Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családoktól pár kérdés amit...

Családoktól pár kérdés amit nem értek így vírus idején?

Figyelt kérdés
1.amugy ismertek valakit aki már elkapta a koronavírust? (Szerencsére mi még mindig nem....... 2.hogy tudott hirtelen mindenki több hónapot megoldani a gyerekkel? Voltak kirugások?.(kb 2-2 gyerek van ügyeletben mindenhol,pedig eddig csak pár szülő nem dolgozott)......3. Hogy tanulnak a gyerekek ha egy gép és több gyerek,a tanár hogy beszél kamarán minden gyerekkel,ha osztályonként 30 gyerek van,ezt hogy kell elképzelni? Vagy csak átküldik a tananyagot? ....4. Mentek azért valahova? Hányszor mész boltba egy héten,és levegőzni és hova? ...5.kikkel laksz otthon bezàrva és hogy birod?...6.idén már biztos nem lesz suli,ovi ugye?... 7.gyerekeid mit játszanak mindennap,hány évesek,együtt és egyedül miket játszanak,és egyke gyerek hogy bírja játszótárs nélkül most?
2020. ápr. 16. 06:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

1. Az ismerősi körömben senki sem koronavírusos. Viszont a családban van több egészségügyi dolgozó akik sokat meséltek a kórházi állapotokról.

2. Több ismerősómnek felmondtak (vendéglátás) és sokan home officeban dolgoznak.

3. Itthon van három gép és 2 tablet négyünknek így a két gyerekem tud tanulni. A nagyobbiknak vannak meetes órái, dolgozatai, felelései. A ki si még csak elsős így ő a tanítónéni hangüzenetei után csinálgatja a kiadott feladatokat.

4. Én járom a várost, mert csak félig vagyom home officeban. A család itthon van. Legtöbbször csak az udvarra megyünk ki. (Egy társasház közös udvara).

5. A feleségem és a két gyerek. Én jól bírom.

6. Szerintem csak szeptembertől lesz rendes tanítás.

7. 16 éves lányom skypeol a barátaival. 8 éves fiam meg a közös udvaron játszik a szomszéd gyerekeivel.

2020. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

1.amugy ismertek valakit aki már elkapta a koronavírust? (Szerencsére mi még mindig nem.......


Igen. A nyelvtanárom édesanyja. Pénteken meghalt...


2.hogy tudott hirtelen mindenki több hónapot megoldani a gyerekkel? Voltak kirugások?.(kb 2-2 gyerek van ügyeletben mindenhol,pedig eddig csak pár szülő nem dolgozott)......


Kénytelen volt. Voltak nyilván kirúgások is, mondjuk ez égben környezetemben nem fordult elő.


3. Hogy tanulnak a gyerekek ha egy gép és több gyerek,a tanár hogy beszél kamarán minden gyerekkel,ha osztályonként 30 gyerek van,ezt hogy kell elképzelni? Vagy csak átküldik a tananyagot? ....


Nálunk egy gyerek van. Külföldön élünk, itt ha nincs számítógép, laptop vagy tablet a családban, akkor az iskola kölcsönöz a gyereknek. Mondjuk gimnaziumban eleve év elején kiadnak mindenkinek kölcsönszerződéssel egy munka laptopot.. Nálunk fél órás tanórák vannak jelenleg. Minden gyerek bejelentkezik a Microsoft Team-be az adott tanárhoz, aki kiadja és elmagyarázza az aznapi feladatokat. Ha valaki valamit nem ért, kérdezhet. A tanora után is lehet feltenni kérdést emailben, appon, igény eseten videohivast is lehet kerni.



4. Mentek azért valahova? Hányszor mész boltba egy héten,és levegőzni és hova? ...

Megyünk. Én is, a gyerekem is dolgozunk - ő diakmunkazik iskola mellett. Nem járók boltba, online rendelünk. Postai kézbesítő vagyok, elég sokat ángyok így levegőn: heti 4-5 napot dolgozom.


5.kikkel laksz otthon bezàrva és hogy birod?...

Férj, gyerek, anyós. Jól bírom. Ők a családom, szeretem őket.


6.idén már biztos nem lesz suli,ovi ugye?...

Nalunk valoszinuleg nem. Jovo heten lesz sajtotajekoztato a továbbiakról.


