Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családoktól pár kérdés amit...

Családoktól pár kérdés amit nem értek így vírus idején?

Figyelt kérdés
1.amugy ismertek valakit aki már elkapta a koronavírust? (Szerencsére mi még mindig nem....... 2.hogy tudott hirtelen mindenki több hónapot megoldani a gyerekkel? Voltak kirugások?.(kb 2-2 gyerek van ügyeletben mindenhol,pedig eddig csak pár szülő nem dolgozott)......3. Hogy tanulnak a gyerekek ha egy gép és több gyerek,a tanár hogy beszél kamarán minden gyerekkel,ha osztályonként 30 gyerek van,ezt hogy kell elképzelni? Vagy csak átküldik a tananyagot? ....4. Mentek azért valahova? Hányszor mész boltba egy héten,és levegőzni és hova? ...5.kikkel laksz otthon bezàrva és hogy birod?...6.idén már biztos nem lesz suli,ovi ugye?... 7.gyerekeid mit játszanak mindennap,hány évesek,együtt és egyedül miket játszanak,és egyke gyerek hogy bírja játszótárs nélkül most?
2020. ápr. 16. 06:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

1. Nem ismerek senkit.

2. A férjem munkahelyén még azelőtt elrendelték az otthoni munkavégzést mielőtt zártak volna az iskolák. Azóta én is főként otthon vagyok, heti 2 napot kell bejönni az irodába.

3. Van otthon 3 laptop és 1 asztali gép, ennek a fele saját, fele munkaeszköz. A gyerekek tanulnak (2 van, alsósok) a saját eszközökön, mi meg a céges gépen dolgozunk közben. A kicsinél tartanak online órát hetente 1-2 alkalommal, ill nyelvórákat, edzést is. A tananyag nagyrésze saját feldolgozásra és megoldásra vár.

4. Heti 1x megyek bevásárolni, egyébként nem megyünk sehová, van kertünk szerencsére.

5. 2 felnőtt és 2 gyerek

6. Szerintem csak szeptemberben indul majd az iskola, előbb nem hiszem.

7. Tanulnak délelőtt, délután kert, nyelvóra online vagy edzés van mindkettőnek szintén online. Eddig bírjuk konfliktus nélkül, bár estére fáradtabbak vagyunk mint a gyerekeink.

2020. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

1. Igen. Egyik nagynéném és a párja. Nagynéném otthon kigyógyult, a párja jelenleg korházban van. (Londonban laknak)


2. A családból azért valaki csak otthon van. A gyerekfelügyelet meg csak a kicsiknél probléma. Egy 12 éves esetében már nem baj, ha nincs otthon senki, mikor 9-10 körül felkel.


3. Zoom. Csoportos videó chat. Bár nálunk elég ritka. Eddig csak 3 volt. Egy biosz és 2 német, a 2. németen meg 5-en voltunk...


4. Én március 9.-e óta 2-szer voltam ki a kapun. De ez nem nagy dolog, mert szinte úgy élek mint eddig. :D Heti kb 3-sor megyünk vásárolni. Vagy anyám vagy apám.


5. A szüleimmel s nagymamámmal. Nagymamámat elég nehéz néha elviselni, de az nem a járvány miatt van. (kicsit demens)


6. Ki tudja.


7. Én vagyok a családban a legfiatalabb, s én is már 19 éves vagyok, így ez a kérdés esetemben nem aktuális. :D De mint fentebb leírtam, nem nagyon befolyásol engem ez az itthonülés. Ha pl 10 évvel korábban lett volna ez az egész, akkor se lett volna probléma nekem. Egyke vagyok.

2020. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy csak kíváncsiság! Miért vannak itt lepontozva a válaszok?
2020. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom azért, utolsó, mert az elvárás az, hohy senki nem beteg, senki nem tudja megoldani a gyerekek elhelyezését, nincs otthon eszköz a tanuláshoz, idegosszeroppanas és anyagi csod szélén áll az ember.
2020. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
És azért kell lepontozni azt, aki könnyebben megoldja? Logikus....
2020. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15!


