Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bocsájtsam meg nekik a...

Hogyan bocsájtsam meg nekik a történteket vagy hogyan készítsem őket fel?

Figyelt kérdés
Kamunak fog hangozni, de sajnos nem az. Ha csak cseszegetni vagy kumázni jönnél, légyszíves most ne írj, így is nagyon labilis vagyok lelkileg. Nem muszáj elhinned de sajnos megtörtént. 20 éves depressziós, pánikbeteg és 10 éve öngyilkossági hajlamokkal küszködő srác vagyok (remélem nem sokáig mostmár, valamikor ha elszakad a cérna, előbb vagy utóbb megtörténik). Rámjött a semmiből a pánikbetegségem ma és olyan szinten nem bírtam, hogy az első emeletről felrohantam a 7. emeletre, ki akartam menni a panel tetejére. Anyám és húgom utamat állta. Üvöltöztem velük egy fél órát kb (az egész kb 1 órája se történt) mert nem akartak kiengedni megölni magam. Felöltözésem után lendületből fellöktem őket vízszintesbe, majd szaladtamban felfutottam a hetedikre. Sajnos be volt zárva az ajtó ami kivisz a panel tetejére, egy darabig próbáltam betörni, de végül kfáradtam. Szégyenembe, hogy még erre sem vagyok képes lebaktattam de már hallottam őket a lépcsőházban, hogy pánikolnak meg rendőrséget akarnak hívni, nem tudták mihez kezdjenek, gyorsan lementem és nagyon megkönnyebbültek, hogy semmi nem volt, elkönyvelték "szórakozásnak", viszont most attól is tartanak, hogy felfele menésemben összeszedhettem a koronavírust, mert ugye kövér 130 kilós vagyok és nem bírom a felfele futást, úgy lihegtem mint az állat. Most mindenki csendben van, adtak nekem egy kis citromos piskótát, hogy nyugodjak le. De még mindig remegek. Meg akarom nekik bocsájtani a dolgot mert szívrohamot okoztam nekik. De jelenleg nem tudom mi történik velem, vagy mit tehetnék. Segítsetek, hogyan beszéljem meg velük a dolgot? Hogyan készítsem fel őket erre, hogy egyszer megtörténik aminek meg kell?

2020. márc. 29. 20:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjük ott, hogy ők azok, akiktől neked kell bocsánatot kérned a viselkedésedért és a valószínűsíthető lelki bántalmazásért, amit elszenvednek melletted. Másodsorban pedig fel kellene keresned egy szakembert, mert ha őket tartod tovább ilyen lelki terrorban, egy nap tényleg nem állnak majd az utadba. Aztán kulloghatsz haza újra szégyenedben, hogy az eszköz adott volt, de azért közönség nélkül nem. Nehogymár ne tartson vissza senki! Ha pedig megtennéd, amire készülsz, azt nem ilyen színpadias drámával tennéd. Elhiszem, hogy depressziós vagy, az öngyilkos gondolataidat is, de a komoly szándékot már nem. Az nem ilyen.

Menj orvoshoz, de legalább őket ne kínozd tovább.

2020. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Ja persze... A koronavírusok a lépcsőházban állnak lesben, és futóbolondokra támadnak...

:-)))

2020. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Ebben a történetben neked kellene bocsánatot kérned tőlük. Rosszul gondolod, hogy te vagy a sértett fél, mert nem...te alkalmaztál velük szemben fizikai erőszakot.

Szereted az áldozatszerepet, vagy teljesen beleragadtál nem tudom, de inkább szakember segítségét kellene kérned.

2020. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen, nekem kell bocsánatot kérnek, jól értelmeztétek. Azt is kértem, mert én vagyok itt a hibás. Sajnos mindenben én vagyok a hibás mindig, már hozzászoktam. A szándékok még lehet nem komolyak, de nem kell sok víz, hogy tele legyen a pohár. Felkeresni szakembert nem egyszerű, pénz kéne hozzá ami nincs, munka kéne a pénzhez ami nincs és koronavírus ideje alatt most 3-4 hónapig nem is lesz elérhető szakember :(
2020. márc. 29. 21:12
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
TB alapon is elmehetsz szakemberhez, úgyhogy a pénz hiánya gyenge kifogás. Az Öngyilkossági gondolatot pedig komolyan szokták venni általában. Ugyhogy próbálj csak meg szakembert keresni, ne pedig kifogásokat.
2020. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha vége lesz a koronavírusnak és kitartok addig, mindenféleképpen kell most már szakember.
2020. márc. 29. 21:21
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fel kellene keresned egy szakembert, már csak az öngyilkossági gondolatok miatt is. Mondanám, hogy most is mehetsz orvoshoz, mert azért ez viszonylag sürgős esetnek számít, de lehet hogy mégsem a legjobb ötlet, mert evvel könnyen egy pszichiátriai osztályon találhatod magad. Azt javaslom, várd meg, míg lecseng ez a vírus (reméljük minél hamarabb) és tb alapon próbálj meg keresni pszichológust, esetleg pszichiátert. Amúgy nagyon kicsi az esély arra, hogy a lépcsőházban elkapd a vírust.
2020. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez mar nem az elso ilyen probalkozasod es nem is az elso ilyen kerdesed itt.
2020. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha napont 4x felfutsz a hetedikre, hamarosan nem leszel 130 kiló, és a kedved is jobb lesz.
2020. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem vagy csináld végre vagy keres megoldást , hogy rendbe gyere. Ne szivasd már a családod azzal , hogy egy idegbeteg szerencsétlen ingyenelo munkanélküli luzer kénye kedve szerint legyenek kiszolgáltatva.
2020. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!