7.gyerekeid mit játszanak mindennap,hány évesek,együtt és egyedül miket játszanak,és egyke gyerek hogy bírja játszótárs nélkül most?

17 éves, úgyhogy annyira már nem játszik. Egy barátnőjével találkozik rendszeresen. Olyankor vagy sportolni mennek, vagy nálunk, vagy a lánynál ülnek a kertben és -beszélgetnek.

2020. ápr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem

2. Én alapból itthonról dolgozom, a férjemnek pedig eddig is volt havi 2 nap home office lehetősége, ami most állandósult. De tudom, hogy nem ez a felállás az általános.

3. Nálunk nem kell a tanuláshoz gép. Átkúldik, hogy mit kell a tankönyből megoldani, és ennyi.

4. Boltba heti 1-2 alkalommal megyünk, levegőzni minden nap (panel).

5. Férj+2 gyerek. Van néha feszültség, de nem vészes, bírjuk.

6. Sokat gépeznek. A 8 éves lányom rengeteget videochatel a barátnőivel, a 10 éves fiamat nem érdeklik az osztálytársai, pedig hívják (és engem ez egy kicsit aggaszt.)

2020. ápr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

1. Ismerek, a testvérem és a férje (külföldön élnek).

2. Gyerekem már kirepült.

3. Ezt nem tudom, de engem is érdekelne.

4. Egyszer egy héten megyek boltba. Itt van közel, ez a levegőzés is, illetve nagy teraszunk van, oda is kimegyek (kert is van, udvar is).

5. Férjemmel, és nagyon jól megvagyunk. Eleve is itthon dolgozunk, családi vállalkozás.

6. Ha erre a tanévre gondolsz, akkor szerintem nem lesz.

7. Nagy már, nem él itthon.

2020. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

1. Szerencsére nem. Akik eselyesek voltak es kezeltem oket, szerencsere negativ lett a tesztjuk.

2. nincs meg gyermekunk. A noveremeknel a ferje otthonrol dolgozik, o pedig most otthon van, eladokent dolgozik, szoval most be vannak zarva. Csak a probaidoseket bocsatottak el naluk.

3. Az unokaocsem elsos, a tanitoneni minden nap orarend szerint atkuldi a feladatokat, iras, olvasas, rajz, torna, a noverem tanul vele, a megoldott feladatokat, rajzokat elkuldik neten a tanitoneninek.

4. a ferjemmel kb. mindketten heti 1x megyunk boltba. Ma pl. olyan sor volt a postán, hogy már másodszor mondtam azt, hogy nem fogok ott egy orat sorba állni. Levegozni a kozelbe járunk a férjemmel, felfedeztunk nehany kozeli turistaosvenyt, nem is tudtuk, hogy a kornyeken ennyi a lehetoseg. Plusz majdnem minden nap setalunk a lakotelep korul egy 30-45 percet.

5. a ferjemmel kettesben elunk. Mindketten jarunk dolgozni, delutan megvannak a szabadidos tevekenysegeink, nem unatkozunk. En tobbszor fozok mint eddig, tobb idonk van filmezni, egymassal lenni. Nem erzem tehernek.

2020. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

1. A férjem multinál felső vezető, náluk már elkapta egy munkás a vírust, múlt héten 2 napig a népegészségüggyel tárgyalt emiatt a férjem, plusz egy másik dolgozó anyukája is elkapta. Őket biztosra tudom, mást nem ismerek, aki beteg.

2.Családon belül dolgozom plusz veszélyeztetett terhes lettem, így nem gond itthon lenni az elsős fiammal, a férjem pedig hol home officeban hol a gyárban van.

3.Nálunk egy gyerek van, szóval a laptop nem gond, a férjem cégesen dolgozik.Átküldik csak az anyagot egyébként.

4. Sétálni, rollerezni, bicajozni járunk időnként a fiammal, nagyon máshová nem megyünk. A férjem megy boltba, kb. kétszer egy héten, én a baba miatt zsúfolt helyekre nem megyek, max a kisboltba kenyérért ugrok át.

5.A férjemmel és a fiammal lakom, de nagy kertes házunk van, szóval nem vagyunk szorosan összezárva, persze már engem is kiborít így is ez a helyzet.

