Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzünk el minél hamarabb?...

Költözzünk el minél hamarabb? Nem lehet ezt már bírni idegileg. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Ami zajlik otthon az utóbbi időben, az nem normális. Most több időt töltök a baratnőmnél, és mikor hazaérek, pokol van otthon. Állandóan azt mondják, hogy nem csinálunk semmit, pedig csinálunk: rendet csinálunk a szobában, letöröljük a port, lekaszálom a füvet, megmossuk az ablakokat, kitakarítjuk az autót, megmossuk. És állandóan az van mondva, hogy nem csinálunk semmit. Már a barátnőm is depressziós ebből, hogy mit csináljunk. Hisz amit mondanak, mindent megcsinálunk, de dicséretet nem kapunk érte, csak cseszegetést.

Tegnapelőtt reggel az anyukám felhívott, hogy el-i vittem egy krémet, mondom igen. Azt mondja, hogy mit gondolok én magamról, hogy szó nélkül elvittem a krémet, hogy azonnal vigyem vissza neki. Azonnal vissza vittem neki. Hogy neki az a krém kibír egész évet, hogy mennyit belőle fogyasztottunk. Mire hazaértem, mentek a kocsival valahova, nem tudom hova. Nagyitól kérdezem, hova mentek? Hogy mentek vinni árut paprikát, paradicsomot ide még oda. Hogy mehettem volna én az apámmal pénteken. Pénteken dolgoztam, örülök, ha hazajövök, és pihenek picit. De senki egy szóval se mondta, hogy kell ide menni, még oda. Szóból ért az ember. Aztán a nagyi mondja szombaton, hogy menjek az apámmal, megy vinni árut jó messzire. 150 km oda, 150 km vissza, hogy 14 órakkor fogunk indulni. Mondom, addig elviszem a barátnőmet haza, és hazafelé bevásárolunk. De 13 órakkor hazajöttek a szüleim. Apám mondja, hogy megyünk. Aztán a nagyi azt mondja az anyámnak, hogy nekünk kell elmenni bevásárolni, de nem mondtam egy szóval sem, hogy nem megyek az apámmal elvinni az árut. Aztán a barátnőm sírt, hogy most ő nálunk lesz estélig? Mit fog ő csinálni. Megkérdeztem a szüleimet, hogy nem-i jöhetne velem a barátnőm. Mentünk volna 3-an. Apám, én, és a barátnőm. Apám azt mondja, hogy nem fér be. Aztán kint voltunk, barátnőm depressziós volt ebből az egészből, mert 14 órakkor mondta a nagyi, hogy megyünk, és nem 13 órakkor. Aztán kijön utánnunk az anyám, hogy mi a gond, miért nem úgy kommunikál a barátnőm ő vele, mind máskor. Fájt a torka, és ahogy bánnak velem, ezt őtet is bántja. Aztán mondja a barátnőm neki, hogy én elmegyek, és az anyám azt mondja, hogy nem kell menni, menyjetek a saját utatokon, mi is megyünk a saját utunkon. Aztán megint felhozták azt, hogy nem voltam otthon. De b@sszus hogyan segítsek nekik, ha nem voltam otthon, és nem szólnak. Ez úgy fel tud idegesíteni. Hogy a szomszédok ámultak, bámultak, hogy 500 árut készítettek, és én nem voltam otthon. Miért nem szóltak? Hogy te hülye, gyere haza, segítsél nekünk. Nem egyszer tömtük a földet, mert ültettek valamit belé, és segítettünk, meg se dicsértek. Inkább lecsesztek. A barátnőm nem fért be az autóba, de a testvérem igen. Érdekes. Ez úgy felidegesített, hogy még.


Szüleim nekünk intéznek albérletet. Mi mennénk azonnal költözni, de csak 1 év után lehetne lehetséges, mert nincs szabad albérlet.

De már nézegetünk máshol is albérletet, hogy ne az legyen megint mondogatva, hogy a szüleim intéznek mindent. Lízing a nyakamon van, 143€, 150€ a benzín, és az élelmiszer. Nincs sok kiadásom.

Barátnőm nem érzi jól magát nálunk otthon, és én sem érzem jól magam otthon. Még tanul.


Csak én keresek. 750€, 900€ fizetésem van, mikor hogyan.


