Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzak, költözzek...

Hogyan dolgozzak, költözzek el itthonról egyetem mellett? Anyaekkal nem lehet együtt élni 20/N

Figyelt kérdés

Első éves tanító szakos egyetemista vagyok. Minden nap buszozok 60 km- t az egyetemre (tehát napi 3 órát utazok csak). Anyagi támogatást szinte egyáltalán nem kapok itthon, és itthon konkrétan egy rabszolga vagyok. Én mosok, takarítok, és a 4 éves húgom is az én feladatom szinte teljes mértékben. Anya azt mondja mindig, ha nem tetszik valami költözzek el, tehát egy szót se lehet neki szólni, nagyon önző és lusta.

Arra gondoltam, hogy atmegyek levelezős tagozatra és vállalok rendes 6 vagy 8 órás munkát és a párommal össze költöznénk. Csak az a baj, hogy ha bejön a gyakorlat, hol tudok dolgozni is? Hogyan? Hogy lehet összehangolni a munkát és a tanítási gyakorlatot? Mit tegyek? Nagyon kétségbe vagyok esve ☹️ de itt élni nem lehet, úgy bánnak velem mint a kutyával.



2020. márc. 16. 22:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom a helyzet az egyetem előtt sem volt jobb. Minek mentél pont egy ilyen pocsék szakra? Ezzel a végzettséggel éhen lehet halni. Iratkozz ki, és menj el dolgozni. Sok helyen normális fizetést kapsz a tanítói végzettséged nélkül is.
2020. márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%

" ha nem tetszik valami költözzek el, tehát egy szót se lehet neki szólni, nagyon önző és lusta."

Ezt ugye tükörbe nézve írtad?

.

Anyád 40 év körüli, ha te 20 vagy. Egyetemista lányként - ha nem is szakod - tudnod kéne a nők "változó koráról", ami felé anyád erősen közeledik.

Anyád önzéséről pedi ne beszélj, hiszen te kevesled, amit kapsz, vagyis sokallod, amit 20 éves és egyetemista létedért most adnod kell anyádnak.

.

"Én mosok"

Felhívom figyelmed, ezt sokkal könnyebben és gyorsabban el tudod végezni, ha anyád lánykori teknőjét akár használt mosógépre cserélitek.

Nem írod, de joggal feltételezhetem, hogy anyád nem diplomás, te pedig, mint "leendő értelmiségi", alkalomadtán érezteted vele.

Ha nem dolgozol, nincs kereseted, anyádnak kell 'kinyögni a 60 km-es buszbérletet is, amivel a havi mosás - géppel, nem teknőben - már túlfizetett.

Magadba nézve nem túl sokat vársz el anyádtól, hiszen az egyetem elvégzése után úgyis lelépsz barátoddal.

.

"a 4 éves húgom is az én feladatom"

Ez nem lehet panaszod, hiszen otthon végzett pedagógiai gyakorlatodnak is felfoghatod!

2020. márc. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

1. Költözz kollégiumba, NEM kell hazajárni hétvégékre, maradhatsz ott. (Én egy-két havonta mentem csak haza a távolság miatt, szóval nem KELL)

2. A pároddal összeköltözést igen rossz ötletenek tartom ilyen helyzetben, mert akkor meg töle leszel függö helyzetben, illetve ha netán szétmentek, akkor ugyanott vagy, ahol most.

3. Minden fiatalnak elöször egyedül kellene élnie, nem a párjával, mert meg kell tanulni önállóan élni.

4. A levelezö nem egyszerü dolog, meg kérdés, hogy egyáltalán találsz-e oylan helyet, ahová felvesznek.

2020. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Azért ez megütötte a szememet,"csak erre a szakra vettek fel, nem vagyok túl jó tanuló"! Ez elég ahhoz, hogy gyerekeket oktass? Ha saját életedet nem tudod megoldani 20 évesen, hogy fogsz dönteni gyerekek felett, megítélni a helyzetüket,irányítani az életben?
2020. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Koleszból nem kell hazamenni hétvégére csak nyárra kell kiköltözni(de akkor teljesen). Aztán következő szemeszterben, ha megint kapsz kolit visszamehetsz.

Suli mellett vállalj diákmelót, abból lehet egy kis pénzed. Ha rendes dolgozó akarsz lenni, akkor a szabadságod terhére mehetsz gyakorlatot tartani. Viszont a szabid jó részével a munkáltató rendelkezik, de ezt majd vele kell megbeszélni. Amúgy azt ugye tudod, hogy a levelezős diák kb semmit nem ér, csak a lakóhely és a suli között ad utazási kedvezményt, de diákbérletet nem vehetsz.

Mondjuk napi 3 óra utazással már rég megpályáztam volna a kolit a helyedben.

2020. márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell feltétlenül, hogy konkrét munkahelyed legyen. Több olyan diákszövetkezet is van, ahol időszakosan adnak munkát. Én voltam ilyennél, én dönthettem el, hogy melyik nap, milyen napszakban tudok dolgozni és mondták, hogy milyen lehetőségeim vannak. Túl sok opcióm nem volt, ami volt (1-2 általában) azt el kellett vállalnom. Borzasztó melók voltak, call center, plázák, rendezvények, de ki lehetett bírni. De akár éjszakai munkát is tudsz vállalni, akkor pedig tudsz járni a nappali gyakorlataidra. Mivel nem fogtok tudni annyi pénzt megkeresni, hogy fenttartsatok egyedül egy albérletet így jobb ötlet, hogyha kerestek lakótársat. Vagy amit már említettek, menj kollégiumba. De kösd fel a nadrágodat, mert nem lesz egyszerű.
2020. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Tudod, ha nem vagy jó tanuló, nem muszáj ám egyetemre menni. Lehetnél szuper fodrász, kozmetikus, körmös vagy bármi.
2020. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
12%
Hagyd ott az egyetemet a francba, nem lesz belőled jó tanító, ha nem szívből csinálod és amúgy is marha szarul fizet. Menj inkább HR-re, vagy legyél körmös, kozmetikus stb, sokkal jobban fizetnek és nem kell 3 évet tanulnod hozzá, meg elviselni az idióta szüleidet.
2020. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

#16

A diákmunka nem fizet annyit, hogy albérletet tudjon fizetni belőle. Havi max 80-120 ezer forinttal(és ez tényleg a nagyon max) nem megy sokra.

2020. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

Ha egyetem mellett dolgozol, abból önállóan megélni nem fogsz tudni. Kérdés, milyen helyzetben van a párod, mennyire tud támogatni. Egyetem mellett dolgozhatsz diákmunkát, így talán ketten fenn tudtok tartani egy albérletet. Ha lesz a tanítási gyakorlatod, akkor magántanítást vállalj mellette, kicsiknek iskola-előkészítést, vagy korrepetálást elsősöknek, stb. Azt össze tudod hangolni a tanítási gyakorlattal, mert ezek a magánórák délután, esetleg hétvégén szoktak lenni, a tanítás meg délelőtt. A gyakorlatban is alkalmazhatod a módszereket, amiket tanultál, láttál.

Amíg nem tudsz lépni, az otthoni feladataidat vedd félvállról. Ha így is, úgy is rosszul bánnak veled, akkor te se teljesíts olyan minőségben. Ha szándékosan szerencsétlenkedsz, úgy, hogy véletlennek tűnjön, sok feladatot megúszhatsz.

2020. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!