Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok folyton a nővérem...

Nem akarok folyton a nővérem gyerekére vigyázni, és engem szidnak le? Ez miért lenne igazságos?

Figyelt kérdés

Én még egyetemre járok, de ugye most az időnk nagyobb részét itthon töltjük. Ilyeneket csinál a tesóm:

-becsenget (hívatlanul), hogy visszahozott egy ezeréve odaadott felsőmet (ürügy). Közben a gyerek a kocsiban ordít torka szakadtából, mire rám néz a tesóm, hogy jajj pont boltba megy, itt hagyhatja addig? És mire végigmondja a mondatot, már adja a kezembe a bömbölő gyereket. Gondoltam fél óra maximum, de mikor még 3 óra múlva se jött a gyerekért, azért már felhívtam, hogy mizu. Erre hogy jajj hát nem szóltam, azt hitte jól elvagyunk és ő hazament gyorsan megfőzni, de akkor egy órán belül ott van a gyerekért (úgy, hogy amúgy 15 percre laknak).

-bárhová megyünk/bárhol voltunk a párommal, vagy barátnőkkel, hallgatom, hogy nekem milyen jó, hogy mehetek, van erre lehetőségem és hogy ő moziba sem volt már 4 éve, nemhogy wellnessezni, vagy nyaralni, kirándulni. Ha meg hívom, akkor az a baja, hogy "de a gyerek...", és ekkor jön az, hogyha hétvégére itt hagyhatná nálunk, az milyen tök jó lenne.


Közben az unokahúgom tiszta neveletlen, mindenért azonnal üvölt és csapkod, harap (3 éves lesz). Ezt is mondtam már neki, hogy foglalkozhatna vele többet, mert látok más korabeli gyerekeket, és azok közel sem ennyire kezelhetetlenek. Pl. nem mernek vele étterembe menni, repülőre ülni, vagy fél óránál hosszabb útra menni kocsival. Nem most, hanem rendes körülmények között sem... Szóval alapból problémás gyerekről van szó, ő meg folyton idehozná, amit sem a párom, sem én nem akarunk. Most meg felhívta a szüleinket panaszkodni, hogy ő rám nem számíthat semmiben, és hogy "amúgy sincs semmi dolgom" (ja, vizsgaidőszak előtt dehogy). A barátom szerint hívjam fel, miután rám küldte anyát, de az meg olyan dedó lenne, hogy előveszem, miért árulkodott...


Ti mit csinálnátok?


2020. máj. 1. 18:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
A szó amit ketesel: NEM - gyakorold!
2020. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen, ennek az lett a következménye, hogy családilag én vagyok most a gonosz, mert mi az, hogy nem érek rá, nem segítek.
2020. máj. 1. 18:33
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A sarkadra kell állni, és nemet mondani.
2020. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

És? Vigyázzon a neveletlen kölökre órákig az, aki szerint te vagy a bunkó!

Sőt, legközelebb, amikor a kezedbe próbálja nyomni, közöld vele, hogy vigye az anyádhoz vagy aki szerint neked kéne rá vigyázni

2020. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell velük foglalkozni!


Én ilyenkor nem is beszélnék velük,ha csak ez a téma!Telefon kinyom,és kész!

1-2hónap múlva megnyugszanak,majd akkor lehet beszélgetni!

2020. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Te akartál gyereket??

Akkor miért a te gondod??

Azzal hogy ő felcsináltatta magát ne hogy te szívjál már. Az más lenne, hogy néha vigyázz rá, de nem így. Én is egyetemre járok és tudom mekkora szívás van most. Ha be kell ülnöd órára is nem teheted meg hogy egy ilyen neveletlen gyerekre vigyázz. Ha meg baja lenne akkor meg te vagy a hibás.

Ez így nem állapot. Amúgy ezt a pár hetet kibírná a mehetnékjével miután letudtátok a vizsgaidőszakot gondolom szívesebben vigyáznál rá.

De miért nem anyudhoz vagy más rokonhoz viszi ha ennyire mindegy neki??

2020. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg tök őszintèn legközelebb, h "figyu, szívesen vigyáznék rá, de az a helyzet, h rohadtul kell tanulnom, kajálni nincs időm konkrétan, úgyhogy ez most nem fér bele. Tényleg ne haragudj. De tudom ajánlani barátnőmet, aki bébiszitterkedik, neki megadom szívesen az elérhetőségét, ha az jó!"


Itt tisztázod ezzel h TÉNYLEG nem érsz rá, nem azért mert rossz vagy, hanem mert tanulnod kell, illetve talán kijózanítod azzal, hogy ilyen formán, ahogy téged igénybe venne a gyerekezés, bébiszittert szoktak hívni, vagy legalábbis fizetni.


Mondom ezt úgy, hogy én is egyetemistaként vagyok itthon, unokatesóm is pici, csomót van nálunk, és hol én vagyok vele, hol más tesóm. De nagyon szeretem őt, és a szülei is teljesen korrektek: mondták h szóljak/szóljunk, ha sok, és keresnek bébiszittert, illetve hogy velem is szívesen megállapodnak így órabérben, ha épp ilyesmi munkát keresnék. (Év közben pont ez utóbbi működött - minek hívjanak ők egy vadidegent, és én minek keressek idegen, kitudjamilyen családot ugye)


Szóval határozottan, és legközelebb ha ennyire "nagyban" kiakad, h anyukátoknak is, akk ismételd el, h szereted őket meg minden, de tényleg nincs időd, meg ha lenne is, nem a 100%-át akarnád rájuk szentelni, mert a pároddal, barátaiddal is foglalkozol, stb. És hogy megérted, hogy szükségük van segítségre, de miért nem hívnak akkor bébiszittert?


Hajrá, csak asszertíven ;)

2020. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
16%

Bocs, de 2 eves gyermekeknel valoszinuleg csak dackorszakrol van szo. Ertem, hogy szerinted neveletlen, de ez egy ilyen korszak, szinte minden gyermek at esik rajta. Ez egy nehezebb idoszak sajnos.

Megertelek teged is es ot is, egy dackorszakban levo gyerek mellett baromi nehez, en a helyedben leulnek anyukaval es az apukaval es kerek perec kijelentenem, hogy vege. Nincs tovabb. Te eddig szivesen segitettel, de ez mar tul megy mindenen. Es szepen elmagyarazhatnad nekik, hogy innentol hivjanak neki babysittert. Teljesen ertheto, ha a testvered el akar szabadulni, foleg mert gondolom apuka nem nagy segitseg, es te vagy az egyeduli kiut neki. De mivel lehet fizetni babysittert vagy apuka jobban kiveszi a reszet a gyereknevelesbol, es akkor a tesodnak is jut valami, teged nem fognak zaklatni, es ha akarsz a tesoddal is tudsz egyutt tolteni idot.

2020. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

A tesómnak mondj nemet. Nem a te gyereked, szuper, hogy segítettél eddig neki, de mindennek van határa.

Anyukádtól/rokonoktól pedig ha pampognak, meg lehet kérdezni, ők eddig hány órát vigyáztak a gyerekre, valamint szeretnék-e a pótvizsgák, ne adj Isten, plusz félév költségét finanszírozni, természetesen albérleti díjjal, közlekedéssel, étkezéssel együtt.

2020. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
#8: majdnem három éves a gyerek.
2020. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!