Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a viselkedés...

Mit szóltok ehhez a viselkedéshez?

Figyelt kérdés

A nővérem (30) viselkedése engem egyszerűen kiakaszt. Már nem lakik velünk, vannak gyerekei, de amikor eljönnek hozzánk, folyton azt hallom tőle, hogy anyuék semmit sem csinálnak jól, ők mindig mindent jobban csinálnak, ez hogy néz ki a házban, az hogy néz ki (de ha hozzájuk menne egy vendég ő szégyelné el magát, olyan rendetlenség van). Sétálni megyünk, és azt mondja, hogy hogy néz ki ez a ház, tiszta idétlen, hát én nem festeném ilyenre a házat stb. Anyuék viselkedését is folyton kritizálja, alig van szép szava a másikhoz, gyereknevelésben sem adhatunk neki tanácsokat (nem parancsot, csupán tanácsot), mert azonnal felhúzza az orrát. Azt mondja, hogy az ő gyerekei és mi ne szóljunk bele. (zárójeles megjegyzés: a gyerekek jól el vannak kényeztetve, ezáltal kihasználják a szülői szigor mellőzését...)

Én nem tudom, hogy valaki hogy viselkedhet így a szüleive. Az még nem is zavarna, ha csak velem mint testvérével, mert én lenyelné, vagy beszólnék, na de a szüleivel? Apáék mindent megadtak neki, iskoláztatás --> így lett egy jól kereső munkahelye is. Én már arra is gondoltam, hogy pont amiatt ilyen lenéző és utálatos, hogy elég jómódban él.

Vélemények? Hozzászólások?

Kérlek minél többen írjatok!

21/L


2010. júl. 28. 19:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akarok haragot, de azt egészen egyszerűen nem bírom elviselni, mikor így viselekdik a szüleivel. A szüleink ugyanis nem ezt érdemlik!!!!!
2010. júl. 28. 20:01
 12/18 anonim ***** válasza:
elhiszem, a szüleiddel beszéltél már erről? nem tudom hány évesek, de ha már elég idősek, akkor lehet, hogy ezt neked kéne finoman elsimítanod, bár olyan 50-re tippelek...:/
2010. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
igen, 50 felettiek. Persze, hogy beszélgettünk erről, és én és a szüleim egy véleményen vagyunk. De sajnos nem hiszem, hogy ő pont egy 21 éves tanácsát fogadná meg, nem olyan... :(
2010. júl. 28. 20:20
 14/18 anonim ***** válasza:
huhh.... ha mégegyszer ilyet mondd, válaszolj neki vissza valami csípőset. azt nem tudom mit, de nem muszáj mindig csípősnek lennie, inkább legyél laza és rideg. egyszer csak észre fogja venni, hogy nem érdekled. akkor talán megunja. a gyerekét meg neveld! úgy ahogy az egyik válaszoló is írta! kedvesen. ne kiabálj vele.
2010. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A gyereknek fogd meg a kezét,mikor pofozni akar és mondd neki határozottan,hogy nem,aztán tedd le,ha az öledben van.Majd megtanulja,hogy VELED nem lehet így viselkedni.Ha a tesód felháborodik-fel fog-neki meg mondd,hogy ok,lehet,hogy a te gyereked,de az én arcom.És nem vagyok köteles hagyni,hogy agy elkényeztetett négyéves pofozzon,mert nem tudtad megnevelni.Hátha elgondolkodik rajta.Eg tanítónéni,akinek ez bejött.Elég sok ilyen gyerekkel volt dolgom,de mind megtanulta,hogy Tanítónénivel nem lehet csúnyán viselkedni.És sajnos nem a szüleitől.
2010. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
mennyi helyesírási hiba,jujj!!!Tantónéni létemre!!!:) Ezer bocs.
2010. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Semmi baj a helyesírási hibákért, köszönöm a tanácsokat. Csak tudod a tesóm olyan, hogy a legapróbb dogok miatt is megsértődik, de természetesen nem hagyom, hogy egy gyerek "dirigáljon". Szeretem, imádom őt, de azért van, amit én sem tudok már elviselni...
2010. aug. 4. 13:30
 18/18 anonim ***** válasza:
a gyerekek értelmesebbek,mint a felnőttek.hidd el,4 évesen nagyon hamar megérti majd,hogy Veled nem lehet.Mással meg ugyanúgy fogja csinálni.
2010. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!