Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a viselkedés...

Mit szóltok ehhez a viselkedéshez?

Figyelt kérdés

A nővérem (30) viselkedése engem egyszerűen kiakaszt. Már nem lakik velünk, vannak gyerekei, de amikor eljönnek hozzánk, folyton azt hallom tőle, hogy anyuék semmit sem csinálnak jól, ők mindig mindent jobban csinálnak, ez hogy néz ki a házban, az hogy néz ki (de ha hozzájuk menne egy vendég ő szégyelné el magát, olyan rendetlenség van). Sétálni megyünk, és azt mondja, hogy hogy néz ki ez a ház, tiszta idétlen, hát én nem festeném ilyenre a házat stb. Anyuék viselkedését is folyton kritizálja, alig van szép szava a másikhoz, gyereknevelésben sem adhatunk neki tanácsokat (nem parancsot, csupán tanácsot), mert azonnal felhúzza az orrát. Azt mondja, hogy az ő gyerekei és mi ne szóljunk bele. (zárójeles megjegyzés: a gyerekek jól el vannak kényeztetve, ezáltal kihasználják a szülői szigor mellőzését...)

Én nem tudom, hogy valaki hogy viselkedhet így a szüleive. Az még nem is zavarna, ha csak velem mint testvérével, mert én lenyelné, vagy beszólnék, na de a szüleivel? Apáék mindent megadtak neki, iskoláztatás --> így lett egy jól kereső munkahelye is. Én már arra is gondoltam, hogy pont amiatt ilyen lenéző és utálatos, hogy elég jómódban él.

Vélemények? Hozzászólások?

Kérlek minél többen írjatok!

21/L


2010. júl. 28. 19:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
a tesód egy tipikus kispolgár, bocs. ez a 'velem minden oké'-'mások hozzám képest hülyék'..borzasztóan piti és sajnos nagyon elterjedt jelenség.
2010. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha kritizál, ne vegyétek fel, vagy mondjátok meg neki, hogy nektek ez így tetszik, és pont. Ha nem tetszik, nem kell nézegetni.


Vagy kérdezd meg tőle a legkedvesebb hangodon, hogy miért, te mit csinálnál a házzal, hogy jobban nézzen ki? Ebből nem hiszem, hogy jól jönne ki, ha mégis konkrétan meg tudja mondani, akkor mondd azt, hogy köszönitek a tanácsot, meggondoljátok, vagy hogy nektek így jobban tetszik, de örülsz, hogy ilyen különbözőek az emberek.


A gyerekei nevelésébe pedig tényleg ne szólj bele, semmi közöd hozzá.

2010. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
+ mi egy kis faluban lakunk, ők pedig városba, és mindig azt hajtogatja, hogy itt alig lehet vmit is csinálni, ott sokkal több a lehetőség... minden sokkal jobb, a boltok az orvosok...
2010. júl. 28. 19:31
 4/18 A kérdező kommentje:
A gyereknevelésbe ne szóljak bele? Nem is szólnék, s semmilyen problémám nem lenne, ha nem csipné meg az anyámat, nem csapna egy pofot az ember arcára... Azért nehogy már egy 4 éves dirigáljon!
2010. júl. 28. 19:33
 5/18 anonim ***** válasza:
szard le!elég bunkó!Am mond azt neki,hogy nem kell rá nézni,ami neki nem tetszik!!!
2010. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát gondolom, hogy örül, hogy elkerülhetett a kis faluból.És büszke arra, hogy mit ért el az életben (persze ezt ahogy irtad, ezt a szüleidnek köszönheti részben mivel iskolztatták). Ismerek én is egy pár ilyen embert akik angyon büszkék magukra, de sajnos attól még más nem igy látja..

Ez van, hagyjad a gyerekekkel, fel se vedd ha el vannak kényeztetve azt csak ők szivják meg..

2010. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Szerintem elfelejtette, hogy honnan indult. Ugyanabból a kis faluból és ugyanabból a kis családból, amit most ő kritizál.

Soha nem tudhatja az ember, hogy mikor kerül szarabb helyzetbe, és nem biztos, hogy akkor annyit tud produkálni, mint azok, akiket most kritizál. Csak sajnálni lehet az ilyen embereket, de sajnos sokan így állnak hozzá a dolgokhoz...

2010. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Csak olyan fura ez! Mert a szüleim sohasem voltak lenézőek, önzőek, sőt apu nagyon is segítőkész, nem csak a családtagjainknak segít...

Mitől lett ilyen? Van ez egy vele született tulajdonság, csak most mutatkozott meg számomra igazán?

2010. júl. 28. 19:51
 9/18 A kérdező kommentje:
Még azt sem lehet mondani, hogy mi szegényesen élünk/éltünk. Mindig mindenünk megvolt: játék, csoki, szeretet...
2010. júl. 28. 19:53
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem veleszületett, sajnos sok ilyen van, a fatornyos kis falujáből felkerül a városba, s mikor hazamegy, úgy csinál, mintha ő fújná a passzátszelet. Én bizony megmondanám neki, ha nem tetszik valami, merre van az ajtó. A gyerekeknek me, ha ütnek, fogd meg a kezét, és simogasd meg vele azt, akit ,megütött, s mondd neki, hogy simogatjuk a papát, nem ütjük. Ezzel neveled, de nem szólsz bele a nevelésébe. Remélem érthető, mire gondolok. Ne hagyd, hogy lekezeljen benneteket.
2010. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!