Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csinálja?...

Szerintetek miért csinálja? Megőrjít a sógornőm, de nem tudom mit akar?

Figyelt kérdés
Ahányszor elmegyünk a nagyszülőkhöz és ő is ott van mindig lesz valami konfliktus. Tegnap például azt mesélte az anyjának(aki az anyósom)hogy én bunkón szóltam hozzá és ne beszéljek így ővele. Hozzáteszem, nem igaz amit állított, direkt odafigyelek, hogy még véletlenül se lehessen belekötni abba amit mondok, hát a hátam mögött mégis azt állította. Az egész csak véletlenül derült ki a férjem éppen meghallotta, és ő persze megvédett.Anyós mindig a lánya pártjára áll, nem kérdőjelezi meg amit a lánya mond.
2010. júl. 26. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne menjetek oda ha ott a sógornőtök. ha meg mindegy már , mert emiatt nehesztelnek rád, akkor ne menj oda. a férjed talán megérti. mert ha ottvagy, csak olaj a tűzre.
2010. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Legközelebb ha ott vagytok,és ott van az anyós és a sógornőd is szép hangosan,nyugodtan(nem flegmán) mond a következőt de úgy hogy az anyós is hallja:

- Drágám,amíg itt vagyok egy szót sem szólok hozzád,így ne is kérdezz,és ne is beszélj hozzám.Így elejét veszem az állandó panaszkodásaidat..Akkor nem mondhatod a mamának,hogy csúnyán beszélek vagy bántalak téged..Nincs semmi bajom veled,de ne kommunikáljunk.Rendben? Elég ha csak mosolygunk...

2010. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
15:43 tanácsa , azt hiszem ez elég ütős. nem is rossz ötlet.
2010. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ilyen egyszerű lenne, hogy ne menjek oda, amikor ott van, már megpróbáltuk. Sokszor egy hétre is oda költözik a fiával a mamához, ha beleesik a hétvége is mi már le sem tudunk menni. Nálunk 3 unoka van, de tök keveset látja őket emiatt a nagyi. Ha van egy kis szabadideje a mamának rászervez, hogy menjen vigyázni a gyerekére, vagy odamennek néhány napra. Eszembe jutott már az is, hogy erre megy ki a játék, hogy kisajátitsa a nagyi figyelmét és szeretetét. Kiútál onnan minket, mert ki menne ilyen körülmények között oda szívesen? Az én gyerekeimet alig ismeri emiatt. Sajnos az én anyukám meghalt mielőtt az első unokája megszületett volna, igy ez az egy nagymamánk lenne...Tippeket kérek, hogy nyerjem meg a háborút...
2010. júl. 26. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap pl. leutaztunk hozzájuk, délután a fiam belázasodott.Erre fagyit vett elő ebéd után, mert hogy ő megígérte a gyerekeknek-bár egyik gyerek se verte az asztalt, hogy fagyit kér, nem is volt meleg.Megbeszéltem a kisfiammal, aki 5 éves, hogy most betegen ne egyen fagyit, választhatott egy csokit helyette. Amíg tisztába tettem a legkisebbet, beküldte a gyerekét, kihívta a fiamat, és adott neki fagyit.Nem szólt rá senki, sőt én voltam a hülye amiért mondtam, hogy nem kellett volna...39,2 volt a hője a gyereknek...Tippeket kérek a csatához!!!
2010. júl. 26. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne csatázz!

Ha panaszkodik,tegye,te meg kérdezd meg a mamát,mi történt vele,mióta nem találkoztatok,hogy érzi magát.A mamának le fog esni a különbség,ha nem is egyszerre...

Azt meg mond meg a sógornődnek,hogy legközelebb kihívod az orvost/védőnőt,hogy elmagyarázza neki,hogy a gyereknek az a legjobb,ha nem fordítják szembe az anyja döntéseivel(direkt nem írtam,hogy azért told le,mert lázasan fagyit kapott a gyerek-én is adtam az enyémnek ÉN úgy gondoltan pár kanál nem árt,de ha TE a tiednek nem engeded kutya kötelességük elfogadni),aztán szégyenkezhet,hpogy ennyi idősen még ezt se tudja....

2010. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
huh anyummal ugyanez volt, apa huga aki egy p.csa szintén ilyeneket csinált, hiába próbálta anya kedvesen és nem kedvesen lerendezni, h ne szóljon bele a kishúgom nevelésébe,mindig ő maradt a hülye. minél jobban harcolsz, annál jobban te leszel a rossz. lehet át kéne hívnod anyósod és négyszemközt megbeszélni vele, hogy mennyire fontosnak tartod, h ő résztvegyen a gyerekek életében aktívan, de nem szeretnéd ha a gyerekek hallanák, h az anyjuknak beszólogatnak. ha intelligens, lerendezi. esetleg a férjed megtehetné ugyanezt.
2010. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!