6.Biztos vagyok benne, hogy ebben a tanévben már nem nyit ki az iskola.

7. A fiam viszonylag jól bírja, beszélget és játszik tableten a barátaival, de megviseli azért sajnos, látom rajta.

2020. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
6. vagyok. A kirúgásokkal kapcsolatosan annyit, hogy a férjem Hr igazgató, így aztán nap mint nap hallom, mennyi embert kell kirúgniuk. Elárulom, sokat, de legyen benne biztos mindenki, hogy nem jókedvükből teszik ezt a cégek.
2020. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

1) nem ismerek, csak ismerős ismerősenek a parja halt meg. De nem ismerem, sose lattam.


2)szabadsag,fizetetlen szabi, allasido, nagyszulo, ügyelet, kirugas... Nagyjabol ezek vannak.

Személy szerint en meg itthon voltam, most mentem volna vissza dolgozni. A cegnel home office is van, van aki bejar, en allomanyban maradok szabival, utana... Hat.. Penz nelkul. De nem gáz, ferjem dolgozik, es fog is dolgozni amig nem lesz egy esetleges teljes karanten.


3)Nekem ovis a gyerek, kuldenek facen anyagot, oda vissza lehet tolteni h mit csinalt meg.

Suliba van aki csak anyagot kuld, van aki skype, es egyeb alkalmazasok. Baratnom 2 gyereke.. Egyiknek van online oraja, ő a gép elott ul. Masik az okostelo elott, mert neki online nem igazan van.


5)egy heten egyszer megyek boltba, a parom meg ezen felul szokott hozni kenyeret ugy heti 2szer, munkabol hazafele. De oda csak beugrik, max 2 perc. Persze a lakas ele lemegyunk a gyerekkel, oda ahol kevesen vannak.


6)Parommal es a fiunkkal. Nagyon jol😁 introvertalt ember vagyok. Ellennék igy ev vegeig is. 😏


7)sztem suli biztos hogy nem, mar csak szeptemberben... Ovi... Az meg lehet a nyaron.


8)egyke a fiam, neha unja magat, hianyoznak a baratai, az ovi nem. Mit jatszik? Mindent. Szerepjatek egyedul.. Most autos mos, foz 😅 legozik, meset nez, rendőroset jatszok neha vele, tarsasjatek, meg csinaljuk az ovis feladatokat. De gyönyörűen eljatszik egyedul. Kisse ő is introvertalt. 4 eves

2020. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

1

Keresztapám.

2

Én buszozom, nem rúgtak ki. Párom otthonról dolgozik. Anyámék is dolgoznak!

Anyám, párom vigyáz a lányomra, eddig is segítettek.

Van pár ismerősöm, akit kirugtak, mert fizeti nem akarnak és ugye munka nincs.

3 Nincs iskolás gyerekem. Gondolom van egy csoport, amit mindenki figyel és úgy tanít a tanár! Nyilván van amit átküld.

4 Kutyákat visszük egészségügyi és nagy sétára, erdős részén.

Boltba 3 naponta járunk. Papámnak is vásárolok (ő hozzá nem megyünk, épp,hogy lejön a cuccért. Erdőbe ő is sétál).

Futni szoktam elmenni 2 barátnőmmel (mindig másikkal) és van hogy az egyik kedves barátom is hozzá a kutyát.

A házhoz járunk ki és csinálgatjuk, nyár végén költözni akarunk.

Most hétvégén jön párom barátja és a nője, kinn sütőgetünk.

5 Lanyommal lakom egyenlőre meg 2 kutyámmal! Legalább többet lehetek vele, elvagyunk!

6 Szeptemberig kitudja mi lesz, de sztm ez a tanév már így záródik!

7 Lányom kutyázik, el megyünk biciklizni. Kimegyünk a házhoz és az udvaron van hinta, homokozó, trambulin. Nemsokára fel lehet állítani a medencét. Mesét néz, ritkán telefonon játszik, rajzól, színez. Nekem segít kertészkedni is. (5 éves).

Párom néha a húga fiára vigyáz (úgye nagymamára nem bízza most), akkor vele elvan.

N27

2020. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

9es vagyok.

Meg annyi hogy a lányomnak hiányzik a dedipapa, a 2 barátnője meg a kis szerelme. Az ovi viszont nem.

2020. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!