 10-18 h-ig dolgoztam, 19-21 h-ig korrepetáltam, utána jött minden házimunka, esténként bezuhantam az ágyba. Az egyetlen szabadnapomon, amikor nem kellett korrepetálnom, akkor is dolgoztam a hivatalos munkahelyemen. Szóval soha nem volt olyan napom, amikor ne dolgoztam volna. És ez csak a létminimum biztosítására volt elég.

Ha volt néha véletlenül egy fél szabadnapom, örültem ha pihenhetek. Vendéget nem hívtam soha, mert állandóan úszott a lakás. A korrepetálás után fősulit kellett csinálnom munka mellett, akkor meg amiatt nem hívtam vendéget, állandó kupleráj volt nálunk.

Kb. 6 év kiesett így az életemből. Mostanra megszoktam, hogy nem hívok senkit. És most is be kellett vállalni egy plusz melót 1 éven át, ráadásul a nyelvtanulás...Hát hozzám ne jöjjön senki! A lakás úszik és már nem is érdekel.

2011. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó jó értem én, de akkor sincs ez jól.
2011. szept. 17. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól mondják egy vállalkozás nem lesz hirtelen sikeres és megy el a saját lábán. Minél több pénzt termelnek annál több munka van benne. Plusz az unokatestvéreid más korosztály, felnőttek, biztos barátnőznek, talán már menyasszony is van. Ti meg gyerekek vagytok. Ők már dolgoznak, nincs annyi idejük mint régen.

Persze ettől még lehetne tartani a családdal a kapcsolatot, de ha nincs egymásra se idejük akkor már bocs de nem a rokonokkal lesznek hanem egymással, ha tehetik. Engem a családom szét akar szakítani. Alig tudok a férjemmel lenni, mert halálra melózzuk magunkat és mi vagyunk a szemetek hogy nem járkálunk hetente pofavizitre, mert együtt is akarunk lenni. Csak mi ketten. Mégis megy a hiszti, hogy de menjünk le ebédre...

Ha téged zavar, hogy "kerülnek" titeket, hát szervezz valami közös bulit, ha nem jönnek el akkor mond meg hogy neked hiányzik a régi rendszer, de ne lepődj meg ha azt a magyarázatot kapod amit én is leírtam. Van saját életük és arra sincs sok idejük. Egy átlag melóhely 8 óra (mint az enyém is) és alig van időm a férjemre, mert mosás, takarítás, pofavizit a családnál, stb. Egy vállalkozás 24 órán át foglalja le az embert...

25/N

2011. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!