Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most mi? Milyen nagyi az...

Ez most mi? Milyen nagyi az ilyen? Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 és fél éves,kérte a nagyiját aki pár napja jött látogatóba,hogy süssön neki sütit. Erre ő azt válaszolta hogy szólj anyádnak. Na ezen nagyon meglepődtem,mert én szeretek sütni,és megcsinálom de a gyerek őt kérte. Aztán körülírva rákérdeztem a dologra,az volt a válasz hogy ő már el van ettől szokva és neki amúgy is fáj mindene. Vagy 20féle betegséget felsorolt,még csoda hogy él. És ő nem fog a sütő mellett állni ilyen melegbe mert leizzad és elájul. Amikor megcsináltam a süteményt igen nagy élvezettel tudta enni,sőt azt kérdezte tudok e olyan omlós tésztából túróst sütni,mert ő azt nagyon szereti. Na ezen kiakadtam! 48 éves.
2010. júl. 26. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Már nem tudom miért lenne ezért rossz valaki. Azért mert ő egy nagyi még nem kötelező neki ugratni a gyereked első csettintésére. Neki is lehet saját akarata, élete nem? A gyereked neveld, szórakoztasd te. A nagyi nem azért van hogy szolgáljon. Inkább örülnél hogy ízlik neki a főztöd.
2010. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
A nagyika kényelmes,ennyi.Amúgy ezek csak kifogások hogy ez fáj az fáj nem értek hozzá,egyszerűen lusta,de az persze elvárja h elétegyék...és még ukászokat osztogat hogy milyen legyen,én közöltem volna vele h csinálj magadnak omlósat.
2010. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Jaj ne dramazz mar!Te sutottel es kesz.Par nap es ugyis lekopik,akkor minek a drama.Max az unoka kevesbe ragaszkodik majd hozza.
2010. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Hogy mondhat ilyet az unokájának? Egyedül sütné? Nem! Ott lennél Te is, ha rosszul érezné magát, akkor leül és kész. Meg gondolom úgyis segítenél sütni.


Jogosan akadtál ki!

2010. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
nem drámázás, de az unokát elutasítja?
2010. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Valami gond lehet a kapcsolatotokkal. Gondolom, nem a te anyukádról van szó. Próbálj azon elgondolkodni, miért nem kedvel téged, miért nincs veled megelégedve, mit csinálsz rosszul, ami neki nem tetszik...?
2010. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez aztán a nagy elutasítás! :D Ha a szent unoka kitalál valamit akkor rögtön tejesíteni kell?
2010. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Nincs is ezzel semmi gond! Gondolom, ha ti mentek őhozzá látogatóba, akkor azt sem tudjátok, melyik sütiből válasszatok:)
2010. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Bár nekem is kisgyerekem van, és szeretek én is kedvére tenni mindenben, mégsem adok igazat neked. Látogatóba ment hozzátok, nem azért hogy ő legyen a konyhában. Nem értem miért akadtál ezen fent, ha az én fiam kérte volna tőle ugyanezt, biztos rögtön leállítottam volna.
2010. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

nekem sose mondta a nagymamám, hogy nem süt nekem sütit..sőt, annyi sütit süt, hogy nem győzöm enni.

meg anyu is süt pedig elég modern típus, de ha bármit kérek süt vagy főz, pont azért mert már nem együtt lakunk és szeretne kedveskedni! és ez így van rendjén!!!


én is mindig főzök a páromnak pl, milyen lenne ha azt mondanám neki, hogy főzz magadnak :D vagy a gyerekemnek vagy unokámnak :D


vagy legalább elvitte volna a cukrászdába , érted...


a gyerekekben él még az ilúzió, hogy anagymamák lekvárt főznek, sütit sütnek, és azért k..a jól, mert tapasztalatuk van, mert az ő generációjuknál még nagy szerepe volt a háziasszonyságnak.

Ezt én sem szeretém elveszteni, elkértem nagyitól a sütireceptjeit és én fogok sütni az unokámnak. Meg mindenki másnak.


sütni főzni kreatív, örömet okoz, pláne ha kérik, az azt jelenti hogy jól csinálja, bíznak benne stb ezt nem illik elutasítani, max át lehet tenni egy későbbi időpontra, hogy pl jaj ma nagyon fáradt vagyok, de holnap sütök, ma elviszlek a cukrászdába vagy mittomén, rendelek házhoz ha mást nem.

a gyerekek szeretik a házhozrendelést is. :)

2010. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!