Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarhatja egy anyuka,...

Miért akarhatja egy anyuka, hogy a fia ne dolgozzon egyetem mellett?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 17:16
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
95%

Mert munka mellet nehéz tanulni + vizsgázni.


Van nem 1 ismerősöm aki dolgozik egyetem mellet. Mindegyik azt mondja, ha nem vagy rászorulva, akkor inkább egyetem mellet ne dolgoz.

Ezt nem az anyjuk mondták, hanem ő maguk.


Azért ez nyomosabb érv. Tehát az anyuka tanácsát adom. +1

2017. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert azt szeretné, hogy a tanulmányaira koncentráljon a gyerek.
2017. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

A munka lefáraszt, elveszi az időt az egyetem elől. Én sem dolgozom mellette. A szüleim megengedhetik maguknak, hogy ne dolgozzak.

Ha nem szükséges, akkor tényleg nem ajánlott. Kivéve ha a célirányos a munkahely, és a jövőbeli elhelyezkedést segíti elő.

Sajnos ez nálam nem opció, hiszen diploma nélkül/szakmai gyakorlaton kívül soha nem vennének fel, ilyen munkakörbe. :)

2017. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
83%

En se kuldenem dolgozni a gyereket, amennyiben elegge figyel a tanulasra es nem csak elbulizza az idot. Tehat lenne egy elvart atlag, erosebb egyetemen minimum ne bukjon egyszer sem :D Emellett bulizhatna nyugodtan, de teljesitsen is.

Persze ha mindenkepp akarna, akkor nem tiltanam meg neki.

2017. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
35%
Miert ilyen butak manapsag az emberek mint te?
2017. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Én - is- egy anyuka vagyok aki nem akarom,hogy a fiam a suli mellett dolgozzon. Jelenleg már Msc-s, tehát 5. évet tapossa a felsőoktatásban. Viszont volt elvárásom:tegye oda magát, végezze a sulit. Ez persze nem azt jelenti,hogy tanulmányi ösztöndíjas legyen és minden vizsgája elsőre sikerüljön, egyszerűen csak azt,hogy járjon be az órákra, vizsgázzon, haladjon előre és lehetőleg ne menjen át fizetősbe.


Egyezik egyébként az elképzelésünk, Ő is így gondolja. következő évben végez, már keres gyakornoki helyet ahol a későbbiek folyamán akár ott is maradhatna.


Látom a felsőoktatás melletti munkavállalást: a munkáltatók - főleg Msc-n - nincsenek tekintettel a sulira, ahogy ez fordítva is így van.


szerencsés az, aki megengedheti magának,hogy a tanulásra koncentráljon, mert sokan vannak akiknek muszáj munkát vállalni. De pl. vannak olyan diákok is akik bár jogosultak lennének kollégiumra inkább elmennek dolgozni és abból albérletet/rezsit fizetnek.

2017. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert szeretné ha a fia teljes erejével a tanulásra koncentrálhasson, és pl. krumplisütés helyett szakjába vágó kutatásokban vehessen részt, aminek a diplomaosztó után nagyobb hasznát veszi.
2017. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
90%

Én vagyok/voltam olyan szerencsés helyzetben, hogy nem kellett egyetem mellett dolgoznom. Minden tárgyam elsőre meglett, csúszás nélkül végeztem el a BSc-t, most úgy néz ki, hogy jó esélyem van külföldre menni.

Jelenleg dolgozom, van egy diákmunkás kollegám, aki egy évvel előttem kezdte az egyetemet (nem ugyanazon a szakon, de hasonlón). Okos, értelmes ember, jó képességekkel, azonban neki nem adatott meg a lehetőség, hogy csak tanuljon, neki dolgoznia kellett végig. Halasztások, időhiány stb. miatt talán 2018 januárban végez az alapképzéssel.

Mindezt csak azért írtam le, hogy bemutassam, hogy aki egyetem mellett nem dolgozik, az nem feltétlenül azért teszi, mert lusta.

2017. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Szülőként csatlakozom az előttem szólókhoz, akik azt mondják, hogy egyetem mellett a gyerek ne dolgozzon.

A gyerekem dolga a tanulás, ahhoz, hogy jó eredményei legyenek, elmegy a napja és kiveszi az energiáját.

2017. febr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
De érdekes elöbb volt egy kérdés miszerint a lányt a családja tartja el tanulmányai alatt szegényt megették a kommentelök hogy hát miaz hogy ö nem dolgozik meg stb. Hmm elég máshogy megfogalmazni egy kérdést hogy az embereknek más legyen a véleményük érdekes és képmutató hozzá állás.
2017. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!