Emberi irigység....

2020. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

1. Igen bar nem szemelyesen, de a gyerek tanaranak a baratja (hetekig lelegeztetogepen volt, most gyogyulofelben). Es egy noverket ismerek, aki meg a legelsok kozott lett pozitiv, neki enyhe tunetei voltak.

2.itt Magyarorszagon meg csak 1 honapja zartak be a sulik. Marcius 16 ota kell megoldani. En amugy is itthon vagyok egy kicsivel, igy a nagyobbra is vigyazok. Nem is merek csak egy embert, akit nem kirugtak csak mivel vendeglatasban van, nem tud fizetni a tulaj, ezert atment az epitoiparba dolgozni, mert valamibol enni es lakni is kell.

3.Nalunk csak egy sulis gyerek van. Gugli classroomot hasznalnak. Ott feltoltik a tananyagot, megoldjuk, visszatoltjuk. Video meg hangkapcsolat nincs. Igy akar a telefon is eleg. Ismerosoknel zoom, discord egyeb alkalmazasok vannak. Zoommal nekunk is volt mar kiserlet, ilyenkor egy kepernyon tobb kis kockaban latszik a tobbi resztvevo (tanar es a tobbi diak), aki beszel annak a kerete zolden vilagit, egyszere nem lehet beszelni, mert akkor osszegabalyodik a rendszer. Ismerosoknel is elvetve tartanak igazi orat a tanarok, tobb a beadando inkabb.

4. Parom jar napi szinten dolgozni, igy a bevasarlast is rabizom en kethetente ha megyek boltba, de csak olyanba es akkor amikor rajtam kivul maximum egy vasarlo van bent. Meg a jarvany legeslegelejen a hireket hallva bevasaroltunk konzerveket, lisztet, tesztat etc., igy inkabb csak sajtert, kenyerert, husert kell neha elmenni. Na es persze gyumolcs/zoldseg. Levegozni ketnaponta jarunk ki. Egy teljesen elhagyatott helyre. Utcan tul sokan vannak, keruljuk a tobbi embert.

A sajat gyerekeimmel vagyok bezarva. Pont mint elotte. Csak epp a nagyszulok hianyoznak. Azert ok sokat segitettek, de most a sajat erdekukben oket "bezartuk" es masfel hetente viszunk nekik ennivalot, vagy mast amit kernek.

Nekem ez a tavoktatas a stressz. Nyilvan a gyerek velem nem akar tanulni. En vagyok egyszerre a szulo, jatszopajtas, tanito, menzasneni...eleg nehez neki lekovetni mikor van ora mikor szunet es mikor van itthon, amikor mindezt ugyanabban a lakasban ugyanaz az egy szemely dirigalja neki:-).

6.talan lesz meg suli, ha meghosszabbitjak a tanevet. En ezt tennem a nem vegzosok eseteben, hogy ne szeptembertol szivjanak szegeny diakok. Ha peldaul a jarvany nagyja lemenne majus vegere, akkor juniusban es julius elso feleben nyugodtan lehetne suliba jarni. A szuloknek a kenyszerszabi ugyis elfogyna es ok nem tudnak majd a gyerekekkel otthon lenni.


7.alsos. nem egyke, de a kicsi annyira kicsi hogy azzal nem tud jatszani. Igy vagy velem tarsasjatekozik, kuckot epit, plussallatokkal jatszik filmet nez olvas stb.

2020. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem, szerencsére senki nem kapta el a környezetünkből a vírust.


2. Kénytelenek voltak megoldást találni.

Ismerősök, családtagok veszítették el állásukat, vagy levették őket 8 órásból 4 vagy 6 órás bejelentésre.


3. Nekünk óvodás gyerekeink vannak, így erről nem tudok nyilatkozni.

De kolléganőim és a szomszédok gyerekei krétán, e-mailben vagy messengeren kapják, mit kell megcsinálniuk. A tanuláshoz nem kell gép nekik alapvetően, csak a visszaküldéshez, vagy ha nyelvóra van (a szomszéd kisfiúnak videochaten van, 4 fős csoportbontásban).