Szánjam magamat rá arra, hogy most többet költsek mint az átlagnál? Lízing 143€, 150 benzin + kaja, pija, + 200€ az albérlet havonta. Úgy 500€ havonta mindennel együtt.



Vagy vegyünk fel kölcsönyt? Most lízing van a nyakamon, most még kölcsöny is a nyakamon lenne? Mit tanácsoltok? Mit tegyünk?


2020. ápr. 20. 09:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
94%

Mi ez a katyvasz…???


Miért nem lehet egy problémát három-négy mondatban KONKRÉTAN leírni...???


Tényleg már csak az hiányzik belőle, hgoy kin milyen színű bugyi van.. :-D

2020. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz, hogy nincs albérlet, ha a szüleid "intézik", és ezt mondták neked, akkor hazudtak, pont hogy a koronavírus miatt albérleti túlkínálat van, mert csomóan, akik külön laktak, elvesztve a munkájukat nem tudják fizetni a bérletet, felmondanak, hazaköltöznek rokonokhoz, ezért rengeteg albérlet megürült. Ebben a szüleid nem mondanak igazat. És gyerek vagy te, hogy a szüleidnek kell intézniük az albérletet? Ez a te dolgod, nem másé! Nem akarják, hogy elmenj otthonról, mert szükségük van a munkaerődre, hogy segíts, és nem szeretik a barátnődet, mert miatta akarsz elmenni otthonról. Ha a lány a feleséged lenne, és a családod részének érezné magát, és a többiekkel együtt beleállna a munkába, jobban elfogadnák. A piával kapcsolatosan egyetértek egy előttem szólóval, ha az ital neked külön tétel, akkor alkoholista vagy.
2020. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
84%
Aki olyan életképtelen, hogy nem magának intézi az albérletet, az ne költözzön. Amúgy mg vicc kategória: Te tényleg dicséretre vársz mert rendben tarod a szobádat meg heti egyszer mersz valami ház körüli munkát végezni? Ne már..
2020. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
92%
Te megdicséred a szüleidet ha elmosogatnak, főznek? Természetes hogy ott éltek ti is dolgoztok a környezetetek tisztán tartásán. A seggedet ne nyalják ki aranyapám? Költözz ha nem tetszik.
2020. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
41%
Na szóval az van, hogy a szüleidnek nem tetszik a barátnőd kényeskedő vendég-státusza. Nekik az kellene, hogy bocsássa az ő rendelkezésükre az izomerejét meg az idejét, és dolgozzon egész nap, mint ők. A barátnődnek ez érthetően nem tetszik, mert nem akar becsatlakozni a családi vállalkozásba, ezenkívül nem is menyasszony, meg sem kérted a kezét, csak olyan függeléke neked. Két megoldás van, az egyik, hogy elveszed, és aláveti magát a családi menetrendnek, feladva a saját igényeit, vagy hogy elköltöztök. Mehetnétek hozzájuk is, ha ott elfogadnak téged. Kölcsönt ne vegyél fel, de ahogy elmondtad, hogy képtelen vagy anyagilag elköltözni, akkor ez a kapcsolat szét fog esni.
2020. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
55%

Indulatos vagy, azért írsz kicsit ösdze-vissza, de mindegy.

Ha megkeresés a saját életedet valót, akkor menjetek!

Ha jól értem, otthon még mindig kisgyerekként kezelnek.


Még albérletet is a szüleid akarnak neked keresni?

Azért tart az olyan soká, nem lesz abból semmi.

Kedvesen, de határozottan vedd a saját kezedbe a saját életedet! Csak egy van ám.

2020. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
78%
Megkérdezhetem hány éves vagy?
2020. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim válasza:
61%
Én költöznék a helyedben. Nem állapot, hogy nem kommunikálnak veled a szüleitek normálisan. Valamiért a barátnődet se fogadták be, folyamat csesztetnek. Idegesek vagytok ti is, nem tesz jót nektek. Ha ki tudsz jönni egy hónapban, akkor nem kell hitel. És ne a szüleid intézzék az albérletet, mert aztán ezt is hallgathatjátok.
2020. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
22/
2020. ápr. 20. 12:10
 30/42 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem bírod, mert egy értelmi fogyatékos vagy.

Hogy a fenébe fogalmazol? Én nem bírtam végigolvasni.

2020. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!