4. Szerencsére kertes házban lakunk, nagy udvarral, a gyerekeknek van trambulin, görkori, roller, különféle játékok - el tudják foglalni magukat, kifáradnak.

A bevásárlást a férjem intézi, ha jön haza (ő nem lehet home officeban), egy héten egyszer csak. De még a járvány előtt, március elején jól bevásároltunk, így sok minden nem kell, maximum zöldség/gyümölcs, húsféle. Az ebédet hétköznap rendeljük, hétvégén főzünk.

A kutyával szoktunk sétálni menni együtt, erdős részre vagy a partra, meg biciklizni.


5. Férjemmel és a két gyerekünkkel. Jól bírjuk.


6. Biztos nem lesz, talán szeptembertől.


7. 4 és fél éves kisfiú, 3 éves kislány. Szinte egész nap az udvaron vannak. A kutya van a középpontban, vele játszanak sokat. Mellette trambulin, görkori, roller, aszfaltkrétával rajzolnak, gyurmáznak, színeznek, legóznak, mesét néznek, homokoznak, szerepjáték, együtt kreatívkodunk, társas stb.


Videóchaten beszélnek a barátokkal, amikor mi is a szülőkkel. Hiányoznak nekik a játszótársak, az óvónéniket is sokat emlegetik.

És persze a nagyszülők is (velük kerítéssel elválasztva és messziről, de találkoztak azért).

2020. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

1. Nem ismerek koronás embert.

2. Nem volt kirúgás, mert magunknak dolgozunk. Egész nap együtt vagyunk a 2 gyerekkel.

3. Mindkét gyereknek saját gépe van. A tanár beszél, a gyerekek hallgatják. Van néha közbeszólás, kérdés, de nem okoz gondot.

4. Bolton kívül sehova, mert kertes házunk van.

5. Férj és két kamasz akikkel élek.

6.Ebben a tanévben kizárt bármi.

7. 17 és 13 évesek. Délig suli, majd házik, egymással jatszanak, kimegyünk a kertbe, online játék a barátaikkal.

2020. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem ismerünk senkit se szerencsére

2.Engem és a tesómat itthon hagynak mert már nem 10 évesek vagyunk

3.Van 4 okostévénk es ott lehet látni az anyagot,van mindenkinek telefonja+számítógép

Hogy tanulunk?:van egy alkalmazás google clasroom vagy tanterem és oda küldik az anyagot meg g-mail-t is kapunk hogy az anyagot meg kell csinalni ha végeztel az anyaggal amit elküldtek akkor be kell menni a tanterembe és le kell fotózni a füzetedet es fel kell tölteni amit ellenőriz a tanár

Hogy beszél a tanár egyszerre akár 30 gyerekkel is?:olyan mint a skype csak itt a tanár fejét látjuk és halljuk a hangját és ő is tudja ellenőrizni hogy ott vagy-e vagy sem.

4.Én nem megyek boltba max a pékségbe ha apám nem tud bemenni

Hova megyek levegőzni?:Ha nagyon akarok akkor kiülök az erkélyre vagy kifekszek napozni mert szerencsére nagy az erkély vagy kimegyek a kertbe

5.A szüleimmel és egy lanytesómmal+6 cicával

Hogy bírom?Viszonylag jól mert mindig tudok valamit csinálni pl Netflix-et nezek,tanulok,takarítok,kimegyek az udvarra játszok a macskákkal,kimegyek az utcára deszkázni kicsit.

6.Szerintem az idei tanévbe már nem kell suliba menni se oviba,bölcsibe

7.nem szoktam nagyon semmivel játszani max xbox-ot,deszkázok es cicázok

Miket játszunk együtt?:Semmit se mert már kinőttünk belőle.Én sokat vagyok egyedül du 1-től este 7-8-ig és délben kelek így nem kell azon aggódnom azon hogy idegrohamot kapok a családomtól

2020. ápr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!